Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_pytajek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

Napewno jest duzo ludzi powyzej 30 czy 33 roku zycia, ktorzy trenuja tylko nie walcza na zawodach z tego wzgledu ze takiego podzialu nie ma jak w innych krajach.

Sam mam 30+ i w moim klubie jest kilka takich osób, wiem więc dlaczego takie osoby rzadko startują: przede wszystkim ze względu na obowiązki rodzinne i zawodowe, po prostu jest problem ze znalezieniem czasu zarówno na przygotowania jak i same zawody. Brak kategorii wiekowej nie ma tu nic do rzeczy, bo to raczej nie te latka, aby mieć potrzebę dowartościowania się medalem. Nie wiem jak inni, ale ja startuję tylko po to aby sobie powalczyć "naprawdę", i nie ma dla mnie znaczenia czy przeciwnik jest 15 lat starszy czy młodszy. Z czasem jak się nas "dziadków" zrobi więcej, i jak będą to naprawdę dobrzy zawodnicy (na razie to pojedyncze przypadki) to kategorie wiekowe okażą się potrzebne, ale po to żeby młodszych nie blokować :wink:
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

Co szkodzi organizatorowi zrobic kilka kompletow medali wiecej jak napewno przyjedzie tez ludzi wiecej na zawody.


moim zdaniem jeśli łatwo zdobyty medal ma być zachętą do startu w zawodach to ja dziękuję za takich, pożal się boże, zawodników.

zrozum że medal nie jest dla wszystkich, tylko dla najlepszych !
ja tam nie chciałbym aby była sytuacja jak na ME, gdzie ze względów czysto komercyjnych jest stworzonych milion kategorii i połowa uczestników przywozi medalu. bez sensu. zabija to sens rywalizacji i uhonorowania naprawdę najlepszych

nie mam nic przeciwko aby kategoria masters czy nawet całe zawody były stworzone tylko dla zawodników +30 czy +35, natomiast na najważniejszych rangą takich jak MP, PP czy prestiżowej Ligi BJJ takiego podziału być nie powinno gdyż to tylko zamazuje prawdziwy obraz sił w polskim BJJ.

poza tym co to jest 30 lat ? nie róbmy z dojrzałego, w sile wieku faceta, jakiejś totalnej niedojdy, która miusi zapewniony medal aby wystartować. idea sportu jest prosta - nie jestem najlepszy więc nie zasługuje na medale.
Jest podział na paski i to wystarczy.

pzdr
  • 0

budo_pytajek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
Żeby uniknąć nieporozumień: to fajnie że na ME są kategorie wiekowe, niektóre z nich są nawet silnie obsadzone, niektóre niestety nie, fajnie że znajdują się ludzie, nawet 40+, którzy chcą konkurować z innymi w swoim wieku, zamiast przeszkadzać młodym wilkom. Nie jest tylko fajnie jak ktoś kto występuje, w kategorii, w której jest tyle osób że podium nie zapełnią, po powrocie do siebie chwali się srebrnym medalem i legendy tworzy jaką to ciężką miał w finale walkę, zapominając dodać że to była jedyna :)
Z drugiej strony 1 czy 2 KSW temu pewien zawodnik (w wieku poniżej 30) był zapowiadany jako mistrz świata w bjj, bez dopowiedzenia że chodziło o niebieskie pasy, a i mistrzostwa, to były "te słabsze" :twisted:
Charlie, zapędzasz się trochę z tym wyłanianiem najlepszych - BJJ jest sportem w amatorskim, a do tego w zdecydowanej większości rekreacyjnym, świetnie więc, że na zawodach, nawet tak wysokiej rangi jak MP :lol: są oddzielne kategorie np. dla juniorów, kobiet, początkujących, średnio-zaawansowanych, zaawansowanych, elity.... z czasem pojawi się też potrzeba na kategorie dla tych "kończących swój żywot" :wink: tylko chyba jeszcze nie w tym roku. Z resztą na mundialsach 2009 dla białych pasków były kategorie i Master i Senior1 i być może w przyszłych latach będą się pojawiać sukcesywnie dla kolejnych pasków.
I nie chodzi o to że 30+ to już "niedojda", tylko ciężko jest, mając rodzinę i robotę na głowie, wygospodarować tyle czasu, aby chociaż i 3xtydzień na trening chodzić - sam z resztą zobaczysz za czas jakiś :!: Tak więc jak ktoś zaczyna trening bjj w wieku 30+ (bo wcześniej zajmował się sprawami dużo "ważniejszymi" w życiu, np. zdobywał wykształcenie, rozwijał się zawodowo, tak aby dzieciom zapewnić dobre warunki ... i takie tam ....) to nie ma szans na dojście do takiego poziomu aby rywalizować z ludźmi, którzy trenują po 6 dni w tygodniu.
Jednocześnie za kilka lat pojawią się masowo tacy, którzy mając 30+ będą mieli kilkanaście lat treningu bjj na koncie i wtedy, jeżeli tylko chęci im starczy, to młodzi sami będą chcieli wydelegować ich do oddzielnej kategori :twisted:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
rozwiązaniem są osobne zawody dla oldbojów (z póki co takim podziałem na pasy jak na WPJJC), jak to jest np w judo, choć chyba w Polsce jeszcze za wcześnie nawet na to. ale właśnie nie masters 1 masters, 2 masters 3 itd, tylko wszyscy powyżej jakiejś granicy wiekowej w jednej stawce. i nie obowiązkowo, tylko kto chce w zwykłych, niech startuje w zwykłych zawodach...
  • 0

budo_bronek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
Pomijając już fakt, że dopiero co MP stały się dwudniowe ze względu na problem wyrobienia się w czasie. Wprowadzenie mnóstwa nowych kategorii jeszcze zwiększy ewentualne opóźnienia.
  • 0

budo_miłujący pokój
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

Przydałaby się kategoria wiekowa powyżej 30 roku życia. Póki co w Polsce jest wiele osób ,które swoją przygodę z BJJ zaczynają dość późno.


kategorie wiekowe w sporcie są moim zdaniem bez sensu. jeśli komuś faktycznie zależy na medalach to niech sam siebie wini, że późno zaczął trenować. a jak ktoś walczy przede wszystkim dla funu to chyba nie ma znaczenia czy przeciwnik jest 10, 20 czy 30 lat młodszy.
Medal musi mieć swoją wartość, a rozdrobienienie jeszcze bardziej kategorii zamazuje totalnie obraz kto na medal zasłużył bo po prostu jest najlepszy, a kto go zdobył tylko dlatego że było 2óch zawodników w kategorii.

pzdr


"... jeśli komuś faktycznie zależy na medalach to niech sam siebie wini, że późno zaczął trenować. ..."

...a kiedy miał zacząć trenować BJJ jeśli dziś ma np. 35 lat? :lol:

"...a jak ktoś walczy przede wszystkim dla funu to chyba nie ma znaczenia czy przeciwnik jest 10, 20 czy 30 lat młodszy..." :!:

...mając 27 lat możesz jeszcze nie wiedzieć, że ma to znaczenie (Choć powinieneś bo zdaje się studiowałeś na AWF-ie) Nie wypowiadaj się więc o rzeczach o których nie masz pojęcia.
Masz swoje zdanie, OK, ale nie argumentuj bzdurami.

Dla fun-u mogę walczyć pięc minut, jednak dłuższe walki są dla mnie zdecydowanie za ciężkie, więc nie mogę wówczas mówić o zabawie. Mam obecnie 40 lat i w kilku zawodach (bjj i SF) wziąłem udział nie tylko jako trener czy sędzia więc wiem o czym mówię
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
u nas jest pare osób po 40. i w sumie na pewno chętnie by pojechali na zawody gdyby mieli pewność że ich rywal będzie w ich wieku

porównaj siłe i kondychę 40-lay\tka z 20-latkiem...

nie ma co...

przydał by się kiedyś taki podział ale na chwilę obecną może i faktycznie jeszcze nie czas

z drugiej strony można by spróbować jakoś - ciekawe jakie by było zainteresowanie :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
Głupie pierdolenie o tworzeniu dodatkowych kategorii ze względu na wiek. Już pasy są przegięciem.

Ciekawe czy w MMA zrobiliby odrebną kategorię dla Randy'ego, Severna itp, a w boksie dla Alego i Foremana?

Dadajmu jeszcze kategorie szybkościowe, wydolniościowe, koloru oczu, długości nosa itp.
Każdy dostanie swoją własną i będzie mógł być mistrzem.

Jestem stary - no tu kurwa trudno, trzeba się z tym pogodzić.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

u nas jest pare osób po 40. i w sumie na pewno chętnie by pojechali na zawody gdyby mieli pewność że ich rywal będzie w ich wieku


Taaa... najlepiej jakby mieli pewność, że wygrają od razu co?

Głupie pierdolenie o tworzeniu dodatkowych kategorii ze względu na wiek. Już pasy są przegięciem.


Dokładnie.
Zawody sportowe są po to by wyłonić NAJLEPSZYCH.

Koniec kropka.

Jeśli z powodu wieku nie dajesz rady rywalizować z młodszymi - trudno. Nie jesteś najlepszy.

Jeśli natomiast któremuś "oldboy'owi" zależy na walce to nie jest problemem umówić się na jakieś mniej oficjalne sparingi międzyklubowe.


PZDR
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
skoro zawody są po to by rywalizować to wiesz 40 latek rywalizujacy z 20. latkiem - średnio

ale PANOWIE MACIE RACJĘ

PIERDOLIĆ STARE BABY
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

skoro zawody są po to by rywalizować to wiesz 40 latek rywalizujacy z 20. latkiem - średnio

ale PANOWIE MACIE RACJĘ

PIERDOLIĆ STARE BABY


Znaczy, że blisko 40letni Piotr Bagiński powinien mieć zakaz występów bo jest "starą babą" i trzeba go "pierdolić" :?:
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
nie

chodzi mi o styl wypowiadania sie ludzi na tym forum
wiekszosc to pier... napinacze z fotki.pl
krytykanci

np. w zapasach sa zawody dla seniorow i kazdy ma tam rowne szanse

Piotr Bagiński cale zycie trenowal Judo BJJ to nie jest dobry przyklad

wez pod uwage goscia co ma 40 lat i dopiero zaczall trenowac
nie ma on szans z 25 letnim zawodnikiem z 15 letnim stazem

w kategorii senior mial by sszanse cos wygrac albo chociaz powalczyc

a to stwierdzenie bylo podsumowaniem kilku wypowiedzi
cos w sensie "my jestesmy mlodzi reszta sie nie liczy"

wiem ze rownie dobrze mozna dzielic:
czarni - biali
na tych co maja siano - na tych co nie maja siana
na tych co cwicza w starych kimonach i nowych

ale to nie to samo

kazdy ma prawo na rowne szanse a wiekszosc tu wypowiada sie w ten sposob ze kreslą cie na wejsciu

to jest tylko moje zdanie i ja nikomu nie kaze nic zmieniac
po prostu mysle co mowie NIE OBRAŻAJĄC INNYCH
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
nie

chodzi mi o styl wypowiadania sie ludzi na tym forum
wiekszosc to pier... napinacze z fotki.pl
krytykanci

np. w zapasach sa zawody dla seniorow i kazdy ma tam rowne szanse

Piotr Bagiński cale zycie trenowal Judo BJJ to nie jest dobry przyklad

wez pod uwage goscia co ma 40 lat i dopiero zaczall trenowac
nie ma on szans z 25 letnim zawodnikiem z 15 letnim stazem

w kategorii senior mial by sszanse cos wygrac albo chociaz powalczyc

a to stwierdzenie bylo podsumowaniem kilku wypowiedzi
cos w sensie "my jestesmy mlodzi reszta sie nie liczy"

wiem ze rownie dobrze mozna dzielic:
czarni - biali
na tych co maja siano - na tych co nie maja siana
na tych co cwicza w starych kimonach i nowych

ale to nie to samo

kazdy ma prawo na rowne szanse a wiekszosc tu wypowiada sie w ten sposob ze kreslą cie na wejsciu

to jest tylko moje zdanie i ja nikomu nie kaze nic zmieniac
po prostu mówie co myślę NIE OBRAŻAJĄC INNYCH
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

np. w zapasach sa zawody dla seniorow i kazdy ma tam rowne szanse


A w BJJ nie mają? Wychodzi dwóch gości i walczą przy bezstronnym sędzi. Gdzie tu nierówne szanse?


wez pod uwage goscia co ma 40 lat i dopiero zaczall trenowac
nie ma on szans z 25 letnim zawodnikiem z 15 letnim stazem


Bo sport w rozumieniu współzawodnictwa nie jest dla osób które przygodę z dyscypliną zaczęli w wieku 40 lat. Dla nich pozostaje rekreacja, chyba, że są na tyle dobrzy, mają talent i mogą walczyć z młodszymi od siebie.

Potrzeba długich lat ciężkich treningów by z sukcesami startować w zawodach. Fakt, że początkujący 40latek nie ma szans z 25 letnim, bardzo doświadczonym zawodnikiem to przejaw czystej logiki.


w kategorii senior mial by sszanse cos wygrac albo chociaz powalczyc


A jeśli ja chciałbym w tym wieku zostać wyczynowym gimnastykiem tzn, że należy zrobić osobną kategorię na IO, żeby stare konie, które zaczęły trenować w wieku dwudziestu kilku lat miały szansę wygrać?


a to stwierdzenie bylo podsumowaniem kilku wypowiedzi
cos w sensie "my jestesmy mlodzi reszta sie nie liczy"

wiem ze rownie dobrze mozna dzielic:
czarni - biali
na tych co maja siano - na tych co nie maja siana
na tych co cwicza w starych kimonach i nowych

ale to nie to samo

kazdy ma prawo na rowne szanse a wiekszosc tu wypowiada sie w ten sposob ze kreslą cie na wejsciu


Równe szanse polegają na tym, że i osoby starsze mogą wziąć udział w zawodach i będą oceniani na takich samych zasadach i regulaminu co inni. Na tym polega sportowa sprawiedliwość.

Powtórzę jeszcze raz - zawody wygrywają NAJLEPSI. Jeśli nie masz szans wygrać tzn ze jesteś zwyczajnie za słaby.


PZDR
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

w kategorii senior mial by sszanse cos wygrac albo chociaz powalczyc


A jeśli ja chciałbym w tym wieku zostać wyczynowym gimnastykiem tzn, że należy zrobić osobną kategorię na IO, żeby stare konie, które zaczęły trenować w wieku dwudziestu kilku lat miały szansę wygrać?



Powtórzę jeszcze raz - zawody wygrywają NAJLEPSI. Jeśli nie masz szans wygrać tzn ze jesteś zwyczajnie za słaby.


o to właśnie mi chodziło.

mam wielki szacunek dla ludzi starszych ode mnie którzy późno wzięli się za BJJ i jeszcze im się chce. Niech startują, niech psują krew młodszym ale tworzenie w obecnej sytuacji grupy MASTERS bo jest parę osób, kóre by sobie powalczyły na zawodach jest niedorzecznością.

@Miłujący Pokój
skoro możesz walczyć 5 minut to jak chcesz rywalizować na zawodach, nawet z równolatkami, jeśli musiałbyś tam stoczyć 2,3,4 czy 5 walk ?

Poza tym widzę oczyma wyobraźni jak tworzy się kategoria MASTERS a tam Piotr Bagiński, Robert Siedziako, Kimura, Sławek Szamota... Wszystkie kategorie obstawione,a prawdobodobieństwo spotkania ich w pierwszej walce bardzo duże bo zawodników bardzo mało. Dopiero panom, którzy ćwiczą rekreacyjnie odechciało by się startu ;)

pozdrawiam wszystkich trenujących
do zobaczenia na zawodach
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

nie

chodzi mi o styl wypowiadania sie ludzi na tym forum
wiekszosc to pier... napinacze z fotki.pl
krytykanci


wskaż chociaż jeden post który był niemerytoryczny i nie podparty argumentami
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ
to umówmy się tak, że przy kolejnych mp niech mastersy zrobią paradę mniejszości to będzie wiadomo ile ich jest :)
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

A w BJJ nie mają? Wychodzi dwóch gości i walczą przy bezstronnym sędzi. Gdzie tu nierówne szanse?


no sorry nawet w judo sa zawody oldboyów. wiadomo że to nie ta ranga ale są ;) więc nie wiem skąd ta napina teraz że to niesportowe. zaletą BJJ jest to że prawie każdy może startować "na swoim poziomie". nie widze w tym nic złego zwłaszcza że jest tak od Bóg wie kiedy. są zawody też przecież zawody profesjonalne już (Abu Dhabi Pro) i wiadomo również że adultsy są najbardziej prestiżowe.

w Polsce póki co tych oldboyów w bjj jest ciut za mało i sa naprawdę ważniejsze rzeczy do zrobienia niz kategoria over 30 w tej chwili. może kiedyś jak wszytskie kategorie będą w Polsce ładnie obsadzone będzie można taką tez stworzyć- teraz to bez sensu jest. ja za rok kończe 30 lat i planuje nadal startować w adultsach :) jeśli ktoś starszy chce startować w starszych kategoriach to przy obecnym stanie Polskiego BJJ pozostają mu tylko zawody zagraniczne gdzie z powodzeniem moze się sprawdzić.

pozdro 600
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

A w BJJ nie mają? Wychodzi dwóch gości i walczą przy bezstronnym sędzi. Gdzie tu nierówne szanse?


no sorry nawet w judo sa zawody oldboyów. wiadomo że to nie ta ranga ale są ;) więc nie wiem skąd ta napina teraz że to niesportowe. zaletą BJJ jest to że prawie każdy może startować "na swoim poziomie".


Mimo, że funkcjonuje kat. oldboy'ów w judo to nie oznacza, że się z tym zgadzam :wink: Oczywiście to tylko moje, nic nieznaczące zdanie, ale skoro sobie dyskutujemy na ten temat to i ja przedstawiam swój pogląd. Nie ma w tym żadnej napinki.

Po prostu wychodzę z założenia, że wygrywać zawody w tej czy innej dyscyplinie powinni absolutnie najlepsi, prawdziwi specjaliści w danej dziedzinie.

Chłopak po kilku miesiącach treningów wygrywający kategorię białych pasów, czy ewentualny początkujący 40latek zdobywający złoto w oldboy'ach w moim odczuciu absolutnie specjalistą od BJJ nie jest.


PZDR
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Regulamin współzawodnictwa sportowego BJJ

[
Chłopak po kilku miesiącach treningów wygrywający kategorię białych pasów, czy ewentualny początkujący 40latek zdobywający złoto w oldboy'ach w moim odczuciu absolutnie specjalistą od BJJ nie jest.

są amatorami, ale sportu zawodniczego nie ma bez amatorskiego. powiedzmy, w proporcjach 10% do 90%. zawody dla mastersów muszą być, tak samo jak musi być dywizja białych pasów, ale jeszcze chyba za wcześnie na oldbojów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024