Skocz do zawartości


Zdjęcie

mawashi geri - ciekawe kombinacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: mawashi geri - ciekawe kombinacje
Bo obozie z Hovhanissianem stwierdzilem ze moje mawashi jest do dupy.. :) no a jego dalej uwazam za zajebiste (nietlyko mawashi- cala reszta technik tez)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mawashi geri - ciekawe kombinacje
ciekawe jaka jest szansa na rozwalenie sobie nogi o łokieć, jak sie kopie pod kątem do góry - czy też ten ruch jest tak wyćwiczony że omija łokieć i ląduje na wątrobie bez ryzyka?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: mawashi geri - ciekawe kombinacje
Mam chwile to sie wypowiem :)
Mawashi geri (jodan/chudan/gedan) jest wiele. Rozni mistrzowie maja rozna technike i rozne podejscie do tego. Ale kazda ich mawacha ma jedna rzecz wspolna- jest skuteczna.
I tak naprzyklad Hiroki Kurosawa tlumaczy ze mawashi geri chudan powinno wychodzic delikatnie od przodu piszczelem w zebra (co ma nas uchronic przed rozbiciem stopy o lokcie) i w tej technice wieksza sila wychodzi z biodra niz przy tym co pokazuje Narushima. Yamaki kopal swoje potezne mawashi geri gedan mocno z gory i w dodatku w kolano.- sa to przyklady ze nie ma jednego dobrego mawashi a technika zalezy od nas.

Co do mozliowsci zlapania kontuzji: mozliwosc jest ogromna a do tego zazwyczaj zawody koncza sie licznymi i powaznymi stluczeniami piszczeli i stop (mowie o zawodach w kartate kyokushin). Wyzej wspomniany Hiroki Kurosawa wielokrotnie nie kontynuowal zawodow z powodu kontuzji nog... .

A co do kombinacji nie bede pisal bo nie mam jakos jednej wybranej. Trzeba w walce dostosowac sie do bledow przeciwnika. A pare zagadnien ktory wykorzystuje przy kopaniu nie da sie wyjasnic tlyko piszac a filmikow nie znam z tym na yt)

:)

Wiec nie wazne kto jak kopie wazne zeby bylo to skuteczne :D
  • 0

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: mawashi geri - ciekawe kombinacje

ciekawe jaka jest szansa na rozwalenie sobie nogi o łokieć, jak sie kopie pod kątem do góry - czy też ten ruch jest tak wyćwiczony że omija łokieć i ląduje na wątrobie bez ryzyka?



pewnie spora, łokieć to twarda sztuka :)

gdzieś słyszałem że na wątrobę to Hitoshi Kiyama kopał dużym palcem:) więc wszystko zależy od klasy zawodnika i jego przeciwnika.


ja osobiście to lubię i uczę się dalej kopać na głowę a wykrocznej nogi. najczęściej stosuję w walce jak sytuacja pozwoli to po lewym ciosie ręką(w lewej pozycji)od razu mawacha na głowę nawet ten cios czasem jest taki bardziej dla zmyłki.

ładne trafienie też z wykrocznej na głowę po akcji w zwarciu kiedy z reguły jest ostra wymiana rękami i jest taki moment ''zawieszania'' po ''nawalance"kiedy przeciwnik wycofuje się do dystansu (robi krok w tył, w bok, różnie bywa) i błyskawicznie z wykrocznej takie wyciągnięte w przód.

na głowę z zakrocznej nogi
(w lewej pozycji )po zakrocznym uderzeniu ręką kiedy mamy skręcone biodra, tułów przygotowany jakby do ciosu z wykrocznej ale zamiast uderzenia ręką lewą ciągniemy błyskawiczną mawache prawą nogą (zakroczną).

nie wiem czy ktoś po przeczytaniu wie o co mi chodziło.
przykładowych kilka wydaje się ''prostych'' kombinacji
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024