Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_xrt23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)
Hej.

1. Jak napisałem w innym poście, dopiero zaczynam zabawę z judo. I bolą mnie żebra przy rzutach. Prawdę powiedziawszy, to trochę się niepokoję, jak to będzie wtedy, gdy zaczniemy już konkretniejsze walki z konkretniejszymi rzutami. Czy nie połamię sobie żeber, gdy ktoś mną konkretnie walnie o matę?

2. Drugie pytanie. Kiedyś usłyszałem, że gdy jest się rzucanym, to należy wtulić szyję w ramiona, zgarbić się i wysunąć ramiona do przodu, aby plecy tworzyły "kołyskę". Trener mi nic takiego nie mówił i z ciekawości pytam, czy to są po prostu dwie filozofie składania się przy rzucie, czy też to, co usłyszałem, to zwykła bajka? ;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)
Zanim zaczną się walki z rzutami to jeszcze trochę czasu minie i do tego momentu powinieneś wystarczająco obić się z matą ćwicząc pady i upadki po rzutach "na sucho".
Kołyskę się robi na początku nauki padu w tył - KO UKEMI. Jeżeli nauczysz się już tego padu i ktoś rzuca Cię w tył to nie robisz już kołyski.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)
Robisz wydech przy padzie, czy zatrzymujesz oddech? Jeśli zatrzymujesz, to przy uderzeniu o ziemię mogą boleć żebra i ryzykujesz uszkodzeniem płuc.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)

Robisz wydech przy padzie, czy zatrzymujesz oddech? Jeśli zatrzymujesz, to przy uderzeniu o ziemię mogą boleć żebra i ryzykujesz uszkodzeniem płuc.

Ja zawsze robilem wydech ale ostatnio spotkalem sie z podejsciem ze jesli zakladamy, ze ktos na nas wyladuje w momencie uderzenia o mate lepiej jest troche powietrza zatrzymac i jakby wypuscic w momencie kompresji przez mase przeciwnika.
Z checia poslucham opinii judokow.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)
Zgadza się, nie chodzi o to, żeby wypuszczać całe powietrze z płuc. Chodzi tylko o to, żeby nie "wstrzymywać" oddechu.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty, rzuty, rzuty... bolą ;)
no ja mialem najlepsze rezultaty jak wydech trwal w momencie uderzenia o ziemie - ale to bardziej doszedlem metoda prob i bolesnych bledow:) natomiast z ta opinia o wstrzymaniu restki powietrza tez sie nie spotkalem wczesniej dokladnie szlo to tak

If you fall and your opponent is

- not falling on top of you, all you need is to exhale a little bit and still remain your inside air pressure. Your inside air pressure is not that important in this situation.
- falling on top of you, you may need more inside air pressure.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024