Skocz do zawartości


Zdjęcie

muay thai - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Napisz skąd jesteś,sekcja sekcji nierówna.Chłopaki konkretniej Ci pomogą w wyborze.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

widowiskowe i w ogóle ale nie ma w nim rzutów i podcieć

zdajesz sobie sprawe ze piszesz to ponizej filmiku na YT zatytulowanego Muay Thai Sweeps And Throws Tribute :)
?
- moge tak wklejac w nieskonczonosc :)

Zdajesz sobie sprawę że tam nie ma rzutów tylko obalenia;)
Spoko loko, niemal w każdej walce dostawałem ostrzeżenie za wycinki bądź próby rzutu (takiem tam naleciałości - tez nie rozumialem dla czego sie o to przypierdzielają) ;-) moge tak ględzić w nieskończoność :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

Zdajesz sobie sprawę że tam nie ma rzutów tylko obalenia;)

tak czulem ze sie rozejdzie o semantyke:) po angielsku mowia throws, obalenia to by byly bardziej takedowns chyba?
dla mnie rzut to zasadniczo technika bardziej po krzywej/luku i taka gdzie my mamy szanse ustac a przeciwnik w efekcie lezy a obalenie to jest akcja frontalnie na przeciwkina po ktorej obaj sie wywalamy z zasady, ja na gorze.

Sedno meritum oka cykolnu mialo byc takie, ze osobiscie uwazam MT za styl pokrywajacy doskonale wszystkie zakresy walko najbardziej przydatne na ulicy czyli dlugi, sredni, klincz i rzuty z pozostaniem na nogach. Ja osobiscie uwazam ze (nie nabijajac sie z aikida:):) w polaczeniu MT z aikido - to 2 jest zupelnie zbedne.
Jakbym jeszcze kiedys w zyciu mial duzo czasu i troche zdrowia to bym chcial poznac dobrze MT rzuty i klincz bo sa zajebiste:)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
No i 100% zgody :) choć i tak uważam, że na ulicę Mt jest tak samo przydatne jak siatkówka.
(Co ja mam z tą siatkówką? pokłosie medalu czy jak...)
  • 0

budo_ashijo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
MT i aikido to potencjalnie genialne połączenie :) Przynajmniej mi osobiście sprawia wielką radochę od 1,5 roku czyli od momentu kiedy zaczęłam trenować MT. Bo samo aikido trenuję prawie nieprzerwanie od 2002 :)

A Twoje zadowolenie zależy od Twoich oczekiwań i tutaj zgodzę się z jedną z wcześniejszych wypowiedzi: zasuwaj na matę i sprawdzaj co Ci odpowiada. Czasami zmiana klubu / trenera rzuca totalnie inne światło na daną dyscyplinę więc nie zniechęcaj się ewentualnymi pierwszymi nie zachęcającymi wrażeniami.

Jeśli chodzi o efekty po 2 latach treningu aikido to zgadzam się z dar75 - powinieneś móc całkiem nieźle padać :) I może Cię zaskoczyć w jakich okolicznościach będziesz zadowolony z tej umiejętności :) Wątku skuteczności nie podejmuję - temat rzeka.

To tyle jeśli liczysz się z opinią obcej baby :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024