Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai
Jasne bo aikido jest lepsze, bo to "grappling" :lol:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai
Kogan
jeszcze jedna wypowiedź tego typu i nie będziesz miał możliwości pisania w dziale. To forum jest dla wszystkich sztuk walki, a ten dział dla wszystkich stylów karate. Jeśli tego nie akceptujesz , trudno. Nikt płakać nie będzie.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai
Kogan, moja baza techniczną jest również Shotokan a teraz jestem u Kyokushinowców.
Kyokushin rzeczywiście zapracował na opinię taką jaka ma, gdzie kata sobie a bunkai nie ma. Shotokan też zapracował na swoją gdzie walka jest na zasadzie "kto szybciej wsadzi gyaku-zuki"... jedno gyaku-zuki czy inna pojedyńczą technikę. Ja w goju-ryu widzę mimo wszystko więcej sensu niż w shotokan i kyokushin. Oczywiście puszczam to przez sito swoich doświadczeń i prób na treningach pod hasłem "a teraz mi się nie daj" i sprawdzam czy działa.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai

Jasne bo aikido jest lepsze, bo to "grappling"

Akurat, w moim przypadku, jeśli chciałeś być złośliwy ( leciutko co prawda, czyli się nie gniewam ;-) ) mogłeś też napisać: "Jasne, bo BJJ ( MMA ) jest lepsze, bo to grappling".
Aikido, to nie grappling. Gdybyś czytał moje posty w dziale AIKIDO, to byś wiedział, że nie uważam aikido za dobrą bazę do samoobrony.

Umiejętne przechwyty i wyzwalanie się z uchwytu jest istotnym elementem treningu wielu sportowych odmian karate.


Chętnie się zapoznam z jakimiś przykładami.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai

Karate sportowe tym się różni od rozmaitych formuł kicka, że nie masz puchatych buł na pięściach, które istotnie wpływają na przebieg walki. Można poruszyć wiele kwestii technicznych jeśli chodzi o zastosowanie rękawic w walce zaczynając od podstawowej funkcji jaką jest ochrona rąk uderzającego, oraz ochronę twarzy uderzanego ale też na wykorzystanie ich w obronie. Najważniejsze jednak z punktu widzenia karate, to że buła istotnie utrudnia chwytanie, podobnie jak brak szmat, za które można uchwycić.

Każda formuła sportowa występująca w karate w jakiś sposób reguluje zastosowanie chwytów, czyniąc z nich element o znaczeniu taktycznym, który ciężko bagatelizować. Nawet jeśli chwytanie jest traktowane jako faul i karane, to wciąż nie traci tego aspektu technicznego (tak samo jest np. w piłce nożnej). Umiejętne przechwyty i wyzwalanie się z uchwytu jest istotnym elementem treningu wielu sportowych odmian karate. Jest to znakomita baza do nauki samoobrony.


Wystarczy, że zapoznasz się z regulaminami rywalizacji sportowej w poszczególnych formułach kick boxingu i będziesz wiedział, że kick boxing oferuje więcej niż semikontaktowy shotokan czy knockdown w kyokushin w zakresie chwytania czy obalania. I wcale nie wiąże się z to faulem.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai

poszczególnych formułach kick boxingu

Albo po prostu z boksem tajskim i wszystko w temacie - sport na wskros.
Nie dosyc ze bardzo rozbudowany klincz to jeszcze niskie rzuty, przechwyty, obalenia itd.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Okinawa Goju Ryu Karate Do Kenkyukai
Enshin i Ashihara karate rzuty,podciecia,
trzymania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024