Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_zakopane
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja
nie mogłem znaleść tego tematu, więc chyba go jeszcze nie było.
w każdym razie potrzebuje waszej pomocy.
chodzi o to, że pewnego niezbyt pięknego dnia na treningu porządnie naderwałem sobie noge wykonując wysokie kopnięcie boczne. było to już jakiś czas temu, ale do tej pory kontuzja nie ustępuje. naderwałem prawdopodobnie dwugłowy i pośladkowy mniejszy. w każdym razie w tej chwili nawet robiąc wymach do przodu nie mogę zrobić go wyżej niż do pasa. polecono mi okłady rozgrzewające i delikatny trening, i to na początku pomagało, do pewnego stopnia nastąpiła poprawa. ale około 2 miesiące temu przestało się poprawiać.
i tutaj właśnie jest moja prośba do starszych kolegów, czy moglibyście mi coś doradzić pomóc? bardzo mi zależy na sztukach walki i treningach, w przyszłości myślę o nauczaniu, zawodach, ale nie uda mi się to bez waszej pomocy.
pomóżcie prosze.
:roll:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
w ogole ta noga nie cwicz co najmniej 2 miesiace. byles u lekarza?
byly wylewy podskorne?
  • 0

budo_zakopane
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
nie było wylewów, nie byłem u lekarza, bo kolejki były po 3 miesiące, poza tym teraz jestem nieubezpieczony.
słyszałem, że rozgrzewanie mięśnia + lekkie rozciąganie + masaże działają na tego typu kontuzje. znasz może jakiś sposób domowy? na przykład czy ten co wymieniłem wyżej działa?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
jak nie było to raczej nie mięsień, a przynajmniej nie zerwany. Ja miałem cały tył uda siny, ale tka na maksa, ciemny filet i lekarz mówił, że to normalne przy zerwaniu.
To było rok temu we wrześniu, a do dzisiaj czuję tę nogę. Jeszcze nie jest idealnie.

Po czymś takim nie powinieneś w ogóle ćwiczyć przez jakiś czas.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
zalezy co masz z kontuzje, ja po swoim kolanie juz sie boje wszystkiego.
Wydaje mi sie ze bez lekarza sportowego i ew. MRI nie wiesz czy cos po porstu naszlo krwia, czy sie naderwalo czy zerwalo - kazda z tych rzeczy bedzie wymagala zupelnie innego podejscia.
We wroclawiu lekarz sportowy to 80pln a MRI kolana okolo 300. Te 80 pln bym wydal.

ps. w srode po 2 miesiacach wracam na grappling, az mnie rece mrowia na sama mysl:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024