Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przysięga Dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysięga Dojo

wszystko zależy od psychiki i okoliczności.

znałem czarne pasy co to w stresie zapominali jak się nazywali,o oraz jednego babingtoniste co to sam rozpędził grupę dresów.

ps. tak rakietką.


i bardzo dobrze. kiedys wojownikiem mogl zostac ten ktory mial do tego predyspozycje. Twoj badmingtonista gdyby byl szkolony w dojo 400 lat temu, pojechal na wojne i z niej wrocil zostalby wielkim mistrzem. czarne pasy o ktorych piszesz z tej wojny by po prostu nie wrocily. dlatego nie ma co dzis psioczyc na technike karate tylko trzeba przyjrzec sie ludziom ktorzy ja trenuja. dzis w wiekszosci przypadkow mamy do czynienia z fitnesem. przyjdzie kiedys wojna (oby nie) to wroca czasy metodyki np. Imo Lichtenfelda a wraz z nia wroca eksperci od walki wrecz. dzis mamy glownie amatorow ruchu ;)

I.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysięga Dojo
... i dlatego zacząłem hołdować Strong First a potem inne umiejętności. W karate nie ma w tej chwili ani Strong First ani Skill First, ale jest Cash First ... w sumie jak wszędzie ...
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysięga Dojo
Jezeli mowimy o Polsce to malo,ale Krakowski klub Ryu Te, po za polska jest sporo.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysięga Dojo
Dodam jeszcze ze nie ma znaczenia ile klubów ja znam. Jak wyżej koledzy napisali, liczy sie psychika. Ja wole cwiczyc karate i nie zastanawiać się czy będzie skuteczne. Jako ze od ponad 10 lat nie mialem okazji walczyc na ulicy. W młodości trenując karate za zwyczaj udawali mi sie wygrywać potyczki uliczne, ale nie sadze żeby to byl dowód na skuteczność karate. Znam ludzi z krav maga,kapap,boksu którzy dostali oklep.Ale nie uważam żeby to dyskredytowało styl lub system. Ja lubię karate i to robie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024