Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sdutium technik Goju Ryu Karate w Tarnowskich Górach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Sdutium technik Goju Ryu Karate w Tarnowskich Górach
Cześć.
Od początku tego roku prowadzę przeciętnie co drugi miesiąc swego rodzaju warsztaty albo jak ktoś woli - seminaria o bardzo wąskiej i pogłębionej tematyce technik Goju Ryu Karate.

Nie chodzi mi w tych szkoleniach o przerabianie całego przebogatego Goju Ryu, ale o to, aby przypatrzeć się bliżej poszczególnym technikom.
Kiedyś, gdy wydawało mi się, że wiem i umiem strasznie dużo, sądziłem, że znam, umiem i rozumiem wszystkie techniki. Z biegiem lat doszedłem do wniosku takiego samego, jak grecki filozof Sokrates, który stwierdził, że tylko jedno wie na pewno - że nic nie wie. I od tego właśnie momentu dopiero zaczęło się moje prawdziwe trenowanie, a raczej - uczenie się karate. W moim przypadku - Karate Goju Ryu.

Pierwsze seminarium, które w tym roku przeprowadziłem, było poświęcone technice Hiki Uke. Potem Toraguchi. Ostatnio studiowaliśmy ogólnie pozycje, czyli Dachi. Pod koniec sierpnia skupimy się na Jodan Uke.
Na plakacie dopisałem, że prócz tego będzie Oyo Bunkai. Tak naprawdę to na każdym seminarium z tego cyklu ćwiczymy mnóstwo bunkai, ale nie każdy o tym wiedział, dlatego teraz jest też ten dopisek.

Nie czas i miejsce na to, aby tu się o tym wszystkim obszernie wypowiadać.
Tak tylko dla zachęty powiem, że techniki kihon to w zasadzie tylko ćwiczenia. Nazwa techniki nie ma zbyt dużego znaczenia, bo w przypadku np. hiki uke każdy początkujący wie, że ćwiczy blok. Zgłębiając ten temat bardziej okazuje się jednak później, że to nie tylko blok, ale także uderzenie, oswobodzenie, dźwignia, a nawet rzut - o czym chyba tylko nieliczni wiedzą. Hiki uke to technika wykonywana nie jedną ręką, ale dwoma. Tego też nie wszyscy początkujący czy nawet średnio-zaawansowani są świadomi.
I w ten sposób przedstawia się także sprawa dotycząca każdej innej techniki.

W sierpniu studiujemy jodan uke.
Jeśli - jako bardzo zaawansowany - jesteś zainteresowany zgłębianiem tajników Goju Ryu ukrytych w szczegółach, to zapraszam.
Jeśli jesteś początkujący i chciałbyś dopiero zacząć przygodę z Goju Ryu to również zapraszam.

Bieżące informacje są na stronie mojego klubu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sdutium technik Goju Ryu Karate w Tarnowskich Górach
Tak tylko dodam na marginesie pewne ważne sprostowanie:

Nie mam na imię Tomek tylko Janusz. Nigdy u mnie nie ćwiczył żaden Tomek, ani nawet nigdy nie słyszałem o jakimkolwiek Tomku z Tarnowskich Gór, który by ćwiczył jakiekolwiek Gojuryu.

Jedyne dojo Goju Ryu w województwie śląskim (i w ogóle w Polsce południowej) posiadające instruktora z czarnym pasem tej sztuki walki to moje dojo.
Prócz tego istnieją jeszcze dwa ośrodki w województwie śląskim, które są na etapie szkoleń: Zabrze i Bielsko-Biała. Ich kierownicy nie posiadają jeszcze stopni mistrzowskich Goju Ryu.

Piszę to celem sprostowania, aby nikt nie dał się oszukać.
Lista czarnych pasów Goju Ryu (IOFKF) znajduje się tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prócz tego są też czarne pasy niezrzeszone w naszej organizacji, a swoje dojo prowadzą w Piotrkowie Trybunalskim i Wrocławiu.

Oczywiście jest także organizacja innego Goju Ryu, ale ich kluby i czarne pasy funkcjonują także od Wrocławia i wyżej na północ kraju. W Polsce południowej prócz mnie i moich trzech klubowych asystentów nie ma żadnego innego czarnego pasa Goju Ryu.

Proszę nie dać się oszukać hochsztaplerom, np. tym, którzy mi dziwne meile wysyłają lub dzwonią, podając się za fikcyjne postacie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024