Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karuzela !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Karuzela !!!
Witam !!!

Jednym z najważniejszych ćwiczeń w zapasach jest karuzela.
Ostatnio dostałem kilka pytań związanych z tym ćwiczeniem.

Karuzela jest to przejście nogami dookoła, nie odrywając rąk i karku od maty.
Najczęściej są to dwa kroki i przestawienie nogi, znowu dwa kroki i przestawienie nogi.
W zależności od trenera, karuzele wykonuje się w seriach np. 30, dwa obroty i zmiana kierunku.

Łatwiejszą odmianą jest tzw. półkrauzela:
ręce i głowa na macie, przeskok do mostu i przejście do pozycji początkowej.
Najtrudniejsza jest karuzela bez rąk, na samej głowie (rączki trzymamy z tyłu)

Często pytacie się kiedy można zacząć robić to ćwiczenie i co ono daje.
Cóż ja w karuzelki bawłem się od początku , ale zależy to przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji - niektórzy umieją od razu, inni muszą to długo ćwiczyć.

Jak już pisałem, karuzela jest bardzo ważnym ćwiczeniem, oprócz poprawienia koordynacji ruchowej, wzmacnia ona kark. W zapasach bardzo często zawodnik znajduje się w tzw. pozycji mostowej i wtedy to m.in. od karku zależą losy walki. Jeśli mieśnie szyi są niedostatecznie wzmocnione albo po prostu nierozgrzane mozna nabawić się bardzo poważnych kontuzji.

Być może uda mi się zamieścić zdjęcia z trenigu, aby lepiej przedstawić ćwiczenia.
Gdyby ktoś dysponiował takimi zdjęciami, proszę o kontakt, lub zamieszczenie ich na forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024