Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

fantast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową

Nie wiem jak to jest, że praktycznie w 99 na 100 przypadków, wspólnoty są tańsze od spółdzielni. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową

Być może ma to związek z tym, że spółdzielnie mieszkaniowe oprócz tego, że pobierają za czynsz i z tego opłacają wszystkich pracujących w spółdzielni fachowców (np. hydraulików, elektryków, gazowników, etc), panie sprzątające, osoby zajmujące się koszeniem trawy 3 - 4 razy od wiosny do jesieni, a także całą administrację, to jeszcze z tego hajsu, który się płaci jako czynsz prawdopodobnie odsyłają część hajsu do centrali w Warszawie lub gdzie indziej.
Z kolei w przypadku wspólnot mieszkaniowych jest tak, że płaci się coś na wzór czynszu, ale wspólnoty mieszkaniowe są bardziej zdecentralizowane niż spółdzielnie mieszkaniowe, a co za tym idzie hajs zebrany od mieszkańców bloku w formie czynszu nie jest w ogóle wysyłany nawet w niewielkim procencie do żadnej centrali mieszczącej się w Warszawie czy gdzieś indziej.

To oczywiście tylko moje przypuszczenia i nie muszą być one prawdziwe.
Jak chcesz wiedzieć jak jest na prawdę, to idź do bloku mieszkalnego, w którym jest wspólnota mieszkaniowa i zapytaj kogoś z mieszkańców, który z nich jest zarządcą wspólnoty mieszkaniowej, następnie zapytaj o to co tutaj nas na forum zarządcę wspólnoty.

Będziesz miał wtedy jasność.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gonza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 1
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową

Mam podobne wrażenie. Obecnie mam dwa mieszkania. Jedno mieszkanie jest w spóldzielni, drugie jest we wspólnocie. I pomimo, ze drugie jest w większym mieście, koszty utrzymania są mniejsze. Poza tym jestem bardziej zadowolony z podejścia firmy, która zarzadza wspólnotą. Starają się - chociaż nie wykluczam, że mieliśmy po prostu szczęście do firmy.

 

Jesli interesują Cię koszty zarzadzania nieruchomością, polecam skontaktować się z nimi:

Inwemer Łódź 90-562 Łódź ul. Łąkowa 3/5K tel.: +48 42 637 40 52 

 

Firma ma swoje placówki w większości duzych miast w Polsce, powinni określić ceny swoich usług. 


  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024