KAGAMI BIRAKI 2012 - seminarium noworoczne
Napisano Ponad rok temu
miejsce: Kraków, os. Dywizjonu 303 nr 35, spoleczna szkola podstawowa nr 3
data: 14-15 stycznia 2012
godziny sobota 10-13; 15-18
niedziela 11-14
koszt - 25pln
zaproszeni mistrzowie i trenerzy:
K.Dawidowicz - jj moodern
M.Dawidowicz - jj modern
Z.Struk - jj, yawara
Z.Karalus - tai-jutsu
Z.Liszkiewicz - jj hakko-ryu
P.Kilarski - karate kyokushin
M.Kotowicz - taekwondo
R.Tokarczuk - jj chi-ryu, kenjutsu
K.Jankowiak - jj
J.Słopecki - jj
A.Gorbatiuk - sambo
A.Marchewka - karate shinaido
K.Przybysz - szermierka na noze
P.Rosiewicz- eskrima
R.Gałkiewicz - aikido nishio
G.Kuzara - jj
S.Kujda - ninjutsu
organizatorzy prosza o przyniesienie ze soba bokkenów
istnieje mozliwosc noclegu na sali - (przewidywany koszt 15pln)
prosze zabrac ze soba karimate i spiwor
zapraszam serdecznie!
Napisano Ponad rok temu
to juz za poltora tygodnia
zapraszam serdecznie
Napisano Ponad rok temu
Można prosić o podesłanie jakiejś rozpiski w jakich godzinach poszczególni Mistrzowie będą prezentować swoją Sztukę Walki
pozdr
Napisano Ponad rok temu
komu płacimy za seminarium???
pozdrawiam
Napisano Ponad rok temu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Napisano Ponad rok temu
na pewno w niedz beda prowadzic trenerzy: Liszkiewicz, Struk i Kotowicz
w sobote na pewno Gorbatiuk i Kujda (po poludniu) Slopecki i Dawidowicz(rano) oraz Przybysz, Gałkiewicz, Kilarski i Karalus
to tak na goraco
co do platnosci to na miejscu u organizatorow - pytac o Łosia - on bedzie zapewne wpisywal na liste i pobieral haracze ;-)
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
pozderki i dozoba
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Soke Jankowiak przekazał podstawowe elementy etykiety w Ken-jutsu. Po za tym zademonstrował kilka podstawowych ćwiczeń z mieczem jak: poruszanie się, ciecia w trzech płaszczyznach, bloki przy użyciu miecza i jak dobrze pamiętam ze dwa sposobu odebrania miecza będąc nieuzbrojonym, albo kiedy się nie ma wyciągniętego miecza. Sporo również mówił o dystansie.
Trzeci trening poprowadził Sensei Gorbatiuk. Mistrz zaczął od łagodnych sposobów upadania, pokazał sporo ćwiczeń koordynacyjnych, starał się przekazać idee sambo, a mianowicie bazowanie na naturalnych odruchach no i pracowanie na dostosowaniu się do ataku i wykorzystanie go, aby obalić przeciwnika.
Po przerwie Sensei Przybysz zrobił z nami walkę na piankowe rurki – atrapy noża. Mówił o postawie przy nożu, poruszaniu się, technikach ataku, obronnych, jak reagować na elektrycznego nożownika, po za tym było sporo ćwiczeń na czas reakcji. Występowały zejścia z boksu, techniki bazujące na szermierce. Mówił również jak można czytać postawę samego przeciwnika.
Sensei Kilarski poprowadził trening kyokushin wraz ze swoją asystentką Sensei Moniką. Na tym treningu zrobione były podstawy uderzeń oi-tsuki, gyaku-tsuki, Ura-tsuki; bloki Soto-uke, uchi-uke, gedan-barai oraz mae-geri. Wszystko po ‘kihonie’ połączone zostało w kombinacjach. Nacisk położony został na zejście pod kątem 45 stopni do ataku uke. Po prostu stare dobre karate .
Sensei Marchewka pokazał obronę przed oi-tsuki poprzez podwójny blok-atak, a następnie ciekawy sposób obalenia. W drugiej technice prowadzący pokazał technikę obronną przed mawashi geri jodan poprzez wejście jedną ręką na kolano nogi atakowanej, a następnie obalenie do tyłu przeciwnika połączone z atemi.
Ostatni trening dnia pierwszego poprowadził Sensei Struk, czyli Instruktor jednej kalorii. Na wstępie zrobił mały wykład o technikach yawara i jutsu, aby uczestnikom uświadomić czym są te techniki, jak można ich występowanie w czasie umiejscowić itd. Mówił o zderzeniu jutsu do gendai budo czyli do szkół DO. Sensei zrobił kilka technik przy szyi, mostku, kciuku, przedramieniu, brodzie.
Ostatni trening przedłużył się o dodatkowe 75 minut, nie wiem czy uczestnicy seminarium są tego świadomi ? .
Pisze czasem niezrozumiale, ale kto był to wie o co chodzi. Jeśli coś przeoczyłem, dodałem, albo pomyliłem to może mnie ktoś poprawi ?
Sensei: Kujda, Martius, Gałkiewicz, Rosiewicz, Tokarczuk nie prowadzili zajęć. Ci instruktorzy którzy prowadzili mieli w takim natłoku technik, instruktorów według mnie wystarczającą ilość czasu na wytłumaczenie, pokazanie i przećwiczenie materiału.
Niedziele opisze niebawem.
Napisano Ponad rok temu
Jestem pod wielkim wrażeniem integracji ludzi z różnych systemów walki. Moi karatecy są zafascynowani umiejętnością współpracy instruktorów z różnych dziedzin. Na szkoleniu dokładnie było widać jak osoby, ćwiczące odmienne style uzupełniają swoją wiedzę, ucząc się od siebie nawzajem.
Budo ponad podziałami i oby tak dalej.
Wyśmienita atmosfera i wspaniali ludzie.
Pozdrawiam wszystkich,
Artur Marchewka SHIN AID DO KARATE
Napisano Ponad rok temu
ciesze sie ze sie podobalo :-)
Napisano Ponad rok temu
Drugi trening poprowadził Shihan Liszkiewicz. Instruktor uczył dźwigni nadgarstkowych z różnego rodzaju chwytów. Pokazał również obronę przed ciosem prostym z pokazaniem obrócenia uke na brzuch z pełną kontrolą. Dużo tłumaczył techniki zwracając uwagę na domykanie uchwytu, oraz na prace całego ciała bez której technika mogłaby być nie skuteczna.
Kolejne zajęcia prowadził Sensei Struk. Pokazał techniki obronne z chwytu: za nadgarstek, za kołnierz. Dodatkowo zaprezentował kilka punktów jakie można wykorzystać w samoobronie. Na koniec pokazana została technika obrona przed sierpem wraz z kontrolą uke w parterze.
Przedostatni trening poprowadził Sensei Kotowicz. Na prośbę organizatora przeprowadził trening szybkościowy. Na treningu było kilka ćwiczeń pracy z partnerem tzw. zadaniowych np. prawą dłonią klepnąć partnera w wyznaczony bark w poruszaniu się na maksymalnych prędkościach, luźną ręką. Trochę skakaliśmy z wyrzutami rąk w przód w liczbie wyznaczonej przez prowadzącego. Pokazane zostało kilka ćwiczeń dynamicznego i statycznego rozciągania. Trener pracował z fajnym stoperem/ czasomierzem gdzie ustawiał liczbę sekund na dane ćwiczenie i dźwięk informował nas o zmianie ćwiczącego lub też wykonywanej strony. Było sporo najszybciej wykonanych kopnięć na parkan w czasie 10s w 2 dwóch seriach. Na koniec prowadzący pokazał parę sposobów masażu ud, które miałyby przyspieszyć odnowę biologiczną ( zmniejszyć zakwasy). Ciekawa rzecz jaką trener Kotowicz zrobił była praca z jednym uczestnikiem seminarium na wizualizację ćwiczenia jakie jako jedyny miał wykonać (trzecia seria kopnięć na parkan w czasie). Prowadzący jakby programował osobę, aby widziała ruch wykonywany jeszcze szybciej na obie nogi co miało się przełożyć na późniejszy lepszy rezultat.
Ostatni trening poprowadził Hanshi Słopecki oraz Shihan Dawidowicz K.
Pierwszy prowadzący zademonstrował obronę przed uderzeniem prostym poprzez zejście z linii ataku i obalenie uke na brzuch. Hanshi zwrócił uwagę na nieskupianie się tylko na uke, ale kontrolowanie otoczenia oraz na uciekanie w martwą strefę atakującego. Następnie wykorzystał pierwszą technikę z ciekawym zejściem przed uderzeniem jedną potem drugą ręką napastnika. Kolejną rzeczą jaką zademonstrował była obrona przed oi-tsuki z wykorzystaniem odwrotnego rzutu seio-nage z zwróceniem uwagi na metodykę nauczania ruchu oraz bezpieczeństwo współćwiczącego. Kolejną techniką zademonstrowaną przez Dr’a była obrona przed sierpem z wykorzystaniem bloku przypominającego uchi-uke, następnie atemi na przeciwnika oraz ciekawe sprowadzenie uke do jakby pół parteru z pełną jego kontrolą. Po za tym Hanshi dodatkowo uczył dwóch technik obronnych przed chwytem oburącz za kołnierz oraz obrony przed oi-tsuki.
Drugą część wspólnego treningu Shihan Dawidowicz uczył obrony przed ciosem prostym z wykorzystaniem miękkiego podwójnego bloku wraz z zejściem z linii ataku, a następnie w ciekawy sposób obalenie uke pracując na jego stawie łokciowym oraz głowie. Później technika została wzbogacona o atemi na pachę oraz twardszy sposób obalenia napastnika. Drugą rzeczą jaka Shihan pokazał była technika obronna przed atakiem: prawa ręka łapie prawą. Wykorzystana została tutaj dźwignia na palce. Na koniec prowadzący pokazał dwie techniki z pasem (względnie sznurkiem, łańcuchem). Jedna polegała na obaleniu przeciwnika wykorzystując duszenie pasem w obronie przed ciosem prostym, a druga na zaskoczeniu niedoszłego agresora.
pozdrawiam
Napisano Ponad rok temu
Co z tymi sensei ? Czemu nie było zajęc Chi Ryu?
Napisano Ponad rok temu
Rafal Tokarczuk i Marcin Dawidowicz zostali udupieni przez prace
a Slawek Kujda, Robert Galkiewicz i Grzegorz Kuzara uczestniczyli w kagami ale odstapli swoj czas innym prowadzacym (zeby nie bylo na wlasna prosbe)
a staz z chi-ryu mamy w planach - musimy tylko dograc termin ktory bedzie Rafalowi pasowal
a tak wogole zauwazyliscie ze nie bylo na stazu shihanow/soke/kaisho itp podpierajacych sciany? cwiczyli wszyscy, nawet jesli prowadzacy swoj blok treningowy mial duzo nizszy stopien - niesamowite ;-)
Napisano Ponad rok temu
Pozdrawiam
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
aniele plyty z filmami z seminarium pójdą priorytetem jutro do Ciebie. mialem problem z dwoma filmami i dopiero wczoraj udalo mi sie je zgrac na dysk z aparatu.
plytki wlasnie dotarly - dziekuje bardzo
a gdzie sa fotki i filmy od pozostalych uczestnikow stazu, co to mialy do mnie trafic????
Napisano Ponad rok temu
o, to bardzo miłe, aż żałuję że mnie nie było :-)a tak wogole zauwazyliscie ze nie bylo na stazu shihanow/soke/kaisho itp podpierajacych sciany? cwiczyli wszyscy, nawet jesli prowadzacy swoj blok treningowy mial duzo nizszy stopien - niesamowite ;-)
pozdrawiam
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Czy ktoś wie cokolwiek na temat Pana Alexeya Kunin ?
- Ponad rok temu
-
XIV Grand Prix Polski w walce wrecz i grapplingu
- Ponad rok temu
-
Staż Ju-jitsu 19-20 Listopad - Warszawa
- Ponad rok temu
-
zdjecia z Pucharu Polski w Sumo 29.10. Ropczyce
- Ponad rok temu
-
zdjecia z : Puchar Polski Ju-Jitsu (PZJ-J) Olkusz:
- Ponad rok temu
-
Polski Związek Guja Jiujutsu ????????
- Ponad rok temu
-
Młodzieżowy Puchar Polski w Ju-Jitsu Olkusz 23.10.2011
- Ponad rok temu
-
Złoto Polki na Mistrzostwach Świata w Ju Jujitsu
- Ponad rok temu
-
Mistrzostwa Świata Ju Jitsu w Kolumbii Transmisja na żywo
- Ponad rok temu
-
NOWY OŚRODEK W KRAKOWIE CSP-TORI
- Ponad rok temu