Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dropbox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Dropbox
Cześć, chciałem wam przedstawić być może nieznany niektórym program - dropbox. Na czym to polega? Po instalacji (wszystko darmowe, i żadnych reklam etc) tworzy się nam na kompie folder "dropbox". I teraz wszystko to, co do niego wrzucimy automatycznie zapisze się nam na serwerze, przez co będziemy mieć kopię zapasową (dropbox umożliwia nawet przywracanie poprzednich wersji plików przez ponad miesiąc). Jeżeli posiadamy np dwa komputery, i na obu zainstalujemy dropboxa jako ten sam user, to foldery będą się stale synchronizowały. Dodatkowo jeżeli Twój znajomy również posiada dropboxa, możecie zrobić sobie wspólny folder - wszystko co do niego wrzucisz, pobierze się u niego, świetna sprawa do przesyłania róznych plików, materiałów na studiach itd. Dodatkowo wewnątrz folderu dropbox, jest folder public. Możesz tam hostować pliki które chcesz umieszczać w internecie. Wrzucasz tam np obrazek, dajesz "copy public link", i umieszczasz na forum (np moje ostatnie zdjęcia są umieszczone z dropboxa. Jeżeli będe chciał je usunąć to wystarczy że usunę je u siebie na kompie, i gotowe ;). Wszystkie te opcje działaja jedynie z ograniczeniem 2gb miejsca w wersji darmowej. Brakuje jedynie licznika pobrań do plików umieszczonych w public.

Rejestrując się z linka który podaje (jest to moje polecenie) otrzymujecie dodatkowe darmowe 500mb, ja również. Umieszczam tutaj ten post dlatego, że zaczyna brakować mi miejsca na moim boxie, a intensywnie z niego korzystam juz od 8 miesiecy (dwa razy przywracanie skasowanych plikow mnie uratowalo;), niemniej jednak sam program bardzo polecam. Swietne miejsce do trzymania waznych plikow, badz ich przesylania miedzy kompami

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Link. Jezeli nie chcesz uzywac linka polecajacego (ale daje to plusy i tobie) wejdz po prostu na dropbox.com


Przy rejestracji możecie spokojnie podawać swój normalny meil, żadnego spamu ani reklam nie wysyłają, jedynie powiadomienie jak osiągniemy 90% zapełnienia miejsca
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

katana1
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dropbox

A ja polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Można sobie na tej stronie wygenerować linki bezpośrednie nawet do folderów i umieszczać wtedy zdjęcia za pomocą BBCODE nawet na forum :-).

 

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024