Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy taki wyjazd sie oplaca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

natkawal76

natkawal76
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy taki wyjazd sie oplaca?

Witam serdecznie. Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tym rodzaju pracy - opiekun osób starszych w Niemczech. Czytałem dużo o tym typie zatrudnienia na rozmaitego rodzaju stronach i grupach dyskusyjnych. Ponoć opiekun osób starszych pracujący w Niemczech jest godziwie płatnym zajęciem. Na różnego rodzaju grupach dyskusyjnych udało mi się znaleźć nawet miesięczne stawki. Ludzie mówią, iż można zarobić od 800 do 1700 Euro za miesiąc. Jest to niezła stawka, która by mi pasowała. Natomiast nie posiadam pojęcia, skąd tak spora rozbieżność wynagrodzeń. Czy to jest zależne od agencji pracy, z którą znajdę zatrudnienie w charakterze opiekuna osób starszych? Czy może są inne kwestie, które na to rzutują. Będę zobowiązany za komentarz osób, które mają styczność z tym zawodem.


  • 0

barnow1
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy taki wyjazd sie oplaca?

Myślę że jest to całkiem przystępna opcja. Pytanie czy ta agencja jest wporządku.
Pewnie już decyzje podjełaś. Także fajnie jakbyś podzieliła się info jak tam ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy taki wyjazd sie oplaca?

Opiekun osób starszych w Niemczech jest trudną pracą, nie taka łatwa jak się wydaje - zależy od osoby 'starszej' którą Ci przydzielą. Praca ta nie jest sielanką, łatwo można podupaść psychicznie jak i fizycznie. Płatna jest w granicach na polskie ok. 4000zł faktycznie sporo ale tak jak już wspomniałem te pieniądze nie biorą się znikąd. Gotujesz, sprzątasz itd spędzasz 24h z tą osobą która czasem jest na prawdę nieznośna czasami gorzej niż dzieci, specjalnie wbijają Ci szpile. Rodzina osoby pilnującej czasami ma pretensje o byle co bo 'w końcu Ci za coś płacą'. No i zależy od osoby czy sprawna bo można i też naszarpać się z taką osobą. I myślę że jak już coś to próbować szukać czegoś prywatnie niż przez agencje bo sporo zdzierają.


  • 0

drapak212
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wykazuje ciekawość szeroko pojętymi wyjazdami po Europie. Cenię odwiedzać nieznane kraje, których nikt jeszcze nie odkrył. Powoduje to satysfakcję i pomnaża naszą erudycję o otaczającym świecie. W przeciągu pięciu lat przechodziłem już 30 państw na globie. Moim uwielbianym jest Australia oraz Boliwia.
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :43

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy taki wyjazd sie oplaca?

Mama mojej znajomej pracowała jaka opiekunka dla osoby starszej pod Berlinem - zarabiała niemało, jednak praca nie była wdzięczna. Napracowała się dwa razy ciężej jak w Polsce (ale chyba taka specyfika pracy z osobami starszymi niestety).


  • 0

humanos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy taki wyjazd sie oplaca?

wygląda dobrze, ja bym na twoim miejscu pojechał


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024