Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a kulturystyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

KiLLsHoT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo a kulturystyka

Witam, mam prawie 17 lat ważę nie całe 60kg przy 170cm wzrostu, obecnie stosuję dietę na wzrost masy mięśniowej, ale planuję zacząć ćwiczyć taekwondo. Na siłownię wybrałem się aby zbudować jakąś sylwetkę w 100% naturalną. Chcę trochę pomasować i następnie zredukować nieco. I moje pytanie jest następujące czy te dwie dyscypliny nie krzyżują się ze sobą, nie bd siłownia i dieta na masę przeszkadzać w przyszłych treningach na taekwondo ? Jak nie będzie to do jakiej wagi najlepiej masować, a następnie zejść.

Ogólnie moim celem jest zbudowanie sylwetki (obecnie jak patyk wyglądam, a było gorzej) przy zachowaniu w pełni funkcjonalności ruchowej, nabraniu siły oraz umiejętności w obronie, w walce.


  • 0

Mati97
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, sztuki walki, samochody, pirotechnika
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :45
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:30x60kg
  • Wyciskanie [kg]:160kg
  • Waga [kg]:99kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kulturystyka
To zależy co jest dla Ciebie priorytetem. Jeśli taekwondo to myślę że lepiej sprawdzą się treningi ogólnorozwojowe oraz crossfit :) jeśli koniecznie chcesz złapać masy to możesz robić siłownię (najlepiej tu się sprawdzi FBW) lecz wtedy główną rolę odgrywa dieta. Poza tym pamiętaj że gdy chciałbyś startować to tam masz kategorie wagowe i gdy będziesz walczył w wyższej będziesz walczył prawdopodobnie z silniejszym przeciwnikiem. Natomisat jeżeli taekwodo ma być tylko dodatkiem to klasyczna siłka+dieta i złapiesz masę. Możesz wpaść do mojego dziennika zobaczyć jak ja sobie radze z łączeniem sztuk walki oraz siłowni :)
Pamiętaj o rozciąganiu bo w taekwondo jest ono ważne. Co do odpowiedniej wagi to sam musisz wyczuć w jakiej będziesz czuł się dobrze.

Użytkownik Mati97 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Zapraszam do mojego dziennika treningowego:

 

http://forum-kultury...7/#entry1418935

 

 


KiLLsHoT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kulturystyka

Rozciągania nie stosowałem, ale zacznę. Myślałem żeby ciągnąć do wagi 68 - 75 kg po redukcyjnej. Bardziej co chciałbym osiągnąć to umiejętnie walczyć, czyli taekwondo, ale na sylwetce też mi zależy, więc powiedziałbym tak 50 50%.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kulturystyka

Masz zasadniczo dwa wyjścia:

 

- opcja 1 - najpierw zrobić potężną masę, następnie zredukować tłuszcz i z wagą 75 kg zapisać się na TKD

- opcja 2 - albo zapisać się na TKD, jednocześnie uczęszczając na siłownię - w takim przypadku przyrost mięśni będzie sporo wolniejszy i zanim zobaczysz w lustrze taką sylwetkę jaką chcesz mieć minie długi czas

 

 

Jeśli nie musisz jak najszybciej nauczyć się walczyć, to ja bym wybrał opcję 1, czyli najpierw sylwetka, a dopiero potem brał się 


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

KiLLsHoT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kulturystyka

Zdecydowanie opcja 1, ale 75 kg to nie za dużo czasem ? A tak wgl do jakiej się masuje aby osiągnąć taki cel, przy dość niskim 6-8% bf ?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a kulturystyka

Nie - 75 kg, to nie za dużo.

 

Mało realne abyś miał 6 - 8 % BF przy wadze 75 kg, bardziej prawdopodobne ok. 8 - 12% BF.

Natomiast aby mieć 6 - 8 % BF przy wadze 75 kg po redukcji, to przed redukcją musiałbyś mieć pewnie z 82 - 85 kg wagi.

 

Tak więc jak teraz masz 60 kg, to masuj to 75, potem redukcja 5 kg i masujesz do 80, następnie redukcja 5 kg i masujesz do 85, a następnie robisz redukcję i po redukcji masz 75 kg.

Tak ja to widzę, ponieważ jeśli byś poleciał w masę i robił 20 kg masy za jednym zamachem, to niestety, ale sporo byłoby w tym tłuszczu.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024