Skocz do zawartości


Zdjęcie

bjj & sambo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

bjj & sambo
wlasnie nortuje mnie jedno pytaie co lepsze pewnie uslysze ze bjj ale prosil bym o przyklady kiedys boruciak podawal ale to pojedyncze ,i jeszcze pytanko jak sobie radza sambisci z zawodnikami bjj ?




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Generalnie jesteśmy do przodu:-)
  • 0

GośćGuest_budo_kiełbasa_*

Guest_budo_kiełbasa_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Czytalem gdzies w necie ze ponoc Rickson przegrał kiedys w zawodach sambo. Niestety nie pamietam adresu... :X

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
jakies lewe info, albo gdy mial 2 latka, albo Rickson ale nie Gracie ;)
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

Czytalem gdzies w necie ze ponoc Rickson przegrał kiedys w zawodach sambo. Niestety nie pamietam adresu... :X


Zarowno Machado jak i Gracie startowali w zawodach sambo poniewaz ich przepisy byly najbardziej zblizone do BJJ tzn byl parter. Z tego co wiem poszlo chlopakom z BJJ bardzo dobrze zajeli pierwsze ,drugie miejsca.
Wiem ze Rickson wygraj jakis turniej z Nikolajem Baturinem ktory notabene uczyl Harrisa. Harris opowiadal mi ze Baturin powiedzial ze podczas 10 letniej kariery zawodniczej nigdy nie byl pokonany przed czasem wiec byl bardzo zaskoczony umiejetnosciami Ricksona.
Wiem ze Rickson ponoc przegral z Markim Trippem w turnieju Sambo poniewaz zwykle pelny rzut w sambo tzn na ippon daje tylko jakas ilosc punktow ale tym konkretnym przypadku pelny rzut konczyl walke o czym Rickson ponoc nie wiedzial. Rickson wielokrotnie chcial wziasc rewanz ale Tripp nie zgadzal sie.
Obecnie sambo chyba bardzo sie zmienilo jest bardzo podobne do BJJ chociaz wiekszy nacisk kladzie na rzuty nie ma prawie wogole pracy garda.
Mam pare starych ksiazek o sambo i widac w nich dwie rzeczy pierwsze ze obecne sambo a to co w tych ksiazkach to dwie rozne rzeczy oraz ze specjalnoscia sambo sa rzuty a nie dzwignie na nogi.


Pozdr

Carlao
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
..a jakie to ksiazki czytamy panie Karol

od dawna tacy panowie jak Oszczepkow , Spirydonow czy Osnobiszyn , pokazuja ze "leg locks" to potezna bron , a juz kiedys pisalem , Machados to chyba przyjeli do wiadomosci , jako jedni z piewszych.
Carlao , nie musze chyba tego tobie mowic ze slaboscia BJJ , jest ignorancja rzutow.
Pisalem juz kiedys ze podczas seminarium Roylera , pan Gracie cisniety na glebe przez Gilla ( nie musze przedstawiac) , powiedzil ze "jak ja bym tak rzucal to nie widze przeciwnika we wspolczesnum NHB" , i MA RACJE.
Poszukaj starego zapasnika ( to czyba latwiej , niz sambiste) , i niech ci pokaze "bulgarskie duszenia" ( w sambo to ,na srednim poziomie nic nowego), znajdziesz takie "tricki" w BJJ , ja nie znalazlem.
BJJ & Sambo , no jednak chyba BJJ
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
ma ktos moze jakis link,albo ma zeskanowana ksiazke do sambo na kompie?bo bardzo mnie ono interesuje jako styl podobny d judo,jezeli ma ktos skana albo link do ksiazek o sambo to niech go poda w tym poscie.Z gory dziekuje
  • 0

budo_dynamit
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Seiken
Na czym polega to "bułgarskie duszenie"? Masz może jakąś fotę tego?
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

..a jakie to ksiazki czytamy panie Karol


Radzieckie panie Seiken " Barba Sambo" Turin i "Bukwar Sambista" Gatkin. Moze czytamy to przesadzone ale powiedzmy przegladamy.
Jesli chcialbys abym podal inne szczegoly odnosnie tych ksiazek jak rok wydania ,kto je wydal itd nie ma problemu :wink:


od dawna tacy panowie jak Oszczepkow , Spirydonow czy Osnobiszyn , pokazuja ze "leg locks" to potezna bron , a juz kiedys pisalem , Machados to chyba przyjeli do wiadomosci , jako jedni z piewszych.


Tak dzwignie na nogi sa bardzo skuteczna bronia co do tego nie mam zadnych watpliwosci.

Carlao , nie musze chyba tego tobie mowic ze slaboscia BJJ , jest ignorancja rzutow.



Oczywiscie ze nie Seikenie jak kazdy system ma swoje mocne i slabe strony. Slabosc stojki wydaje mi sie wynika z tego iz mozna sie polozyc na plecach i wciagnac do gardy. To dzieki temu umiejetnosci pracy garda sa specjalnoscia w BJJ, no ale rzuty przez to stracily . Kiedys pytalem sie jednego z uczniow Ricksona dlaczego Rickson nie poprawi rzutow a on mi na to ze Rickson wierzy ze kazdego i tak przekreci z gardy.



Pisalem juz kiedys ze podczas seminarium Roylera , pan Gracie cisniety na glebe przez Gilla ( nie musze przedstawiac) , powiedzil ze "jak ja bym tak rzucal to nie widze przeciwnika we wspolczesnum NHB" , i MA RACJE.



Nie wiem o jakim Gillu myslisz jesli o tym judoce to coz on startowal do 86 i 90 a moze i wiecej wiec nie jestem zdziwiony tym ze wysmienity judoka chyba mistrz swiata rzuca 65 kg klientem. Jestem ciekawy jak Gill sobie radzil z Roylerem w parterze. Royce jakos Severna Kimo i chyba Hackneya wywrocic nie mogl ale sobie poradzil, nieprawdaz?
I jeszcze jedno jakos Roylerowi brak umiejetnosci sprowadzania do parteru nie przeszkodzil walczyc w VT a Gill ..........nie slyszalem o nim i jego startach w VT.

Poszukaj starego zapasnika ( to czyba latwiej , niz sambiste) , i niech ci pokaze "bulgarskie duszenia" ( w sambo to ,na srednim poziomie nic nowego), znajdziesz takie "tricki" w BJJ , ja nie znalazlem.



Znam bulgara faktycznie niezle ale jak wszedzie kazdy cos tam ma ciekawego , ja jednak znalazlem tyle trickow w BJJ ze mi to wystarcza i nigdzie indziej nie znalazlem tego.


BJJ & Sambo , no jednak chyba BJJ




Coz dla kazdego cos milego :) Jedni wola to inni tamto ..ale ja optuje za BJJ chociaz napewno Sambo zasluguje na uwage.



Ciesze sie Seikenie ze wrociles, pisales ze czasem bedziesz przegladal czy wpadal na forum ale nie myslalem ze wpadniesz tutaj na BJJ.
Czuje sie wyrozniony :wink:


Pozdrawiam


Carlao
  • 0

budo_skalowka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

Generalnie jesteśmy do przodu:-)

mam zapytas ( nie komentuj prosze, jak bardzo jest infantylny) ale jako znawca rozwiej moje watpliwosci ,i jesli mozesz, dodaj troche historii. sambo to styl rosyjski czy nie, slyszalem ze powstal w mongolii :oops:
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

Generalnie jesteśmy do przodu:-)

mam zapytas ( nie komentuj prosze, jak bardzo jest infantylny) ale jako znawca rozwiej moje watpliwosci ,i jesli mozesz, dodaj troche historii. sambo to styl rosyjski czy nie, slyszalem ze powstal w mongolii :oops:



Uwazaj ! Ciebie tutaj nikt nie obraza wiec i nie obrazaj innych wiesz ze nie bede tolerowal tutaj chamskiego zachowania.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

sambo to styl rosyjski czy nie, slyszalem ze powstal w mongolii :oops:

informacje które znalazłem w sieci:


Dołączona grafika
XX century: beginning
Before the revolution of 1917 year there wasn't teaching of hand-to-hand combat methods in army, even in special forces. At soviet time mass preparing of fighters at most times was in reports only, but some things were changed.

Besides different schools of early sambo, Red Army also had applied hand-to-hand combat, sometimes combined with fighting vs. armed opponent. Compulsory curriculum of training for that-time "commandos" included so-called "free-style fighting" (another name - "fighting of unarmed"), fighting with short weapon (with knives and unarmed vs. armed with knife), bayonet fencing and unarmed vs. bayonet fighter. There were no counter-methods against opponent armed with more long weapon (sabre, "shashka" (special cavalry sabre)) or revolver: it was clear that teaching "for all" cannot prepare such a fighter.

1920s were marked by new interest for complex fighting systems. But they weren't non-controlled: coaches usually worked in NKVD ("Narodnyi Komissariat Vnutrennih Del" - People's Commissariat of Inner Affairs; police of that time), and common citizen couldn't study those systems. At that time law became prosecute for "exceeding of self-defence limit". Combat methods could be studied "for special using" only. The most-known coaches of that time were Nil Nikolaevich Oznobishin and Ivan Lavrentievich Solonevich.

Oznobishin was born in noble family, but became a circus actor. Together with his circus Oznobishin visited many countries. He knew many languages and liked boxing very much. At 1915 year he participated First Moscow boxing championship. During 1918-26 he served in Red Army, coached boxing for soldiers. At 1930 he published a book "Art of hand-to-hand combat". After false accusation, he was arrested in 1941 and exiled to Kazakhstan on five years.

There are also very few information about Solonevich. He was born in 1880s. First and only printed work with description of his school was made at 1928 year. It was illustrated book "Self-defence and attacking without weapon". Most methods of catching and throwing were from "free-style american wrestling". Unlike Oznobishin, who estimate fist strikes from english boxing adn included them in his system, but underestimated really power strikes, Solonevich advise to use "power" strikes, and boxing's evades. But unlike Oznobishin, Solonevich wasn't familiar with french boxing. But in any case he created a good school, useful in application. According to indirect information, at 1930s I.L.Solonevich was succesful in emigration from USSR.


Dołączona grafika
Oshchepkov with students


Creation of sambo
One of the first men who was succesful in studing "combat wrestling" was V.A.Spiridonov, officer of old Russia Army. He came to army as volunteer, became officer, fought during Russia-Japan war 1904-05. After the war he began to study europian version of japanese jujutsu. During WWI he was injured and retired. Since 1919 he worked in the field of physical development of soldier and began to develop new system of self-defence. Up to the end of 1930s he never denied that his system was based on japanese art of close-range combat.

Since 1920s, Spiridonov's system "Sam" became to spread among USSR policemen and borderguards. At 1928 year his students won a match against german's judo wrestlers (2:1).

Another famous person of that time - Vasilii Sergeevich Oshchepkov. He was born on Sakhalin island, at that time - japanese land. He studied judo in Kodokan-judo, up to 2nd dan. At 1920s he worked in Vladivostok and in China. Later, after a short period of working in Novosibirsk, Oshchepkov came to capital, and was successful in partial pushing of Spiridonov's school. On the base of judo he developed new system of hand-to-hand combat for army. He called this system "free-style wrestling".
Dołączona grafika
Ochscepkov's system was for fighter, Spiridonov's system - for saboteur. Oshchepkov didn't agreed to keep silence about oriental origin of his system. As a result, he was arrested as "japanese spy" and immediately killed in prison. His school kept existence and became a base of modern sambo (SAMBO is "SAMozashchita Bez Oruzhiya" - "Self-defence without weapon"). New heads of school (Kharlampiev, quickly named as "creator of sambo", and others) made great efforts for deleting all similarities between sambo and oriental martial arts. Gradually the best martial art of soviet time became not the best sport competition art...

Spiridonov's system had another fate. This system didn't exist officially, but kept in real life: this school was popular among NKVD officers. Many methods became a part of sambo. But army's sambo and police's sambo had different purposes: soldier usually has to kill his opponent in situation when he lost his weapon, policeman prefer to keep his opponent alive (but immobilised).

1938, october, 16: data of signing the order about "borning" sambo. This order said, that this system "was created on the base of elements from national kinds of wrestling - georgian, tadjik, kazakh, uzbek, kirghiz - and best elements from other kinds of wrestling". Obviously, that at 1928, at Stalin's time, georgian wrestling was the first, and there was no place for europian and japanese kinds of wrestling. But what can we say about wrestling of different USSR nations?
  • 0

budo_skalowka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

Generalnie jesteśmy do przodu:-)

mam zapytas ( nie komentuj prosze, jak bardzo jest infantylny) ale jako znawca rozwiej moje watpliwosci ,i jesli mozesz, dodaj troche historii. sambo to styl rosyjski czy nie, slyszalem ze powstal w mongolii :oops:



Uwazaj ! Ciebie tutaj nikt nie obraza wiec i nie obrazaj innych wiesz ze nie bede tolerowal tutaj chamskiego zachowania.

To nie bylo chamstwo a niewiedza, czasem nawet w szacownych kanalach TV mozna spotkac informacje z ktorych mozna wyciagnac bledne wnioski
Pozdrawiam
Tak na marginesie Fidor wyjasnil to w bardziej przystepnej formie, i jego pozdrawiam z
Wyrazami szacunku
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Trenuje sambo i tonie są tylko rzuty i dźwignie na nogi. Jest tam pełna gama dźwigni na ręce,duszeń oraz uderzeń. Uderzenia to przedewszystkim łokcie wjazdy na staw kolanowy nogą oraz tzw młotek.
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
W sambo duszeń to chyba nie ma. A jeśli są u Ciebie na treningach, to trener jaki
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
W sambo duszeń to chyba nie ma. A jeśli są u Ciebie na treningach, to trener jakiś mix z innymi stylami wprowadza.
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Są duszenia, a trenuje w lublinie i trenerem moim jest ukrainiec o 30- letnim stażu. Były instruktor specnazu jeżeli chcesz zobaczyć przyjedź i zobacz.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo

.....były instruktor specnazu.....


Ta ladujesz 8O
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Słyszałem o tej sekcji i o trenerze. Podobno jest dobry. Ćwiczycie pod kątem sportowym czy samoobrony itp?
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj & sambo
Zapraszam!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024