Skocz do zawartości


Zdjęcie

WT & VT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_vt108
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
"uważa się za spadlobiercę i ostatniego ucznia WSL"

Czyli podobnie jak Leung Ting w stosunku do Yip Mana ;-) No juz sie nie denerwuj ;-)
Juz wiem, ze o to Ci chodzilo, ze to Pan Janusz Sz. UWAZA sie za spadkobierce. No ale on moze sie uwazac. I rzeczywiscie takie teorie glosil, ze on byl ostatni, ktory sie nauczyl calego systemu, ze ma wszystkie tajemnice itd. Jego sprawa. Robi to co wiele innych osob. Mnie intersuje tylko prawdziwy VT i tyle. Im mniej osob trenuje dobry VT tym lepiej ;-)

"a w wolnym chisao najwyżej spadną mu okulary, jak już nie raz i nie ja to zrobiłem.."

A widziales to? Kto i kiedy to zrobil? Wiesz okulary moga spasc jezeli ktos w nich trenuje co nic nie oznacza. Poza tym o chyba nieladnie tak szydzic z innych co? Jezeli nawet wspomniany Pan tak robi to chyba nie oznacza ze wszyscy musimy to robic.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
widziałem , po prostu dostał parę razy od początkującego ale nie będę wałkował tego na forum fakt jest taki że jego poziom jest słaby i masz rację że nie wszyscy ćwiczący vt tak muszą robić ( sam kiedyś to ćwiczyłem ), co do spadkobiercy to wszyscy wiemy że Yip Man nie wyznaczył nikogo wiec nie ma co dyskutować
  • 0

budo_kmrudnicki
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
W aspekcie udowadniania wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy i vice versa jesteście Panowie -czuniści wszelkiego sposobu zapisu bezkonkurencyjni i niezmordowani, patrząc na dyskusje na innych vortalach i forum ciągle to ble, ble, ble o swoich przewagach i słabościach konkurencji. Jak widzę nie zmieniło się to od ostatnich 20 lat jak przygladam się systemowi. Musze sie tu w znaczący sposób przychylic i poprzeć ocenę kolegi dającego przykład boksu jako odnosnika.
W ramach komercji, jak równiez otwierania Chin kontynentalnych pojawiło się wiele odmian systemu, w rózny sposob podchodzących do metodyki, zasad, koncepcji, ruchów, technik, ilości i zakresu form recznych, z bronia i chi kung, nazewnictwa itp. Każdy ma prawo znaleźć coś dla siebie i niech to robi z pożytkiem, a życie zweryfikuje po co, na co i z jakim skutkiem. Człowiek jaki jest każdy widzi, od małpy się trochę rózni, tylko konfrontacja, zarówna ta mniej lub bardziej sportowo-przepisowa lub realna udowodni, czy to co sie ćwiczy da efekt inny poza zdrowotno-sprawnościowym. Mozna tu toczyc jałowe gadki, ale sądze że lepiej jest po prostu ćwiczyć, wymieniać doświadczenia, poznawać nowe obszary i spojrzenia na system, konfrontować to ze swoim podejsciem i jeśli jestesmy przekonami - asymilować, przy zachowaniu tolerancji dla wszystkich pozostałych jesli nas z imienia i nazwiska do tablicy nie wywołują i chcą udowadniać teoretycznie że my to czarny lud. Boks, judo czy zapasy z racji skali aktywności i liczby cwiczacych na świecie są ciagle weryfikowane, udoskonalane i w ramach wybitności trenera i dobranych zawodników w konkretnym okresie dominuje ta czy inna metoda, poźniej klepsydra się przewraca i tak w kólko i dookoła, nikt tam jednak nie toczy takich akademickich sporów. Róznice sa i musza być jesli systemem zajmuja się ludzie o róznych predyspozycjach, celach, doswiadczeniach. Do wyboru i koloru.
Dla uwag sensu stricte o nazewnictwie, zapis kaligraficzny nazwy systemu spotkałem w dwóch wariantch z mniejszą lub wiekszą ilością "krzaczków" przy znaku "wody, wiosny", ich idiomatyczne rozumienie przetłumaczalne na jezyk polski dało co najmniej cztery wersje znaczeniowe, zapis łaciński zaś przy wszelkich potrzebach komercyjnych dał co najmniej osiem wariantów wszelakiej maści i napewno coś ktoś jeszcze wymysli.
Mając możliwość liznąć linii przekazów poyipmanowskich zarówno z Hong Kongu, jak i Foshan oraz innych linii kontynentalnych (Yuen Kay Shan, Chu Chung Man, Fu Siu Seng, Gu Lao, Pien San, rodziny Cho i sciezek wietnamskich), twierdzę że każda z nich ma coś wartościowego do zaoferowania konkretnej osobie w zalezności od jej potrzeb i oczekiwań.
Zachęcam na vortalach do wymiany uwag i doprowadzania do kontaktów towarzyskich, nie zas wyżywania się na polu deprecjacji innych metod.
  • 0

budo_vt108
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
Aleluja!
Ale chcialbym Ci zwrocic uwage na jedna wazna rzecz, ktora Ci umknela. Juz od kilku postow nic nikt nikomu nie udowadnia tylko dyskutujemy na temat treningu.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
:lol:
I skonczylo sie na szczegolowych opisach technik....

Musze panowie przyznac ze wasze niektore opisy, nawet tych co trenuja WT, sprawiaja ze sie czuje jakby ja cos zupelnie innego trenowal.
  • 0

budo_vt108
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
Lo-Han moze kiedys bedziesz w Trojmiescie to sie spotkamy i wymienimy swoje doswiadczenia z dziedziny WT/VT/WC (jakby nie pisac)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT

:lol:
I skonczylo sie na szczegolowych opisach technik....

Musze panowie przyznac ze wasze niektore opisy, nawet tych co trenuja WT, sprawiaja ze sie czuje jakby ja cos zupelnie innego trenowal.



No wlasnie a nikt nie pisze o zasadach. A one sa chyba najwazniejsze w systemie (chyba ze mnie przez tyle lat oszukiwali).
Petr
  • 0

budo_vt108
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
"No wlasnie a nikt nie pisze o zasadach. A one sa chyba najwazniejsze w systemie "

A no są najważniejsze. A jakich zasad uczy twoja odmiana Wing Chun?
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
główne zasady, które podaje się na początku "kariery :) " to:
chroń linię centralną

zasada 4 (+2 dolne) bramek

zasada magnesu

zamiast blokować - atakuj atak

zwrot jako wazny eklement obrony,

działanie siły w przód
itd.
pozdrawiam
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
klinowanie (czyli na uderzenie w twarz po prostej uderzasz w twarz po prostej tylko od lini centralnej)

tak poza tym zapraszam na stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
No coz, ja jednak wybralem Wing Chun (W.Cheung - D.Beddar). Bynajmniej nie ze wzgledu na niesamowita przewage techniczna nad stylem Leung Tinga, ale po prostu dlatego, ze duzo bardziej mi sie podoba. :) Postawy i poruszanie sa naturalne (zblizone do KB), techniki rowniez wygladaja bardzo rozsadnie (- zwlaszcza w wykonaniu Didier... 8O )

A nasze treningi wygladaja tak:
- wtorek: trening szybkosciowy, techniki w parach pod katem sparringow (piastkowki), sparringi
- czwartek: techniki w parach, trening na sprzecie (worki, tarcze, etc.)
- piatek: trening kondycyjny, rozciaganie, chi-sao, dim-mak
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
No i ćwiczysz u bardzo dobrego trenera, ktory niestety co druga sobota i niedziela musi przebywać z dwoma menelami z Wawy
pozdro
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
A, w takim razie proszę przekazać pozdrowienia od Andrzeja K. dla Andrzeja Sz.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
Nie omieszkam, a skąd wiesz, ze to my ( RJ i RR ) to dwa menele. My tak się ukrywamy ze swoimi sklonnosciami do pifa i golonki
pozdro. Czy w wakacje jak zwykle bedziesz w Łazienkach ?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
:)


W weekendy w wakacje będziemy jak zwykle w Łazienkach. Poza dwoma dwutygodniowymi wyjątkami, gdy będziemy w Giżycku (27.07.-10.08.) i na Krymie (31.08.-14.09) 8)
Pozdrowienia.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT

W weekendy w wakacje będziemy jak zwykle w Łazienkach. Poza dwoma dwutygodniowymi wyjątkami, gdy będziemy w Giżycku (27.07.-10.08.) i na Krymie (31.08.-14.09)


Ja mam obóz 20.07 - 208. też niedaleko Giżycka ( Kruklanki ), może się spotkamy.
pozdrawiam
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
No to tuż tuż. Duża szansa, że się spotkamy.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi , co prawda mialo byc w kilku zdaniach i teraz dopiero mam namieszane.
  • 0

budo_cwiara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT

:)
W weekendy w wakacje będziemy jak zwykle w Łazienkach.
Pozdrowienia.


A moze wpasc stary zgred z gorinkan... :-)
no i o ktorej (11:00??)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WT & VT
Wcześniej. Zaczynamy teraz przed 10.00.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024