Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie kimono do bjj??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_printer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jakie kimono do bjj??
Aktualnie posiadam kimono Rebela ale chciałbym zmienić bo jest już dosyć wysłużone. Macie może jakieś firmy i modele godne polecenia? i najlepiej napiszcie gdzie można owe kimono zamówić. Z góry dzięki za pomoc
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
http://budo.net.pl/v...t=66946&start=0
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
Muszę powiedzieć, że tekst o wyboże gi jest słabiutki. Myli nawet pojęcia gi i kimona.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Muszę powiedzieć, że tekst o wyboże gi jest słabiutki. Myli nawet pojęcia gi i kimona.

Przeczytałeś drugi akapit? :roll:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Muszę powiedzieć, że tekst o wyboże gi jest słabiutki. Myli nawet pojęcia gi i kimona.

Przeczytałeś drugi akapit? :roll:


to?

Wiele osób używa tych nazw wymiennie. Nie jest to określenie precyzyjnie, bowiem kimono to popularna szmata używana w Judo, a Gi jest dedykowane do BJJ. Jakie są, oprócz nazewnictwa, różnice? Na pierwszy rzut oka większość Gi można rozpoznać po wielu naszywkach, aczkolwiek nie jest to regułą (np. produkty firmy Atama). Oczywiście jest to tylko aspekt estetyczny, który nie każdemu musi się podobać. Podstawowa różnica tkwi w budowie. Generalnie można powiedzieć, że kimona są dużo obszerniejsze niżeli Gi. Bluza kimona ma nieco krótsze rękawy i szerszy rękaw. Nogawki najczęściej także są krótsze i nieco szersze. Choć początkowo możesz nie widzieć różnicy, z czasem zobaczysz, że lepiej dopasowane Gi daje dużo większy komfort treningu i walki. W tym artykule będę się skupiać na Gi. Jednak na potrzeby tego artykułu nazwy te będę stosował wymiennie.

jeśli o to kaman, to ktoś się upalił zanim to napisał
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Aktualnie posiadam kimono Rebela ale chciałbym zmienić bo jest już dosyć wysłużone. Macie może jakieś firmy i modele godne polecenia? i najlepiej napiszcie gdzie można owe kimono zamówić. Z góry dzięki za pomoc


jaka kwota dysponujesz?ulatwi poszukiwania :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Nie jest to określenie precyzyjnie, bowiem kimono to popularna szmata używana w Judo, a Gi jest dedykowane do BJJ.

Zapewne z tego powodu "kimono" do judo nazywane jest judogą (judo-gi)* :wink:

*występuje też coś takiego jak karate-gi
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
"Gi" to po prostu "ubranie, strój".

A kimono to rodzaj gi, tak jak garnitur jest rodzajem ubrania.

Kimono to ubiór o kroju prostym, w kształcie litery T, przypominający nieco szlafrok. Rękawy są długie, zaś w okolicach nadgarstka także bardzo szerokie – nawet do pół metra. Według tradycji, kobiety nie mające męża powinny nosić kimono o wyjątkowo długich rękawach, sięgających niemal podłogi. Szata jest owinięta wokół ciała, przy czym lewa strona powinna być zawsze na wierzchu. Całość ubioru uzupełnia szeroki pas wiązany na plecach, zwany obi.


Przyjęło się nazywać strój, w którym ludzie trenują sztuki walki kimonem, choć jest to nazwa potoczna. Prawidłowo strój ten powinno się nazywać GI dodając jako przedrostek nazwę sztuki, w której jest używany np.: karate-GI to ubiór do uprawiania karate. Judo-GI to strój do praktykowania Judo.


  • 0

budo_printer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Aktualnie posiadam kimono Rebela ale chciałbym zmienić bo jest już dosyć wysłużone. Macie może jakieś firmy i modele godne polecenia? i najlepiej napiszcie gdzie można owe kimono zamówić. Z góry dzięki za pomoc


jaka kwota dysponujesz?ulatwi poszukiwania :wink:


jestem w stanie wydać do 400zł
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

"Gi" to po prostu "ubranie, strój".


Przyjdzie taki i popsuje zabawę :wink:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

Aktualnie posiadam kimono Rebela ale chciałbym zmienić bo jest już dosyć wysłużone. Macie może jakieś firmy i modele godne polecenia? i najlepiej napiszcie gdzie można owe kimono zamówić. Z góry dzięki za pomoc


jaka kwota dysponujesz?ulatwi poszukiwania :wink:


jestem w stanie wydać do 400zł

Polecam GI Atamy, ja kupiłem sobie takie, bo te wszystkie naszywki wydają mi się wsiowe po prostu, chociaż oczywiście, nie twierdzę, że niektórym nie mogą sie podobać, gusta są różne. Bluza ATAMY trzyma się super. Co do spodni, to oczywiście po 3-4 latach max będziesz musiał na kolana naszyć łaty, ale dotyczy to każdego GI. Z tego co wiem to też GI DRAGAO sobie wszyscy chwalą, ja widziałem sam, że też wytrzymują te kilka lat treningu, a przy tym.. tak też nie ma tylu naszywek ;)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
po 2-3 latach intensywnego użytkowania podrze się każde kimono, a już spodnie na bank.
również polecam atamę, choć za 4 paczki to nie wiem, czy nówkę znajdziesz, nawet przy tak niskim jak teraz kursie dolara.
dobrą opinie na forum mają mało popularne u nas gi HCK i za to siano spokojnie kupisz competition single. chyba, że ci naszywkowa pstrokacizna nie przeszkadza, to kupuj keiko, lub vulkana (mało łat i estetyczne są nawet), powinno styknąć za 400 lub niewiele więcej.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
Rebel jest kozak
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
Vulkana chyba jednak nie polecam. może miałem pecha ale rzowaliłem kurtkę w 1.5 roku tak ze jest nie do użytku- a miałem w ciągu tego okresu 6 miesiecy przerwy ;) póki co jestem zadowolony z Manto.
  • 0

budo_paluszkirulez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
ja na razie chwalę sobie czarnego rebela, ładny, zgrabny i nie drogi, wahałem się przy zakupie, ale za te 260 zł nic lepszego na pewno bym nie dostał:D
  • 0

budo_schism
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

ja na razie chwalę sobie czarnego rebela, ładny, zgrabny i nie drogi, wahałem się przy zakupie, ale za te 260 zł nic lepszego na pewno bym nie dostał:D


to jest plecionka?
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??

ja na razie chwalę sobie czarnego rebela, ładny, zgrabny i nie drogi, wahałem się przy zakupie, ale za te 260 zł nic lepszego na pewno bym nie dostał:D


to jest plecionka?


Tak, plecionka,
zresztą do bjj nikt Ci nic poza plecionką nie poleci.

na stronie Rebela znajdziesz więcej infomracji o tym i innych GI.
Ja sam nie posiadam Gi rebela, ale znajomi sobie chwalą, a i kulając się z nimi czuje się, że to nie takie łatwe do zdarcia.

"Nasza najnowsza propozycja: gi Gold o gramaturze pośredniej pomiędzy Standard a Competition.
Doskonałe rozwiązanie dla tych zawodników, którzy preferują sztywniejsze gi, ale nie chcą dźwigać ciężkiego modelu Competition. "
  • 0

budo_printer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
ok dzięki za pomoc:)
pomyśle nad tą Atamą bo chłopaki w klubie też sobie chwalą
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kimono do bjj??
A jakis sklep w Polsce trudni się sprzedażą Atamy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024