Skocz do zawartości


Zdjęcie

Użycie gazu ze skutkiem śmiertelnym.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Użycie gazu ze skutkiem śmiertelnym.
Niedawno opisywałem sytuację, która przytrafiła się mi. Na całe szczęście dla wszystkich skończyła się dobrze ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić mogło być inaczej… Wyobraźmy sobie sytuację, gdy używamy gazu w słusznej sprawie, czyli obrona mienia, zdrowia lub życia swojego lub czyjegoś, gdzie odpieramy atak gazem, napastnik oślepiony i ogólnie zdezorientowany wychodzi na ulice, tory, spada z mostu, skarpy itd. Ponosi w związku z tym obrażenia ciała trwające dłużej niż siedem dni, bądź też śmierć. Jest to realne a nie jakieś moje gdybanie…

Do rzeczy: Jakie konsekwencje prawne, w takiej sytuacji może ponieść osoba, która się słusznie broniła? Jakie zarzuty mogą być jej postawione? I jak się bronić w sądzie?

Ok, wiem, że w takiej sytuacji zmyka się czym prędzej, bo przecież nie wiemy ile taki gaz będzie działał i czy nagle nie wylecą zaraz jego koledzy, no i oczywiście działamy podczas silnego stresu ;) , dlatego uciekamy z miejsca zdarzenia. Czasami jednak ucieczka nie jest możliwa, np. gdy mamy pod opieką kogoś dużo młodszego albo starszego, wtedy z oddaleniem się może być problem i wtedy na pewno zawitamy na komisariacie, gdzie zaczną się nasze problemy…
  • 0

budo_adexeczka
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie gazu ze skutkiem śmiertelnym.
Czy to nie głupie że musimy się zastanawiać nad takimi rzeczami? Że w Polsce można pójść siedzieć za samoobronę, paranoja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marex
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie gazu ze skutkiem śmiertelnym.
Nie wiem czy można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - wszystko zależy jak sędzia oceni sytuację (nie mam wątpliwości, że sprawa trafiłaby do sądu). Jeśli będzie obrona ze skutkiem śmiertelnym to będzie podlegało ocenie czy doszło do przekroczenia działań w obronie własnej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024