Skocz do zawartości


Zdjęcie

SF i jego problemy z samodzielnością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

SF i jego problemy z samodzielnością
Czemu submission fighting tak często robi u nas za tylko i wyłącznie dodatek do BJJ? W stylu "generalnie robimy gi i ewentualnie no gi jak jest naprawdę gorąco". Czemu trenowanie tylko w gi jest okej, a trenowanie tylko bez budzi kontrowersje i wielu się przed tym wzbrania?

Jako osoba której nie interesuje kulanie się w pidżamach, jestem tym odrobinę sfrustrowany.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SF i jego problemy z samodzielnością
Witam
pewnie są kluby które robią tylko submission wrestling kiedys w Polsce było Luta Livre oni zajmowali się grapplingiem bez gi aktualnie chyba przeszli do bjj a szkoda
bo submission fighting to bardzo fajna i ciewkawa dyscyplina napewno walka jest bardziej dynamiczna niż w gi
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SF i jego problemy z samodzielnością
ja sporo czasu robiłem bez gi tylko, ale jak się przesiadłem na bjj w gi to zobaczyłem różnicę-w moim odczuciu treningi w szmatach bardzo poprawiają technikę, wynika to m.in. z faktu, że kiedy nie masz kimona, walka jest szybsza, dużo rzeczy łatwiej zrobić, przeskoczyć braki techniczne dynamiką, zrywnością itp. w kimonie, gdzie jest więcej możliwości kontroli, przewaga szybkości, dynamiki odgrywa mniejsze znaczenie wg mnie. No i łapanie za wszarz poprawia siłę chwytu ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SF i jego problemy z samodzielnością
moze to tez byc spowodowane struktura? BJJ jest sportem, z pasami, z nauczycielami etc, w SF jeszcze czegos takiego chyba nie ma. jak ktos ci powie, ze treningu prowadzi brazowy/czarny pas ze szkoly X, to wiesz czego mozesz oczekiwac.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SF i jego problemy z samodzielnością

moze to tez byc spowodowane struktura? BJJ jest sportem, z pasami, z nauczycielami etc, w SF jeszcze czegos takiego chyba nie ma. jak ktos ci powie, ze treningu prowadzi brazowy/czarny pas ze szkoly X, to wiesz czego mozesz oczekiwac.

Ogólnie BJJ jest chyba jakieś bardziej prestiżowe. Po występach rodzimych zawodników MMA widać, że u nas wciąż uchodzi za ostateczną broń przeciwko przeciwko wszystkim stylom. W końcu Royce udowodnił to aż trzy razy, nie?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: SF i jego problemy z samodzielnością

Czemu submission fighting tak często robi u nas za tylko i wyłącznie dodatek do BJJ? W stylu "generalnie robimy gi i ewentualnie no gi jak jest naprawdę gorąco". Czemu trenowanie tylko w gi jest okej, a trenowanie tylko bez budzi kontrowersje i wielu się przed tym wzbrania?

mów za siebie, sporo klubów ma w stałej ofercie zajęcia bez kimon


moze to tez byc spowodowane struktura? BJJ jest sportem, z pasami, z nauczycielami etc, w SF jeszcze czegos takiego chyba nie ma. jak ktos ci powie, ze treningu prowadzi brazowy/czarny pas ze szkoly X, to wiesz czego mozesz oczekiwac.

Ogólnie BJJ jest chyba jakieś bardziej prestiżowe. Po występach rodzimych zawodników MMA widać, że u nas wciąż uchodzi za ostateczną broń przeciwko przeciwko wszystkim stylom. W końcu Royce udowodnił to aż trzy razy, nie?

czy ja wiem czy bardziej prestiżowe? ADCC to co?
bjj w mma to właśnie trening no gi.
przede wszystkim bjj w kimonach dla wielu ludzi jest o wiele bardziej przystępne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024