Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikiżłobek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: aikiżłobek

Starcy, kobiety i dzieci, przykładowo, nie brały udziału w Bitwie o Helmowy Jar między innymi dlatego, że we wszystkich rozwiniętych kulturach starcy, kobiety i dzieci podlegały szczególnej ochronie ze strony wojowników.

i sie ich dobrze pędziło do kopania rowów przeciwczołogowych tudzież z mołotowami na czołgi. i to w rozwiniętych kulturach.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikiżłobek
Szkoda gadać. Akahige , albo nie potrafisz zrozumieć albo nie chcesz zrozumieć, co zreszta na jedno wychodzi. Bardzo smutne.

Ja sie wyłaczam i proponuje nie zasmiecać watku.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: aikiżłobek

Haha! Nie ma to jak walnąć argumentem z fantasy w dziale aikido - bardzo adekwatnie ;-)

Internets are serious business. :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikiżłobek
niestety sie zgadzam...
marniejemy w oczach
aikido dla dzieci to sciema, dla rodzin to tez sciema, aikido to sciema nie ma chyba innego kierunku jak narazie....
jesli aikido jest sztuka walki, to albo bedziemy tak cwiczyc zeby bylo albo bedzie tylko sciema jako sztuka walki...
mozna wiele dobrego zrobic dla dzieci, rodzin, staruszkow niepelnosprwanych obojetnie co tu napiszemy... ale nie nazywajmy wtedy tego sztuka walki moze zajeciami dla... z elementai sztuki walki, sam nie wiem
kiedys rozmawialem z PMaszem, powiedzial ze bardzo powaznie traktuje dzieci, bo one zarabiaja na utrzymanie sali doroslych...
chyba nie jest wyjatkiem w tej kwesti...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: aikiżłobek

Ja sie nie wstydzę, ze cwicze Aikido.
Wstydze sie za ludzi, którzy dla niewiadomych powodów staraja sie za wszelka cene obrażac i poniżać innych. Czymże jest pogardliwe stwierdzenie o starcach?

Ja tam wiem z jakich powodów ludzie się nabijają. Bo "robimy" popelinę w większości. Ktoś nieobeznany w magiczno-mistycznej racjonalizacji aikido widzi jedynie fizyczny aspekt, który wedle normalnych obowiązujących w sportach i sztukach walki standardów się nie broni.

A starcy? Jak to ładnie Smail podkreślił: nie mam nic przeciwko aktywności osób w podeszłym wieku, z kontuzjami, dzieci, matek dzieciom etcetera. Tylko, że nie widzę ich na treningu sztuk walki, a na dedykowanych ich potrzebom i możliwościom zajęciach rekreacji ruchowej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024