Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrona przed nożem w krav-maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Ja tak sobie koncypuję, że jeżeli każdy z nas będąc nie uzbrojonym trafi na gościa z nożem, którym ten potrafi się posługiwać w stopniu średnim, to ten gość nas po prostu zabije. Nóż jako przedłużenie ręki jest narzędziem tak destruktywnym, że trudno mówić o jakiejkolwiek obronie poza ucieczką.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
żeby umieć bornic sie przed nożem trzeba najpierw umieć nim walczyć.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Dokładnie tak Jankryć. Jest to sprawa o której zapomina niestety znaczna większość trenerów (wydaje im się że coś umieją bo nigdy nie spotkali kogoś choćby słabszo - średniego z kosą :D ) jak i uczniów którzy po pierwsze wierzą w umiejętności trenera, a po drugie również nigdy nie zetknęli się z tym problemem w praktyce.
Tymczasem ktoś kogo interesują noże i poniekąd pałki wie dobrze, że tu jest zupełnie inna psychologia (założenia) ataku i obrony, inne ruchy inne zwody i zagrania to że ktoś dobrze posługuje się rękami (np. bokser) absolutnie nie świadczy że będzie w ogóle umiał trzymać noż...tak więc zarówno od strony psychicznej jak i motorycznej nóż to zupełnie inna bajka niż walka bez broni :-?
No ty tyle :grin:
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Tyle, że Kravka powstała na gruncie nieustannych potyczek Żydów z Arabami, którzy walkę nożem mają we krwi i kravkowe techniki obrony przed nożem zmieniały się wraz z rozwojem sposobów ataku. Zresztą żołnierzy uczy się też walki bagnetem. Poza tym w realu jest mało prawdopodobne, że trafi się na wyszkolonego nożownika, raczej na pijanego drecha w dyskotece, a wtedy choćby minimum wiedzy nt. zasad zachowania się może uratować życie. Bo jeśli nie ma gdzie uciekać, to - niestety - trzeba podjąć walkę i użyć w niej wszystkich możliwych narzędzi (osobiście preferuję Glocka :D :D )
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
po pierwsze przeczytaj jeszcze raz mój post - to nie tylko moje zdanie,
po drugie - "PolskaP KM zapewne bardzo sie różni od tej Imiego.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
DeDi:owszem kravka powstawała w ogniu walki i jako combat jest systemem sprawdzonym. Tylko, że: walka nożem nie jest głównym nurtem KM i sytuację kiedy ty masz puste ręce a zły Arab :D kose należa do rzadkości w realiach służb specjalnych w Izraelu i nie tylko. Oni mają broń dlugą potem krótką potem czasem następną krótką nie mówiąc o wsparciu i ciężkim sprzęcie. Palestyńczycy zauważ również nie rzucają się z nożami na żołnierzy. Na współczesnym polu walki nóż stracił nieco na znaczeniu. Co do dresów - masz rację raczej nie spotkasz nożownika a nawet jeśli to szansa że zawodowiec cię zaatakuje jest znikoma. I na pewno minimum wiecy będzie przydatne. Problem w tym aby nie zaczęło ci się zdawać, że jak znasz a i b to znasz cały alfabet :) A zwykle "twardziele" od combatu rozniosą w swoim mniemaniu wszystko :(
Jankryc:NIe wiem jak wygląda porównanie KM naszej i w oryginale ale obawiam się że może wypaść blado...
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
1. KM powstawała nie na froncie - gdzie walczono przy uzyciu broni, ale na ulicach. Techniki obrony przed nożem były przydatne głównie dla cywilów w czasie, kiedy w Izraelu nie wolno było nosić broni palnej. Zresztą i ta ostatnia w ręku nie-profesjonalistyprzy niespodziewanym i szybkim ataku nożem jest mało przydatna (wyjęcie, odbezpieczenie, celowanie i strzrelanie). Zawsze lepiej COŚ umieć i przynajmniej PRÓBOWAĆ się bronić, niż nic nie umieć i dać się zarżnąć.
2. Nie uważam, że "znam cały alfabet" - pokoty nauczył mnie te parę razy, kiedy dostałem po ryju na ulicy. Na szczęście było to dawno, kiedy jeszcze prawie nikt w Polsce nie wiedział co to KM, (ale nauczka pozostała) i żaden z napastników nie używał noża.
3. Co do porównań - możecie śmiało porównywać też: polskie Karate z japońskim, polskie BJJ z brazylijskim, polskie Ople z niemieckimi, polską Pizzę z włoską... itd., itp., etc. Miłej zabawy.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga

Zawsze lepiej COŚ umieć i przynajmniej PRÓBOWAĆ się bronić, niż nic nie umieć i dać się zarżnąć.

Oczywiście że tak.

Nie uważam, że "znam cały alfabet" - pokoty nauczył mnie te parę razy, kiedy dostałem po ryju na ulicy.

DeDi moja wypowiedź absolutnie nie odnosiła się do twojej osoby. Mówiłem ogólnie. Znam paru takich chojraków którzy zjedli wszystkie rozumy i którym wydaje się,że jak wyskoczy jakiś cwaniak z nożem to
" jedna brutalna akcja i gostek ma ten nóż w d...." - cytat :-? I to takim przydałyby się korki z alfabetu :grin:
POzdrawiam
El Primo
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Moze cos napisze :
....oj El Primo sie mylisz, noz ciagle sieje smierc w Izraelu i obrona przed nim jest wskazana.
Nie bawiac sie w opowiesci, z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec , ze ludzi z nozem, mozna podzielic na dwie grupy , ci co maja noz i ci co potrafia sie nim poslugiwac ( ta pierwsz grupa to chyba 90 % nozownikow)
Noz jest straszny , ale w reku "gamonia" to tylko kawalek stali , on sie czuje pewny siebie do granic mozliwosci , TY to musisz wykozystac.
Czy jest to mozliwe , jeszcze pisze wiec jest , co prawda mam kilka sexy blizn ale pisze.
Jeden z guru noza kiedys mi powiedzial ( co prawda to sie dotyczy sytuacji noz - noz , ale mozna to przelozyc na codziennosc)
" jezeli spotyka sie 2 "fachowcow" noza mozliwe sa 3 rozwiazania :
- ja zyje on nie zyje
- on zyje , a ja nie
- oboje nie zyjemy
Tym chcialem tylko pokazac , czym jest noz i jezeli mozna to trzeba go unikac.

PS.
Osobna sprawa , to obrona przed nozem w gardzie ( takie cos BJJ podobne ) , sprawa poglebiana przez Balickiego , Hocheima , Ryana i Carraci , ale to juz inna bajka[/img]
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Amen.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga

Seiken pisze:
....oj El Primo sie mylisz, noz ciagle sieje smierc w Izraelu i obrona przed nim jest wskazana.
Nie bawiac sie w opowiesci, z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec , ze ludzi z nozem, mozna podzielic na dwie grupy , ci co maja noz i ci co potrafia sie nim poslugiwac ( ta pierwsz grupa to chyba 90 % nozownikow)

Co do Izraela - pewnie masz rację.
Co do podziału - na pewno masz rację

Noz jest straszny , ale w reku "gamonia" to tylko kawalek stali , on sie czuje pewny siebie do granic mozliwosci , TY to musisz wykozystac.
Czy jest to mozliwe , jeszcze pisze wiec jest , co prawda mam kilka sexy blizn ale pisze.

NIe do końca. Owszem w ręku gamonia jest to mniejsze zagrożenie ale obawiam się Seiken, że nawet gamoń może sprawić nam bolesną niespodziankę. Wniosek - lepszy gamoń bez noża :D
Bardzo się cieszę że wciąż masz czym pisać :grin:

Jeden z guru noza kiedys mi powiedzial ( co prawda to sie dotyczy sytuacji noz - noz , ale mozna to przelozyc na codziennosc)
" jezeli spotyka sie 2 "fachowcow" noza mozliwe sa 3 rozwiazania :
- ja zyje on nie zyje
- on zyje , a ja nie
- oboje nie zyjemy

To faktycznie był fachowiec papieros
A noża zdecydowanie lepiej unikać.
Obrona przed nożem w parterze z tego co pamiętam z BladeForums jest z góry skazana na niepowodzenie :cry:
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
wiem ze moze wydac sie to troche dziwne, ale co sadzicie o zastosowaniu capoeiry w walce (na wiekszej przstrzeni ) mam na mysli dlugie i co najwazniejsze szybkie kopniecia, z dystansu. Czyli mozna by w ten sposob uniknac trafienia i wyrzadzic troche szkody u przeciwnika? jak sadzicie? :?: :?:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Mateusz, chcesz żeby noga z obrotu była szybsza niż ręka z nożem??? Nie wydaje mi się...
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga

wiem ze moze wydac sie to troche dziwne, ale co sadzicie o zastosowaniu capoeiry w walce (na wiekszej przstrzeni ) mam na mysli dlugie i co najwazniejsze szybkie kopniecia, z dystansu. Czyli mozna by w ten sposob uniknac trafienia i wyrzadzic troche szkody u przeciwnika? jak sadzicie? :?: :?:


Chyba, ze chcesz, zeby przeciwnik umarl ze smiechu..
Ale jest tez duza szansa, ze przeciwnik stanie zbaranialy, a wtedy mozna by do niego szybko doskoczyc, i walnac go juz normalnie, a mocno uzywajac jakiejs zwyczajnej techniki.
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga

wiem ze moze wydac sie to troche dziwne, ale co sadzicie o zastosowaniu capoeiry w walce (na wiekszej przstrzeni ) mam na mysli dlugie i co najwazniejsze szybkie kopniecia, z dystansu. Czyli mozna by w ten sposob uniknac trafienia i wyrzadzic troche szkody u przeciwnika? jak sadzicie? :?: :?:



Jeżeli chodzi o kopnięcia w kierunku przeciwnika z nożem to raczej bym preferował low kicki w okolice kolanka ( oczywiście to zależy jaką przeciwnik ma w danej chwili pozycję) a jeżeli otrzyma kilka takich bardzo silnych kopniaków to następnie bym wykonał boczne kopnięcie w to kolanko ( tu założenie, że ledwo już stoi na tej nodze i prawdopodobnie jego nóżka się podda pod tymże kopnięciem :wink: )
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Racja MAdras , Boze bron zeby ktokolwiek probowal kopac wyzej , albo konstruowal folmowe , kopniecie na reke z nozem ....brrrrrrrrrrrr, hororrr
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
No chyba, że ma kopnięcia tak szybkie jak Bruce Lee :) )
Ja bym starał się właśnie wykonywać takie kopnięcia jak pisałem i być może któreś z tych kopnięć by powaliło przeciwnika ??
Ale zawsze dzięki takim kopnięciom w realu byłem w stanie sobie wywalczyć dogodną pozycję bo przeciwnik nierzadko obracał się o 360 stopni no i plecki odsłaniał i dół podkolanowy :lol:

MARDRAs
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
No chyba, że ma kopnięcia tak szybkie jak Bruce Lee :) )
Ja bym starał się właśnie wykonywać takie kopnięcia jak pisałem i być może któreś z tych kopnięć by powaliło przeciwnika ??
Ale zawsze dzięki takim kopnięciom w realu byłem w stanie sobie wywalczyć dogodną pozycję bo przeciwnik nierzadko obracał się o 360 stopni no i plecki odsłaniał i dół podkolanowy :lol:

MARDRAs
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
No to na tyle teorii a jak z praktyką???
  • 0

budo_longileg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnoślaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem w krav-maga
Chcialem napisac iz raz w zuciu zdazylo mi sie ze koles przedemna stal z nozem i ze tak powiem chcial mnie skrzywdzic :) . Otoz adrenalina maxymalna ciezko sie ryszyc wogole ,ale po chwili dociera do ciebei ze walczysz o zycie i ze musisz cos zrobic i wiecie co zrobilem (uciec nie moglem.. pomieszzczenie)Otoz uczynilem to co Seiken nazwal horrorem :) kopniecie okrezne na reke takie spadajace i noz kolesiowi wypadl !!!! . Przed kopnieciem zrobilem taki markowany atak zeby go zdezoriwntowac i w tym samym momencie gdy sie cofalem a on szedl na mnei wykonalem szybkie kopniecie i noz mu wypadl !!! .Wiem ze mialem szczescie ale wszystko sie dazialo tak szybko i nawet niewidzialem innego wyjscia jak zaslanianie sie przedramieniem tudziez atak nim czy blok bo by mnie zarznal normalnie . Po tym kopnieciu dostal juz typowo bokserskie ciosy na twarz a wlasciwie 2 silniejsze po jedyn krew z nosa po drugim upadl dalej jak bylo mozna sie domyslic.Niechce bron boze propagowac tej tej mojej techniki obrony bo zapewno niebyla ona najlepsza ,ale dlamnie okazala sie bardz skuteczna, i wiedzcie iz w chwili zagrozenia zycia i tak zrobicie to co albo bedziecie mieli wyuczone odrucowo ,ale to co wam pierwsze do glowy wpadnie to tyle Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024