Skocz do zawartości


Zdjęcie

muay thai - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

muay thai - pytanie
Witam od wtorku zaczałem trenować aikido bo mnie zainteresowało, również to jest mój pierwszy kontakt ze sztukami walki i tez myśle o muay thai jak myślicie czy połacze aikido i muay thai to dobre połączenie? nigdy nic wczesniej nie trenowałem bo jak w aikidio nie bede mniał rezultatów to bede chciał zmienić na inny styl możecie coś doradzić za bardzo sie na tym nie znam czekam na sensowne odpowiedzi ;) ci co trenują i wiedzą coś na ten temat.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Polecam odrazu odstawić Aikido i przejść na MT ;-)
  • 0

budo_turkato96
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
A jakiś cel? Zawody? Bicie kolegów pod szkołą?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Destrukcja ajkidem. Siukaku zawrzyj do działu ajkida tam ci wszystko wyjaśnią.I albo wyciagniesz wnioski albo będziesz kosił umysły ajkidem.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Jak nie Akiddo to może Karate Tsunami ?
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

A jakiś cel? Zawody? Bicie kolegów pod szkołą?

Cel - umiec sie obronić, zawody - mnie nie kręcą, bicie osiedlowych dresów cwaniaków itp
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
To zacznij się bronić. Zaopatrz się w jakiś baton, gaz, kewlarowe wszywki pod ubranie itd. SW mogą pomóc na ulicy ale niekoniecznie lepsze od ajkida są kibolskie ustawki;)
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

To zacznij się bronić. Zaopatrz się w jakiś baton, gaz, kewlarowe wszywki pod ubranie itd. SW mogą pomóc na ulicy ale niekoniecznie lepsze od ajkida są kibolskie ustawki;)

Ustawki są dla debili i idotów. Jak amsz mi dawać takie propozycje to lepiej wyjdz.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
BLT dał ci dobrą radę, proponuję ją przemyśleć.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Muai Thai i aikido to dobre połączenie. Tak jak MT i tenis, MT i wspinaczka, MT i szachy... ;-) Trzeba mieć jakąś rozwijającą pasję w życiu...
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

Muai Thai i aikido to dobre połączenie. Tak jak MT i tenis, MT i wspinaczka, MT i szachy... ;-) Trzeba mieć jakąś rozwijającą pasję w życiu...

ja planuje poćwiczyc aikido z 2 lata a później za coś inne sięwziąść muay thai albo karate
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Czemu akurat taki plan?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

To zacznij się bronić. Zaopatrz się w jakiś baton, gaz, kewlarowe wszywki pod ubranie itd. SW mogą pomóc na ulicy ale niekoniecznie lepsze od ajkida są kibolskie ustawki;)

Ustawki są dla debili i idotów.

Dysponujesz jakims dowodem naukowym na poparcie tej tezy?

Jak amsz mi dawać takie propozycje to lepiej wyjdz.

chłopie zlociutki, jak się chcesz naparzać na ulicy to się naparzaj. SW to zbyt długa i żmudna droga (i co może cię niezmiernie zdziwić to TYLKO sport) by się moglo przydać do walki ulicznej. Równie dobrze przydatne na ulicy mogą być np. treningi siatkówki (a już na pewno lepsze niż wszelkiej maści ajkida bo taki siatkarz pociągnięcie z lapy musi mieć niezmiernie soczyste). Oczywiście jeżeli chcesz sobie rekreacyjnie poćwiczyć, powkręcać si ew klimat to ok, ale nie licz że to będzie miało przełożenie na konfrontacji ulicznej/diskotekowej/szkolnej etc.
A teraz wychodzę. peace bro
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

... ja planuje poćwiczyc aikido z 2 lata a później za coś inne się wziąść muay thai albo karate

Przy takim planie weź się od razu za MT. Bo przez dwa lata aikidowania na 99,9999% nie nauczysz się niczego, co mógłbyś wykorzystać w walce na ulicy (poza umiejętnością padania).
Aikido to droga baaaaaaaaaardzo długa do skuteczności. Nawet na tyle długa, że chyba nikt jej jeszcze nie przeszedł :) .
Zresztą jak Ci już napisano: ulica to ulica, sport to sport. Częściowo się pokrywają, częściowo nie.
Im bardziej sport kontaktowy i zwracający uwagę na przygotowanie atletyczne tym lepiej sprawdza się na ulicy (ale nie jest gwarantem sukcesu).
Na ulicę to jakiś sensowny combat, broń plus częste wizyty w remizie soboty wieczorem.

Do celów innych (takich jak: rekreacja, zabawa, wyrywanie lasek, samozachwyt, samogwałt czy cokolwiek) trenuj co chcesz.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Obiektywnie patrząc to obecnie chyba z takim nastawieniem to ze sportów to najlepszym wyborem jest mma mt ewentualnie jujitsu oraz combaty
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

To zacznij się bronić. Zaopatrz się w jakiś baton, gaz, kewlarowe wszywki pod ubranie itd. SW mogą pomóc na ulicy ale niekoniecznie lepsze od ajkida są kibolskie ustawki;)

Ustawki są dla debili i idotów.

Dysponujesz jakims dowodem naukowym na poparcie tej tezy?

Jak amsz mi dawać takie propozycje to lepiej wyjdz.

chłopie zlociutki, jak się chcesz naparzać na ulicy to się naparzaj. SW to zbyt długa i żmudna droga (i co może cię niezmiernie zdziwić to TYLKO sport) by się moglo przydać do walki ulicznej. Równie dobrze przydatne na ulicy mogą być np. treningi siatkówki (a już na pewno lepsze niż wszelkiej maści ajkida bo taki siatkarz pociągnięcie z lapy musi mieć niezmiernie soczyste). Oczywiście jeżeli chcesz sobie rekreacyjnie poćwiczyć, powkręcać si ew klimat to ok, ale nie licz że to będzie miało przełożenie na konfrontacji ulicznej/diskotekowej/szkolnej etc.
A teraz wychodzę. peace bro

ja myślałem też o karate bo ot jednak bardzie po pularny bo mi chodzi tez o chwyty zeby umiec robić a aikido to posiada i bym chciał te chwyty aikido połączyć z inna sztuka walki np karate albo te Muay Thay (Czy jak ise pisze) jak myślisz czy to dobry pomysł? bo ja nic innego nigdy nie ćwiczyłem i chce od czegos zacząć ja nawet nie jestem dobrze roźciognięty ani nic nawet nie potrafie podczas kopu wyprostowac nogi od 2 gimnazjum do liceum zaocznego to gdzieś mija 4-5 lat nic nie ćwiczyłem bo byłem zowlniony ze względu chorobowych i chce sie jakos z tymi sztukami walki zapoznać nie mówie ze w aikido chce zostac na 3-4-5-6 lat tlyko tak z rok albo 2 i wziąść się za coś innego ;p, Nie nteresuja mnie turnieje czy coś tego typu zeby sie napierdalać az do krwi a ustawki tam roznie bywa nawet nakurwiaja leżacego tAK DLUGO zbey stracił przytomnośc albo coś. MMA tez mnie nie jara.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Chwytać nauczysz się na judo, bjj i zapasach. Pomysl co wyjdzie z połączenia Muay Thai i sportu chwytanego.

A najlepiej nie myśl o tym za wiele tylko idź na trening i przekonasz się na własnej skórze czy Ci to odpowiada. Wiedza przyjdzie z czasem, w sieci jej nie zdobędziesz (na tym etapie).
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

Pomysl co wyjdzie z połączenia Muay Thai i sportu chwytanego.

MT ba bardzo fajny repertuar zagran w klinczu, rzutow i podciec o ile trener potrafi ich nauczac, moim zdaniem duzo bardziej nadajacych sie do wlaki realnej niz np. bjj - sam ciwcze bjj.

  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie
Muay Thai jest piękne, widowiskowe i w ogóle ale nie ma w nim rzutów i podcieć (są w kick boxingu) w mt są niskie kopniecia i obalenia;) do tego rozbudowana walka w klinczu soczyste łokcie i siarczyste kolana. Nada się na życiową pasje ale czy na uliczną nieśmiertelność???
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai - pytanie

widowiskowe i w ogóle ale nie ma w nim rzutów i podcieć

zdajesz sobie sprawe ze piszesz to ponizej filmiku na YT zatytulowanego Muay Thai Sweeps And Throws Tribute :)
?
- moge tak wklejac w nieskonczonosc :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024