Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Yoko Geri jest złe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?

Bo jeśli przeciwnik kopie yoko, to wiedz, ze coś się dzieje ;)

Coś tam się mocno burzy :wink:
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
:lol:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Kogan
Dlaczego wiec jestes jeszcze w takiej organizacji, jesli biznes i polityka wazniejsze sa od sztuki walki to taka organizacja nie spelnia swojego podstawowego zadania.

Ogolnie do tematu yoko geri:
Zobaczcie na youtubie walki zawodnika Cung Lee, a potem mozna dalej rozmawiac o nieskutecznosci i skutecznosci yoko geri
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Sanda Kick
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
A rolling stone gathers no moss.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?

Ogolnie do tematu yoko geri:
Zobaczcie na youtubie walki zawodnika Cung Lee, a potem mozna dalej rozmawiac o nieskutecznosci i skutecznosci yoko geri


Ale bardziej o skuteczności czy nieskuteczności :) ... ?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Jeden ma nokautujacy lewy sierp, inny prawy prosty, jeszcze kto inny yoko geri. Do dzis pamietam yoko geri hanshi Voinescu ktore dozowal zreszta dosc ostroznie, ale w sytuacji kiedy nie dalo sie go uniknac. :wink:

Oczywiscie ze o skutecznosci. Jesli Cung Li nokautuje nim gosci w mma, i to wcale nie takich najgorszych to pytanie o skutecznosc jest rozstrzygniete. Poswiecil tej technice odpowiednio duzo czasu i uwagi i widac efekty.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Moim zdaniem raczej jest to niezrozumienie sytuacji. WKF nie jest organizacją rozwijająca karate tylko organizacja organizująca zawody sportowe. Dla WKF jest mało ważne jak prowadzisz klub dla niej jest wazne ilu masz zawodników. jesli ktoś twierdzi inaczej to ma w tym interes.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Nie byłoby tak znowu źle, gdyby kluby produkowały zawodników, bo by była jasność co do tego co się trenuje i po co.

Jeszcze jakiś czas temu myślałem, że kasa jaką ludzie płacą idzie na wytrenowanie przyszłego reprezentanta Polski (!) ale okazuje się, że chodzi o to by koleś miał pracę i jakieś zarobki. Jeśli chodzi o karierę sportową to jeszcze nawet nie zaczął, a już jest skończony.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Kogan
wiesz, tylko że na całym świecie ludzie, którzy startuja w WKF trenują w róznych organizacjach, a WKF to sport i tyle. W Polsce się twierdzi co innego nawet mamy federacje WKF...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Niby wiem... ale pewnych rzeczy nie rozumiem np. podziału na karate tradycyjne i shotokan albo dlaczego można kogoś "zweryfikować" z jednego na drugie, a potem pożreć się o kasę czy wspieranie jednej organizacji kosztem drugiej i wywalić go z sekcji.

I tak dalej - przypuszczam, że większość z Was ćwiczy dużo dłużej niż ja i niejedno widzieliście.

Ot przypomniało mi się jak kiedyś oglądałem zawody gdzie zapunktowali mawashi tsuki. Ja już się zawodów karate naoglądałem na żywca ale mawashi tsuki ani kagi tsuki punktowanych przez sędziów nie widziałem nigdy, podobnie jak nie ćwiczy się tych technik. To znaczy: ja trenuję w domu, na worku, z taśmami etc. ale nigdy nie miałem ich nawet omówionych w sekcji, to moja własna inwencja. Widziałem natomiast i to jest przezabawne jak kiedyś na zawodach koleś nastrzelał sierpów i haków i upomnieli go za to, że nie walczy w stylu.

Podobno jeszcze w poprzednim pokoleniu na wzorowo wykonanej technice yoko można było wjechać do krajowej repy, a teraz pfff... kogo interesuje taka wymagająca technika.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
jezusku, dobrze, że ja nie ćwiczyłem takiego czegoś!!!!
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Nie kopie się (ale nie jest zabronione), bo:

Miałem takiego kolegę, co mi zawsze od gardę Toko wkładał, co bym nei robił zawsze w końcu mnie trafiał. Ja go mawaszem za to ;)

walka sportowa wymaga obrony po kontrze a yoko-geri (sokuto-geri) ustawia nas bokiem do centrum przeciwnika, który po zejściu na zewnątrz naszej pozycji (za plecy) może robić co chce (w sportowym wszystko dzieje się szybciej niż w tradycyjnym i o żadnych "wymianach" nie może być mowy).
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Pod warunkiem, że zdąży zejść ;-)
Oczywiście błędy w kalkulacji są dość częste, ale to - jak dla mnie - ryzyko wyprowadzającego.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Prawdę rzekłszy to yoko geri to jest dość nędzne kopnięcie. Jest trudne do nauczenia, banalne do przeczytania, łatwo się przed nim obronić. W bójce się nie przydaje, w walce sportowej się raczej nie pojawia. Jeśli się pojawia to nie w takiej postaci jak w kihonie shotokan, bo ona jest absurdalna. Zresztą nawet w formach sportowych całe ciało krzyczy "hej, zaraz kopnę yoko".

Może gdyby było kilku przeciwników i trzeba było odepchnąć kolesia dochodzącego z boku to by miało zastosowanie - tak się pojawia w bunkai. Ewentualnie jak już się stanie tak egzotyczne, że ludzie o nim zapomną.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Kogan, problem nie jest raczej w yoko geri, tylko w tym, że coraz mniej ludzi umie je kopnąć. Ale to jest efekt tego, jak się ciałem nie pracuje. O ile łapami możesz z barów pociąć, a innymi kopami z samej nogi, o tyle w przypadku yoko życzę powodzenia.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Bo to 100% samoobrona (jak w Bassai). Na kolano (jego zewnętrzną lub wewnętrzną powierzchnie) czyni cuda i kończy wszelkie spory bez potrzeby treningu cyrkowego.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?

Kogan, problem nie jest raczej w yoko geri, tylko w tym, że coraz mniej ludzi umie je kopnąć. Ale to jest efekt tego, jak się ciałem nie pracuje. O ile łapami możesz z barów pociąć, a innymi kopami z samej nogi, o tyle w przypadku yoko życzę powodzenia.

Ciałem pracujesz powiadasz? Znaczy biodrami kołyszesz? :)

:lol:

Nie no, powaga, powaga, khem, khem. Ja widziałem ludzi kopiących poprawne yoko i stwierdzających zaraz po tym, że w walce nie rekomendują. Więc chyba nie o to chodzi.

Bo to 100% samoobrona (jak w Bassai). Na kolano (jego zewnętrzną lub wewnętrzną powierzchnie) czyni cuda i kończy wszelkie spory bez potrzeby treningu cyrkowego.

Zadam standardowe pytanie numer jeden: czy kiedyś uderzyłeś kogoś w pełnym kontakcie kopnięciem tego typu. Stricte to to nie jest nawet yoko, bo to jest miażdżenie ku dołowi. W powietrze wygląda zaiste cudownie: potężnie. Natomiast ja próbowałem robić tameshiwari, to okazuje się, że moc owa jest iluzją. Cudów żadnych nie doświadczyłem. Polegam raczej na low kingach, które nieustannie doskonale w obiegu treningowym. Kolana nikomu nie złamałem, bo kopię na mięsień ale jak komuś tak zajebiesz to już Cię nie dogoni, choćby był to Usain Bolt. W dodatku Policja się nie ma za co uczepić, a jak już to pouczenie tylko.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?
Załóż wojskowe buty i idź na mecz. Powiedz w tłumie na stadionie, że kibole to pedały i hejka...będziesz wszystko wiedział. Konik polny oganiający się przed gzami z chrupaniem i piszczeniem w tle



Tak sprawdziłem, można trzymać ręce w kieszeni.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Yoko Geri jest złe?

Nie no, powaga, powaga, khem, khem. Ja widziałem ludzi kopiących poprawne yoko i stwierdzających zaraz po tym, że w walce nie rekomendują. Więc chyba nie o to chodzi.


Tak. I nigdzie nie napisałam, że trzeba machać yoko na lewo i prawo. Jak zawsze: trzeba wiedzieć co i kiedy. Jak będziesz kołowrotki z półobrotu bez sensu trzaskał, to też podejdzie w końcu wkurzony misiu i masz przerąbane. Nawet jak tylko będziesz pięściami na oślep walił. Yoko ma tę zaletę, że jest mocne i długie. Jeśli umiesz wykorzystać sytuację, to wtedy może się przydać. Najlepiej, gdyby jeszcze było szybkie. A poprawne niekoniecznie równa się szybkie. Choć powinno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024