Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate w wieku 32 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Karate w wieku 32 lat
Witam,
chciałbym się Was spytać o to, czy według was można zacząć ćwiczyć Karate (konkretnie shotokan) w wieku 32 lat, bez żadnego kontaktu ze sztukami walki w przeszłości i wynieść z nich coś więcej niż tylko urazy. Testowo przeszedłem się na trening Aikido, jednak ze względu na moje warunki fizyczne zupełnie mijało się to z celem - mam 196 wzrostu oraz 115 kg więc nie było szans dobrać mi odpowiedniego partnera do ćwiczeń. Dodatkowo muszę wspomnieć, że nie jestem najlepszy wydolnościowo, za to dość silny - codzienny trening siłowy.
Dodam, że oprócz mało kontaktowego stylu interesuje mnie też cała otoczka (filozofia, "podejście do życia") -dlatego właśnie shotokan.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
Oczywiście, że warto ;)

Otoczka jest większa nawet w bardziej kontaktowych. Mniej kontuzyjne będzie uderzanie w tarcze i worek niż w powietrze, więc przemyśl styl, chyba, że masz specjalną grupę oldboyów ;)

Jeśliś z wawy to zapraszam do mnie (Ursynów) lub do Shindojo (Mokotów, Wola). Tradycyjne coś to Wado na ochocie.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
tak.
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
a czemu po prostu nie pójdziesz na trening i nie zobaczysz czy warto i czy Ci się to podoba?
  • 0

budo_arek_poznan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań, Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
warto, warto
my w Poznaniu prowadzimy grupy dla dorosłych, rozpoczynających przygodę z karate shotokan i wszyscy sobie bardzo dobrze radzą :)

pozdrawiam i życzę powodzenia
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
Warto!!! Ja nie trenowałem od jakichś 15 lat, a mam obecnie 37 lat. W tym roku zacząłem ćwiczyć, najpierw trochę Aikido, a teraz Ryu- Te Kempo i kurczę czuję się świetnie mimo że wszystko boli.
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
Bylem dzis na pierwsaym treningu. Wrazenia - super, dokladnie to czego chcialem, mimo ze mialem mroczki ze zmeczenia :) dziekuje wszyatkim za zachete!
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

dokladnie to czego chcialem, mimo ze mialem mroczki ze zmeczenia


Chłe, chłe, chłe :) dokładnie tak samo zaczynałem karate :twisted: tzn mroczki miałem już po rozgrzewce, a w czasie treningu to mi się rzyg...haftować chciało ze zmęczenia :oops: Ale teraz jest już GIT, spokojnie daję radę cały trening, więc postępy są :roll:

Ale wracając do tematu oldboyów, to nieco pobocznie od tematu chciałem zapytać zorientowanych ludzi, czy są organizowane jakieś małe zawody (rejonowe, wojewódzkie???) w Shotokanie dla właśnie starszych ciałem, a młodych duchem? :) Na początku nie miałem żadnej ambicji ponad zrzucenie paru kilo i poprawę kondycji, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia... I tak się zastanawiam, czy za powiedzmy 2-3 lata (czyli w sumie po jakichś 5 latach treningów) można by spróbować konkurować z ludźmi w moim wieku...? Czy to możliwe???
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
Sport jest fajny w każdym wieku ;)
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Sport jest fajny w każdym wieku ;)


Tak, wiem :cool: tylko nie wiem, czy są jakoweś zawody dinozaurów albo co? ;-) Na razie pytam z ciekawości, ale kto wie, kto wie... :twisted:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Ale wracając do tematu oldboyów,

Każdy region shotokanu w wersji 'karate tradycyjne' robi swoją ligę wojewódzką i oldboje mogą startować. Zatem pewnie i shotokan może to robić. Zwłaszcza na start w kata nigdy nie jest za późno.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Każdy region shotokanu w wersji 'karate tradycyjne' robi swoją ligę wojewódzką i oldboje mogą startować. Zatem pewnie i shotokan może to robić.


O tym nie wiedziałem, dzięki za oświecenie :) może kiedyś wytrenuję się na tyle, żeby zastartować ;-)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat
Ja oczywiście uważam że najodpowiedniejsze dla oldboyów jest coś tradycyjnego z Okinawy, podoba mi się również Ryu-te i Koryu-uchinadai :lol:
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Ja oczywiście uważam że najodpowiedniejsze dla oldboyów jest coś tradycyjnego z Okinawy, podoba mi się również Ryu-te i Koryu-uchinadai :lol:


Nie wiem, aż tak się nie znam :oops: trenuję Shotokan, bo mam najbliżej i czasowo też mi odpowiada... Wiem, gdzie jest sekcja Goju-ryu, ale treningi są ok 20.00 (ja mam o 18.30) i do tego 60km od domu. Więc ni cholery mi nie pasuje :roll: Chociaż też mi się podoba, chciałem spróbować, ale nie mam jak. Więc pozostaje shotokan. Nie zakładam wielkich sukcesów, ale duch rywalizacji jest u mnie silny i chciałbym "spróbować się" z kimś innym, niż w sekcji, bo sekcyjka mała, wszyscy się znamy (plus swoje techniki :lol: ), nie ma elementu zaskoczenia :cool: Ale zanim coś a'la zawody, o jednak muszę jeszcze potrenować ;-)
dopiero niecałe 2 lata za mną i 8 kyu... :oops:
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Ja oczywiście uważam że najodpowiedniejsze dla oldboyów jest coś tradycyjnego z Okinawy, podoba mi się również Ryu-te i Koryu-uchinadai :lol:


Obawiam sie ze wkladam kij w mrowisko, ale przewrotnie sie zapytam: czy mozesz uzasadnic? :)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate w wieku 32 lat

Ja oczywiście uważam że najodpowiedniejsze dla oldboyów jest coś tradycyjnego z Okinawy, podoba mi się również Ryu-te i Koryu-uchinadai :lol:


Obawiam sie ze wkladam kij w mrowisko, ale przewrotnie sie zapytam: czy mozesz uzasadnic? :)

Piszę ze swojego punktu widzenia. Po pierwsze w tradycyjnych stylach okinawskich sport jest tylko dodatkiem a nie celem któremu podporządkowany jest cały trening. Uważam że sport dzisiaj to nic zdrowego - kontuzje, doping, ograniczona liczba technik itd. Wygrywamy zawody mamy dotację itd. Style te są o wiele bogatsze. Mała liczba kata ale przynajmniej każdy ruch ma swoje bunkai które można przełożyć na praktyczną samoobronę. Zapoznaj się ze zmianami jakie zaszły w kata shotokan a jak wykonują kata w shorin-ryu ja te zmiany oceniam jak próbę zrobienia ładnego wizualnie pokazu (np. dlaczego kata ma się kończyć dokładnie w tym miejscu w którym się zaczynało?) Są techniki i rodzaje treningu które nie występują w karate japońskim, jumbi-undo, hojo-undo takie pojęcia jak muchimi itd. Temat rzeka. To co napisałem to moja opinia i nie oczekuję że każdy się z nią zgodzi ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024