Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP w Grapplingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Jak dla mnie przepisy FILA są dużo czytelniejsze od tych z ADCC, nie mówiąc już o CBJJ.

Ludzie związani z ADCC jak na razie dośc mocno leją na FILA, ale to się będzie zmianiało, zwłaszcza, gdyby grappling miał stać się sportem olimpijskim - jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji że na Igrzyska grappling trafi z ramienia ADCC.
Ponadto ADCC ma juz nieco tradycji i wyrobiło sobie markę, a zawody grapplerskie w wydaniu FILA dopiero raczkują.

Jak dla mnie zawodnicy powinni startować i tu i tu. Jeżeli FILA i ADCC nie będą kiedyś chciały się na to zgodzić to kij im w oko, liczyc powinni się zawodnicy, a nei ambicje działaczy.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

Tak to jest jak się kombinuje z przepisami, zamiast użyć tych od lat sprawdzonych (ADCC, CBJJ) - walka robi się nudna a sytuacje nieczytelne.


chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz. Walki BJJ to jedne z najnudniejszych i najmniej czytelnych dla postronnego obserwatora wśród chyba wszystkich sportów chwytanych, właśnie ze względu na zawiłość przepisów.
W ADCC przepisy są dużo bardziej czytelne a w grapplingu jeszcze bardziej (inna sprawa czy są one sprawiedliwe) więc Twoja wypowiedź jest pozbawiona sensu.
  • 0

budo_flasy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zewsząd
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Jak na moje oko, zasady są ok, jednak taka rygorystyczność dogrywki (czas trwania 1min, przymus zdobycia lub wybronienia pkt) wymusza konsekwentne stosowanie przyznawania punktow za pasywnosc.
Jeżeli dogrywka trwa 1min. to nie może tam być 30sek. macania sie po rączkach i uciekania od akcji.
  • 0

budo_pytajek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

Walki BJJ to jedne z najnudniejszych i najmniej czytelnych dla postronnego obserwatora wśród chyba wszystkich sportów chwytanych, właśnie ze względu na zawiłość przepisów.

A kogo obchodzi postronny obserwator ? To właśnie mam na myśli pisząc że wprowadzenie bjj czy sf na igrzyska z czasem "zniszczy" tą dyscyplinę, tj. ograniczy, tak jak to się stało z np judo czy, właśnie szczególnie, zapasami, a teraz przychodzi pora na kolejny sport, ale działacze w międzyczasie dobrze sobie żyją za pieniądze podatników. :roll:
Sport to nie tylko zmagania nakoksowanych młodzieńców, którzy po kilku latach intensywnych treningów (których celem jest olimpijskie złoto) zużyją się tak, że będą w zasadzie inwalidami, sport to także (a może przede wszystkim) aktywność fizyczna wykonywana przez długie lata, czyli po prostu styl życia i taka wizja jiu jitsu mnie kręci - ale ja jestem już "stary" i faktycznie tylko to mi pozostało :wink:
Moim skromnym zdaniem tzw. "idea olimpijska" to fake, sporty najbardziej masowo uprawiane to wcale nie te olimpijskie, nie o promocję sportu, jako stylu życia, związkom sportów olimpijskich chodzi, tylko o medale, czyli kasę.

W ADCC przepisy są dużo bardziej czytelne a w grapplingu jeszcze bardziej (inna sprawa czy są one sprawiedliwe)

hm.... jak bardzo są "czytelne" przepisy graplingu FILA świadczą posty z przed zawodów z pytaniami o dozwolone techniki, czy sytuacja z podlinkowanej walki.
Nie podobają mi się udziwnienia w postaci braku zaliczania punktów za pozycję mniej punktowane (jak ktoś ma przewagę techniczną ale nie może skończyć przeciwnika, bo ten się bunkruje, to niech sobie "nabije" i 26 punktów - to tylko świadczy o przebiegu walki ), nie podoba mi się, że nie ma punktów za sweepy ale za ucieczki są, nie podoba mi się, że w sumie nie wiadomo jakie techniki są zakazanae a jakie nie, a najbardziej nie podoba mi się że FILA się "po chamsku" podczepia pod wypracowaną przez bjj popularność i chce zgarnąć smietankę co w efekcie może "zepsuć" bjj .

chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz
..........
więc Twoja wypowiedź jest pozbawiona sensu.

Argumenty nie do odrzucenia - sorki, ale nie będę ciągnął w tym tonie - mam za dużo rzeczy na głowie aby się bawić w forumowe przepychanki, przedstawiłem swoje zdanie i w sumie mało mnie obchodzi co ktoś o tym myśli.
Pozdrawiam i żegnam.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

A kogo obchodzi postronny obserwator ?

ty pierwszy napisaleś, że przepisy są nieczytelne. dla kogo, przepraszam? przecież nie dla zawodników, co siedzą w nich od lat?

hm.... jak bardzo są "czytelne" przepisy graplingu FILA świadczą posty z przed zawodów z pytaniami o dozwolone techniki,

te przepisy to dla np dla mnie nowość, stąd pytania o ich obowiązującą w PZZ interpretację.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
@pytajek.

to Ty pierwszy napisałeś że przepisy FILA są nieczytelne. Moim zdaniem w porównaniu z przepisami CBJJ są dużo mniej skomplikowane a co za tym idzie łatwiejsze do przyswojenia dla zawodnika, sędziego jak i kibica. Czy walka jest przez to nudniejsza ? Śmiem wątpić bo sam spróbowałem walki na zasadach FILA i nie wygląda to tak jak próbujesz to przedstawić.

Nie podoba Ci się część przepisów ? Kogo to obchodzi ? Mnie się nie podoba w zasadach BJJ też wiele rzeczy, a jednak się dostosowuje. Przepisy maja to do siebie że zawsze są dla kogoś niewygodne, ze względu na różną taktyke, różne umiejętności itd. Jeden będzie lepiej sweepował, jeden sprowadzał a jeszcze inny będzie mistrzem skrętówek. Dziwne by było żeby przepisy były dostosowywane pod jednego człowieka. Są przepisy BJJ, są przepisy ADCC i są przepisy FILA. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Chcesz startować to się dostosowuj, nie chcesz nie startuj i tyle.

Co do spijania śmietanki rzekomej popularności BJJ, jeśli tylko młodzi utaletnowani zawodnicy będą mieli wymierne korzyści w przyszłości z uprawiania BJJ, submission czy grapplingu to niech FILA spija tą śmietankę do woli. Prawda jest taka że bez struktur związkowych BJJ pozostanie sportem czysto amatorskim a ja bym chciał żeby za parę lat medaliści Mistrzostw Polski dostawali coś więcej niż medal z naklejką i przysłowiowy uścisk dłoni prezesa. Jeśli mądrym, otwartym głowom, a takich w środowisku BJJ nie brakuje, uda się porozumieć z PZZ może być tylko lepiej. Amatorskie BJJ i tak pozostanie amatorskim BJJ, a jak ktoś będzie miał ochotę na profesjonalną karierę wybierze grappling, Dziś tego wyboru nie ma.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Pytanie tylko komu potrzebni leśni dziadkowie z PZZ skoro możemy mieć własnych (przynajmniej człowiek by miał jakieś znajomości ;) ).
Co do jiu jitsu na olimpiadzie to nie uważam żeby to był dobry pomysł (nuuuda dla niezorientowanych), za to submission czemu nie...szybki sport jeśli odpowiednio ułożyć zasady.
Pytajek: Trening zawodników bjj i sw przed poważnymi zawodami to niewiele rożni się on od treningów olimpijczyków (z tą różnicą, że za własne albo sponsorów pieniądze).
I też mamy przykoksowanych (kontuzjowanych) zawodników.
Charlie trzeba by spytać Carlinhosa czemu na MŚ nie ma żadnych nagród w końcu to on organizuje. Chociaż GB nie jest jedyną szkołą bjj więc może innym mistrzom obecny stan rzeczy nie przeszkadza...sam nie wiem.

pzdr gnz
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Nagród nie ma bo i tak ludzie będą startować - dla tytułu.
A pieniądze? Będą kibice, będą fani, to będą sponsorzy którzy dadzą pieniądze.
  • 0

budo_pytajek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

Pytanie tylko komu potrzebni leśni dziadkowie z PZZ skoro możemy mieć własnych (przynajmniej człowiek by miał jakieś znajomości ;) ).

O i to jest konstruktywne podejście do tematu :wink:
Zresztą zobaczcie co się stało z zapasami i czy chcecie aby ludzie, którzy do tego doprowadzili wzięli się teraz za bjj i sf.

Trening zawodników bjj i sw przed poważnymi zawodami to niewiele rożni się on od treningów olimpijczyków (z tą różnicą, że za własne albo sponsorów pieniądze).
I też mamy przykoksowanych (kontuzjowanych) zawodników.

Trening tych z najwyższej półki (tj. brazylijczyków i amerykanów) się nie różni, bo u nas to totalna amatorszczyzna. Różnica jest taka że w zapasach (jak i w prawie każdym sporcie olimpijskim) nie ma miejsca dla ludzi uprawiających sport na poziomie amatorsko-rekreacyjnym, nie ma dla nich zawodów, trenerzy nie są nimi zainteresowani - na graplingu PZZ także nie było żadnej kategorii dla początkujących, no bo po co, sponsorzy na to nie wyłożą, ich interesują tylko ci naj. Jeżeli jakieś bjj-podobna dyscyplina znajdzie się na olimpiadzie to i amatorskie bjj ucierpi, a skorzysta b. wąska grupa zawodników (o ile te ochłapy można nazwać korzyścią) no i przede wszystkim skorzystają działacze. O zawodnika to się dba dopóki medale zdobywa, a potem .... Przecież wielu z nas zna byłych zawodników sportów "oficjalnych" - czy na pewno dorobili się na tym, czy mają stabilne rodziny, środki na ich utrzymanie, podróże, dobrą stałą pracę .... ? Jak grapling wejdzie na olimpiadę to liczne rzesze młodych zawodników na tym skorzystają ? Mrzonki panowie to są :roll:
Nie zapomnę nigdy swojego doświadczenia z sekcji szermierki gdzieś w podstawówce: przyszedł gość zapraszał wszystkich chłopaków, to się grupowo zgłosiliśmy, a po paru tygodniach wskazał co piątego, żeby został a reszcie podziękował - wyobraźcie sobie jak się my, bardzo młodzi ludzie, wtedy poczuliśmy, a wystarczyło poczekać jeszcze kilka tygodni a i tak większość sama by się wykruszyła. Co ciekawe, wybrańcy krótko potem także odeszli, bo nie o szermierkę im przecież chodziło, tylko o wspólną zabawę z kolegami, gdy ich zabrakło to i oni zrezygnowali. Dziś rozumiem że trenerowi chodziło tylko o medale i zostawił tych, których uznał za rokujących, dla reszty nie było już miejsca. A gdzie dziś jest polska szermierka i w ogóle sporty olimpijskie ?
Tak właśnie "idea olimpijska" wygląda w praktyce w naszym kraju: stałe zatrudnienie dla działaczy, a dla najlepszych zawodników jakaś śmieszna gratyfikacja - po 30 tyś rocznie olimpijskiej emerytury dla 252 osób w całym sporcie olimpijskim ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) to są przecież śmieszne pieniądze za taki wysiłek i poświęcenie całego życia (bo nie jest możliwe w tym czasie poważne studiowanie, praca itd.) i to dla garstki ludzi (lepiej i statystycznie łatwiej skończyć porządne studia - kasa dużo większa, zdrowie całe a i na sport dla przyjemności starczy czasu jak ktoś dobrze się zorganizuje 8) )
A kogo z działaczy olimpijskich obchodzi że społeczeństwo ma kontakt ze sportem głównie z telewizora ? Tym lepiej dla nich - będzie więcej wpływów z reklam.
:evil:

Charlie trzeba by spytać Carlinhosa czemu na MŚ nie ma żadnych nagród w końcu to on organizuje. Chociaż GB nie jest jedyną szkołą bjj więc może innym mistrzom obecny stan rzeczy nie przeszkadza...sam nie wiem.

Oczywiście, że woleliby dostawać poważną kasę za zawody pytanie tylko skąd tą kasę wziąć i czy wtedy będzie im się chciało przyjeżdżać np. na takie zadupie jak Polska, aby zarobić parę $ za seminarium i prywatne lekcje ? Czy na pewno, my trenujący bjj amatorsko (nie wiem czy w Polsce ktoś żyje z samego bjj, ale wątpię ) wyszlibyśmy na tym dobrze ?

Będą kibice, będą fani, to będą sponsorzy którzy dadzą pieniądze.

I to jest właśnie sedno sprawy, piłka nożna ma tak ogromną popularność bo każdy za gówniarza w nią kopał i wie o co w tym biega, trwałej popularności sportu nie buduje się na bazie zasad, sztucznego wymyślania widowiskowości i pieniędzy z ministerstwa, tylko na bazie ludzi ten sport uprawiających rekreacyjnie.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Według mnie przyznawanie punktów rywalowi za skok do gardy to jakiś absurd i farsa... :roll:
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

FILA widząc rosnącą popularność bjj i sf, słysząc pogłoski o ich wprowadzaniu na igrzyska olimpijskie , podczas gdy zapasy stają się coraz bardziej niszową dyscypliną, próbuje zdyskontować wieloletnią cudzą pracę?

Dokładnie tak jest. analogiczna sytuacja była z PZPN i reprezentacją beach soccera. Ktoś ciężko pracował mad rozwojem dyscypliny i zwiększeniem popularności przy całkowitej bierności "związku". Ale gdy już coś udało się zbudować, to leśne dziadki wiedzą doskonale jak wyciągać łapki po $$$.
Dlatego dziwi mnie szczerze fakt, że w układy z PZZ angażują się osoby od lat związane z polskim grapplingiem i dlań zasłużone. Po co? Dla ciepłej związkowej posadki?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kilka walk
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

Według mnie przyznawanie punktów rywalowi za skok do gardy to jakiś absurd i farsa... :roll:

Ale premiuje obalanie, co czyni walkę atrakcyjniejszą do oglądania.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
jednym punktem?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

http://choke.pl/i-mp-w-grapplingu-finaly-gi/#more-7036

kilka walk

"berkerrr... serkers " , "berkersers.... team" :) :) :)
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

@pytajek.

Co do spijania śmietanki rzekomej popularności BJJ, jeśli tylko młodzi utaletnowani zawodnicy będą mieli wymierne korzyści w przyszłości z uprawiania BJJ, submission czy grapplingu to niech FILA spija tą śmietankę do woli. Prawda jest taka że bez struktur związkowych BJJ pozostanie sportem czysto amatorskim a ja bym chciał żeby za parę lat medaliści Mistrzostw Polski dostawali coś więcej niż medal z naklejką i przysłowiowy uścisk dłoni prezesa. .


FILA PZZ itd. nie organizują zawodów BJJ tylko co najwyżej grappling gi a to różnica jak widać. nie ma tam nic mowy o BJJ. na całym świecie zawodnicy BJJ dostaja mało kasy/ nie dostaja. jeden z nielicznych wyjątków to Pro Cup w Abu Dhabi a nawet tam sa tam kategorie dla białych/ niebieskich pasów. rozumiem ze chcesz przescignąć szejków?? gratuluję.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu

FILA PZZ itd. nie organizują zawodów BJJ tylko co najwyżej grappling gi a to różnica jak widać. nie ma tam nic mowy o BJJ.


otóż to. nikt nie zabiera wam (nam) BJJ więc nie rozumiem Twojego lamentu.

na całym świecie zawodnicy BJJ dostaja mało kasy/ nie dostaja. jeden z nielicznych wyjątków to Pro Cup w Abu Dhabi a nawet tam sa tam kategorie dla białych/ niebieskich pasów.


ustalmy jedno. ja to widzę tak. PZZ i FILA robią grappling. jako dyscyplina związkowa ma większe szanse na dotacje, pieniążki stąd, stamtąd, dofinansowania, stypendia czy inne przywileje jak chociażby ITS na studiach sportowych o czym teraz student AWF uprawiający BJJ może zapomnieć. to chyba nie jest złe?

nie bardzo rozumiem Twojego (waszego) krytycznego podejścia do tematu Grapplingu. Więcej zawodów, możliwość większych wymiernych korzyści. Nawet leśne dziadki ze swojego podwórka (Dudu, Bagi, Don King polskiego MMA czyli Kimura, Maciej Glabus). Nic tylko się cieszyć. Tak naprawdę polskie BJJ nic nie może stracić, bo niby co ? A zyskać owszem.

pzdr
  • 0

budo_gochan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łask

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Mnie w sumie zawody się podobały. Obawiałem się wcześniej, że reguły będą ułożone pod osoby walczące z góry, ale tak nie było (brzmi to może dziwnie w moich ustach bo sam walczę z góry, ale uważam, że osoby walczące gardą też powinny mieć szanse). Obawiałem się też, że działacze PZZ będą negatywnie nastawieni
do tej dyscypliny, ale tak też nie było - co w sumie jest sensowne - grappling/bjj/submission zyskało
dużą popularność, a FILA chce się z pewnością utrzymać na topie, można więc liczyć na to, że będzie
promować nową dyscyplinę. Co do olimpiady to... Nadal ten pomysł mi się nie do końca podoba. Są
plusy i minusy takiej sytuacji. Największym minusem jest to, że jeśli grappling wejdzie na olimpiadę to
uformuję się kadra, na kadrze trenerzy będą wywierać nacisk na zawodników i np. uczyć ich,
aby ciągnęli dźwignie nie do momentu, kiedy zawodnik klepie, ale do momentu kiedy sędzia daje sygnał
do zakończenia walki. Co oczywiście zabije stosunkowo przyjazną atmosferę zawodów, podgrzeje
rywalizajcę do granic możliwości i przyniesie liczne kontuzje. Ale to oczywiście tylko dywagacje, tylko spostrzeżenia, sport i tak pójdzie swoją drogą, na którą nie mamy większego wpływu.
  • 0

budo_kilof20
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
Rynek zdobyłeś kiedyś jakiś medal ? bo nie bardzo cię znam

Zawody bardzo dobrze zorganizowane. Mila atmosfera ,odpowiednia liczba zawodnikow. Ogolnie poziom wysoki jak nie bardzo wysoki (pisze tutaj o formule w GII). Zasady FILA calkiem ciekawe chociaz pewne czesci regulaminu mozna roznie interpretowac:) Bez Gii nie startowalem ale ogladalem kilka walk,moze jedyną wadą zawodow jest to ze w jeden dzien rozgrywane sa dwie formuly. Bylo kilka bardzo ciekawych walk. Np. walka w formule bez GII , zapasnika Andrzeja Radomskiego o 3 miejsce:)


  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP w Grapplingu
niechby się PZZ dogadał z naszymi na spotkaniu trenerów w marcu i ustalili jakieś niekolidujące terminy zawodów. to byłoby najlepsze rozwiązanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024