Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolana
Jakis czas temu musialem przerwac ćwiczenia z powodu
kolan (sam sobie winien :oops: , przesadzilem z takim fajnym
cwiczeniem stajesz na jednej nodze, drugą trzymasz przez
minutę pod kątem prostym)
Lekarz, prześwietlenie, niby nie ma zmian tylko
przeciążenie. Zrobiłem sobie pół roku przerwy, kupiłem
opaski na kolana i mam pare pytań.
1) Czy są jakieś ćwiczenia nie obciążające stawów a wzmacniające
odpowiednie mięśnie nóg by wzmocnić te kolana?
2) Czy będąc koło 30 - tki mam szansę nauczyć się pożądnie
kopać (wiem, że low - kicki rządzą ale ja bym chciał ze względu
na "estetykę" umieć wysokie kopnięcia)
3) Czy jeśli te bóle kolan ciągną się za mną od dawna
to powinienem odpóścić se MA czy może coś źle robie, więcej
rozgrzewki, ćwiczenia na mięśnie nóg i będzie dobrze. Lekarz nic
mi nie mówił o rzucaniu sportu.

A
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

1) Czy są jakieś ćwiczenia nie obciążające stawów a wzmacniające
odpowiednie mięśnie nóg by wzmocnić te kolana?


znam dwa, zaczerpniete z jogi:
1. siadasz jak w zazen (tylko tak by piszczele były równoległe do siebie (stopy nie stykają się)) tyłów cały czas prostopadle do podłoża (ważne- żadnych przechyłów) i podnosisz tyłek z pięt tak aby uda i piszczele utworzyły w końcu kąt 90 stopni; i tak powoli!!! kilka razy siad na pięty- wznios...(bardzo dobrze wzmacnia kolana)
2. siadasz tak jak w zazen tylko kolana razem a pięty na zewnątrz tyłka (pośladków inaczej :D ) próbujesz opuścić posladki pomiędzy pięty (jeśli boli możesz podeprzeć się lekko na rękach)- w tym ćwiczeniu może się zdażyć że pierwsze 2 dni będą Cię lekko pobolewać, ale później następuje znaczna poprawa

polecam obydwa- wypróbowane

2) Czy będąc koło 30 - tki mam szansę nauczyć się pożądnie
kopać (wiem, że low - kicki rządzą ale ja bym chciał ze względu
na "estetykę" umieć wysokie kopnięcia)


raczej ciężko ze względu na to że ciężko rozciągnąć ścięgna po 20-tce. wszystko zależy od tego jak jesteś teraz rozciągnięty. niestety chyba owyskoich kopnięciach + obrotówkach należałoby zapomnieć.

przy rozciąganiu dobieraj takie ćwiczenia które w jak najmniejszym stopniu obciązają kolana!!! (niech Ci pokaże intruktor)

3) Czy jeśli te bóle kolan ciągną się za mną od dawna
to powinienem odpóścić se MA czy może coś źle robie, więcej
rozgrzewki, ćwiczenia na mięśnie nóg i będzie dobrze. Lekarz nic
mi nie mówił o rzucaniu sportu.


Ciężko odpowiedzieć, najlepiej poproś trenera (np. po treningu) niech sprawdzi czy sposób w jaki kopiesz nie obciąża Twoich kolan (możesz np. źle skręcać stopę w czasie poszczegónych kopnięć i wtedy skręca się kolano na boki lub przeprostowujesz kolano w trakcie kopnięc w powietrze).

powodzenia w treningach
  • 0

budo_alter_11dan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Apropo 3go punktu
Podczas wykonywania technik noznych Geri musisz pamietac o tym aby w koncowej fazie kopniecia zablokowac staw kolanowy gdyz w przeciwnym wypadku sie psuje :) i moze ci sie zgjac w zla strone pod wplywem impetu uderzenia

pozdrowki
  • 0

budo_alter_11dan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Jezeli chodzi o wysokie kopniecia to kluczowa role w ich wykonaniu
odgrywa uniesienie kolana w chwili wykopu i rozciagniecie zas nie sila nog i "wytrzymalosc kolana" wiec nie potrzebne ci sa zadne cwiczenia wzmacniajace kolana ( chyba :grin: )
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Te ćwiczenia na kolana nie są po to aby wysoko kopać :grin: , ale po to aby wzmocnić ścięgna przy kolanie- słabe ścięgna->słabe "trzymanie nogi w stawie" (szczególnie niebezpieczne przy obciążeniach)-> łatwo złapać kontuzję itd...
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

Jakis czas temu musialem przerwac ćwiczenia z powodu
kolan (sam sobie winien :oops: , przesadzilem z takim fajnym
cwiczeniem stajesz na jednej nodze, drugą trzymasz przez
minutę pod kątem prostym)
Lekarz, prześwietlenie, niby nie ma zmian tylko
przeciążenie. Zrobiłem sobie pół roku przerwy, kupiłem
opaski na kolana i mam pare pytań.
1) Czy są jakieś ćwiczenia nie obciążające stawów a wzmacniające
odpowiednie mięśnie nóg by wzmocnić te kolana?
2) Czy będąc koło 30 - tki mam szansę nauczyć się pożądnie
kopać (wiem, że low - kicki rządzą ale ja bym chciał ze względu
na "estetykę" umieć wysokie kopnięcia)
3) Czy jeśli te bóle kolan ciągną się za mną od dawna
to powinienem odpóścić se MA czy może coś źle robie, więcej
rozgrzewki, ćwiczenia na mięśnie nóg i będzie dobrze. Lekarz nic
mi nie mówił o rzucaniu sportu.
A


Przede wszystkim wybierz sie raz jeszcze to dobrego ortopedy sportowego (traumatolog sportowy jest najbardziej kompetentnym lekarzem, zwykly ortopeda nie zna sie dobrze na urazach stricte sportowych i moze zrobic wiecej krzywdy niz pozytku). Musisz przy tym wykonac bardziej szczegolowe przeswietlenia niz RTG (ale to juz lekarz Cie pokieruje).

Z cwiczeniami rehabilitacyjnymi na kontuzje kolan bywa czasami tak, ze niektore i niektorych przypadkach bardziej moga zaszkodzic, anizeli pomoc. Dlatego wazna jest wlasciwa diagnoza, wtedy mozna dobrac wlasciwe cwiczenia.

Mysle, ze bez problemu bedziesz mogl kontynuowac treningi, jezeli jednak przez dluzszy okres czasu odczuwasz juz bole kolan, to pomysl zmiana trybu treningu, jego charakterem i czestotliwoscia. Mniej kop w powietrze, uwazaj przyskrecaniu nogi podporowej przy kopnieciu - najlepiej przekrecaj stope przed kopnieciem.


Pozdrawiam,
MRad.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Dzięki za odpowiedzi


A
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
A skończy się tak, że w wieku 30 lat będziesz używał przede wszystkim rąk, mae geri i low kick - a co najciekawsze wcale na tym źle nie wyjdziesz w walce.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Witam, mam pytanie. Jak siadam w zazen - na pietach to strasznie bola mnie sciegna podkolanowe, z tylu nogi na wysokosci kolan. Za pierwszym razem wogole nie daje rady usiasc na pietach, bo mnie strasznie bola uda i z tylu na wysokosci kolan. Nie jestem wogole w stanie tak usiasc, - bardzo mnie boli - co to oznacza? moze da rade jakos to wytrenowac ? Prosze o pomoc...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Powiedz o tym instruktorowi i poproś o radę. Ty zdaje się ćwiczysz od niedawna? Uprawiałeś wcześniej jakiś sport?
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Wczesniej cwiczylem taniec towarzyski 7 lat, ale juz od 3 lat nie cwicze, a pol roku trenowalem bjj przez pol roku. I teraz kk od miesiaca, ale zdaje sie ze zostane przy tym sporcie dluuugo, chyba ze bede musial zrezygnowac ze wzgledu na zdrowie, bo tez sprawa nie ciekawie z nim wyglada, ze wzgledu na kregoslop.
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
nie chcac zakladac nowego tematu przypisze sie pod ten :wink:

otoz mam problem z wysokimi kopnieciami.....otoz mam problem z wyprostowaniem czesci od kolana .. udo idzie dobrze biodra takze ale ta ostatnia czesc nogi bez przerwy sie ugina... :oops:


rozciagam sie od nie dawna....czy znacie jakies konkretne cwiczenia aby pozbyc sie tego problemu

big thx za wszelkie rady
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

otoz mam problem z wysokimi kopnieciami.....otoz mam problem z wyprostowaniem czesci od kolana .. udo idzie dobrze biodra takze ale ta ostatnia czesc nogi bez przerwy sie ugina... :oops:

rozciagam sie od nie dawna....czy znacie jakies konkretne cwiczenia aby pozbyc sie tego problemu

Rozciągaj dolne mięśnie uda.

Przykładowe ćwiczenia:
- siad płaski, pochylasz się w przód, palce stóp ściągasz do siebie; rozluźniasz, pogłębiasz skłon; dla zwiększenia efektu możesz nieco unieść pięty nad podłogę
- stajesz na jednej nodze, drugą opierasz np. na stole (mniej więcej na wysokości bioder) - pochylasz się do opartej nogi
- stajesz prosto i pochylasz się w przód starając się dotknąć podłogi; staraj się rozluźnić ciało; dla pogłębienia skłonu możesz złapać się dłońmi od tyłu za łydki; gdy poczujesz, że mięśnie się nieco rozciągnęły, pogłęb skłon.
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
thx slaszysz 8)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Dodam, że dobrze jest robić w/w ćwiczenia przy rozgrzanych mięśniach. W przeciwnym wypadku mija się to z celem, a efekt może być odwrotny od zamierzonego. Ale to już truizm, bo nie raz o tym wspominano.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024