Seminarium IDOKAN EUROPA POLSKA 03 -04 10 2009r.
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
no i oczy szerokie i se pomyślałem "o kurwa" i mówię, nie, w listopadzie !!!!
Tak, że do was następnym razem...
Napisano Ponad rok temu
Dzieki Pawel, napewno bedziemy na Twoim wykladzie. Ostatni byl super.
czy Tworca stylu bedzie obecny na obchodach 25-lecia ?
Napisano Ponad rok temu
Dawno nie widziałem tylu czarnych z różnych systemów w jednym miejscu. Zapas pewnie doda nazwiska itp a tymczasem... stawiło się (kolejność jak na imprezie) zen-do-ryu karate-do, ryu-te, aikido, zapasy, kempo tai jutsu, tae kwon do no i gospodarze czyli shin-ai-do. Nikt nosa nie zadzierał, pełen szacun, sporo pracy i zdziwienia, że też ludzie takie ciekawe tematy robią
Gratulacje dla Zapasa i Rafała w związku z egzaminem 8) ZDANYM
Rafał - powodzenia! prawdziwa praca zaczyna się od czarnego
Zapas- Ty wiesz co
Napisano Ponad rok temu
Sensor szykuj się na kolejne 30 lat nauczania
Napisano Ponad rok temu
Podziękowania dla organizatorów.
Napisano Ponad rok temu
Dietmar Schmidt - Zendo Ryu Karate Do
Marek Niemiec - Zapasy
Dariusz Zięba - Aikido
Jacek Marchewka- Ju Jitsu
Marek Mroszczyk - Jukado Kempo
Mikołaj Kotowicz -Taekwondo
Ludwik Orthwein - Ryu Te
Gospodarzem imprezy był Artur Marchewka
Najlepszym podsumowaniem imprezy bedą słowa jednego z Sensei " W końcu jest normalnie" atmosfera była przyjacielska i wszyscy nauczyciele z zainteresowaniem porównywali odmienności styli i form.
Pozdrawiam wszystkich obecnych i do soboty powinny sie ukazac zdjecia
Co do pytania Vacca nie nie było
Napisano Ponad rok temu
PROGRAM SZKOLENIOWY OBEJMOWAŁ PODSTAWY TECHNIK STYLOWYCH.
NA NASZE ZAPROSZENIE ZAJĘCIA POPROWADZILI NASTĘPUJĄCY MISTRZOWIE:
-DIETMAR SHMIDTH 8 DAN ZENDORYU-KARATE-DO GRECJA
-DARIUSZ ZIĘBA 5 DAN AIKIDO KRAKÓW
-JACEK MARCHEWKA 5 DAN JUJITSU BIELSKO-BIAŁA
-LUDWIK ORTHWEIN 4 DAN RYU-TE KEMPO WARSZAWA
-MIKOŁAJ KOTOWICZ 4 DAN TAEKWONDO KRAKÓW
-MAREK MROSZCZYK 4 DAN JUKADO-KEMPO MROZY
-MAREK NIEMIEC TRENER ZAPASY KLASYCZNE KRAKÓW
W SZKOLENIU UDZIAŁ BRAŁY EKIPY Z GRECJI, ANGLII, WARSZAWY, BIELSKA-BIAŁEJ, GIŻYCKA, MROZÓW I KRAKOWA, W SUMIE OKOŁO 90 OSÓB, W TYM 17 CZARNYCH PASÓW.
TRENINGI ODBYWAŁY SIĘ W BARDZO DOBREJ ATMOSFERZE I OWOPULNYM ZAANGAŻOWANIU.
PODCZAS ZGRUPOWANIA EGZAMINY TECHNICZNE SHIN AI DO KARATE POMYŚLNIE ZALICZYLI:
-LESZEK BUBKA NA 2 DAN
-RAFAŁ ŁUKASIK NA 1 DAN
EGZAMINATORAMI BYLI:
-DIETMAR SHMIDTH
-ARTUR MARCHEWKA
-MAREK MROSZCZYK
SHIN AI DO KARATE SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA UCZESTNICTWO WSZYSTKIM, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W SZKOLENIU.
Z WYRAZAMI SZACUNKU SENSEI ARTUR MARCHEWKA
Napisano Ponad rok temu
PS Gratulacje dla promowanych! :-)
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
1. Zendo Ryu Karte Do Dietmar Shmidth 8 Dan Grecja
2. Aikido Dariusz Zięba 5 Dan Kraków
3. Ju Jitsu Jacek Marchewka 5 Dan Bielsko-Biala
4. Kempo Tai Jutsu Marek Mroszczyk 4 Dan Mrozy
5. Taekwondo Mikołaj Kotowicz 4 Dan Kraków
6. RyuTe Kempo Ludwik Orthwein 3 Dan Warszawa
7. Zapasy Marek Niemiec Kraków
Seminarium otworzył przewodniczący Idokan Europa Polska sensei Artur Marchewka 3 Dan Shin ai do. Sam początek rozpoczął się od wręczenia certyfikatów promujących na stopnie mistrzowskie sensei Leszka Bubkę na 2 Dan Shin ai do oraz sempai Rafał Łukasika na 1 Dan Shin ai do. Egzamin odbył się w przeddzień szkolenia, składał się głównie z kata, bunkai i kumite. Na zakończenie egzaminu wprowadzono także test tameshiwari którego obiektem były cegły kratówki. Równocześnie sensei Artur Marchewka na 25 lecie istnienia Shinai do karate dostał okolicznościowe pamiątki od swoich uczniów.
Pierwszą przedstawioną szkołą było Zendo Ryu Karate Do prowadzoną przez Dietmar Shmidth 8 Dan (przewodniczącego Idokan Europa). Przez cały czas dużą uwagę przywiązywał do wyczucia środka ciężkości i balansu ciała zarówno przy chodzeniu jak i wykonywaniu technik. Pod koniec prezentacji stylu (niedziela) przedstawione zostało bardzo odmienne podejście do kumite i kata, zmierzające ku medytacji. Samo kumite zmierzające w stronę walki nie z przeciwnikiem lecz z partnerem, bez chęci wygrania ani przegrania, ma na celu rozwijanie siły umysłu i jego harmonii z ciałem. Kata robione bardzo powoli przy odpowiedniej muzyce wprowadza ćwiczących w błogi stan relaksu i odprężenia, swoją drogą bardzo ciekawe doświadczenie.
Kolejnym stylem była szkoła RyuTe Kempo zaprezentowana przez sensei Ludwik Orthwein 3 Dan wraz z towarzyszącymi sensei. Prowadzący rozpoczął od zwrócenia uwagi na fakt niby oczywisty, że wszystkie przedstawione techniki są zawarte w kata i w odpowiedni sposób poskładane ze sobą tworzą odpowiednią technikę samoobrony. Na przykładzie technik podstawowych przedstawiona została sposób myślenia w RyuTe o jednej technice jako punktu wyjścia do innej techniki. Przykładowo technika pojmowana jako blok w danej sytuacji staje się dźwignią lub uderzeniem i vice versa. Kolejnym punktem było przedstawienie sposobu nauczania kata, na przykładzie Naihanchi shodan. Sensei Tomasz Łazowski 2 Dan wykonał wersje podstawową, średniozaawansowaną i zaawansowaną tegoż kata, nawet początkujący adept sztuk walki mógł wyłapać pewne różnice, od „suchej struktury” do wprowadzenia dodatkowych ruchów, timingu itp. Jak zwykle podczas prezentacji uczniowie sensei Ludwika dostali kolejne porcje przyjemnych impulsów wyłaniających się podczas prezentacji technik, za co serdecznie dziękują.
Bardzo miłym dla wielu był oglądnięcie szkoły Aikido w wykonaniu sensei Dariusza Zięby 5 Dan. Przy powszechnym spojrzeniu na Aikido jak na szkołę delikatną i subtelną, tutaj mieliśmy okazję zobaczyć szkołę bardzo twardą co w zasadzie zdziwiło i zaskoczyło większość osób. Sensei zwrócił uwagę na szybką pracę bioder podczas wykonywania techniki. Szybkie przemieszczenie środka ciężkości warunkuje w dużej mierze skuteczność technik. Wiele przykładów starć zostało zaprezentowane z bokenami jako pierwowzorami przy kształtowaniu się Aikido. Sobotnie spotkanie z sztukami walki skończyło się w zasadzie na prezentacji tych trzech szkół sztuk walki.
Niedzielne zgrupowanie otworzył trener zapasów Marek Niemiec podkreślając bardzo dużą rolę ćwiczeń akrobatycznych podczas rozgrzewki w tej dyscyplinie sportu. Od najprostszych przewrotów do różnorakich fiflaków i przewrotów z partnerem nasze ciała z sobotniego przyjemnego wieczoru zostały ożywione w ten niedzielny poranek. Zostały przedstawione sprowadzenia przeciwnika do parteru poprzez najprostsze rzuty jak i wejścia w nogi. Na kolejnym etapie już przy współpracy z sensei Markiem Mroszczykiem trener Marek pokazał parę możliwości rozwiązań z sytuacji narzuconych przez sensei. Zrobił się z tego dość ciekawy duet, który dawał do myślenia.
Punktem następnym imprezy była szkoła reprezentowana przez sensei Marka Mroszczyka 3 Dan Kempo Tai Jutsu. Sensei pokazał tutaj parę podstawowych zejść wraz z odpowiednimi blokami po których istnieje dużo możliwości wykończenia danego starcia (między innymi wspomniane powyższe zapasy). Szkoła ta czerpie z wielu źródeł nie unikając starć czy to w parterze czy w stójce. Rozwiązań jest wiele wraz z indywidualnymi predyspozycjami i wiedzą danego adepta.
Po stójce i parterze poprzedników przyszedł czas na zestawy bolesnych dźwigni, które zaprezentował sensei Jacek Marchewka 5 Dan Ju Jitsu. Zaprezentowany został ciekawy układ parunastu technik interwencyjnych. Właściwie cały czas przeznaczony na JJ upłynął na rozkminianiu przedstawionego układu, który dość przekrojowo przedstawił możliwości wykręcania łapek zwłaszcza adeptom, którzy nie mają do czynienia z tym na co dzień.
Ostatnim punktem programu była prezentacja szkoły Taekwondo w wykonaniu Mikołaja Kotowicza 4 Dan. Przedstawiony tutaj został sposób (na życzenie ćwiczących) kształtowania szybkości w taekwondo. Bardzo ciekawą rzeczą stosowaną przez prowadzącego była metoda wizualizacji swojej techniki jako dokładniejszej, szybszej, mocniejszej, w tym przypadku chodziło o szybkość co części ćwiczącym udało się zrealizować.
Jak widać dla każdego coś się znalazło, każdy mógł spojrzeć na szeroką gamę różnych sztuk walki, zobaczyć jak pewne rzeczy robią inni, co w zasadzie jest bardzo ważne przy świadomym rozwijaniu siebie samego.
Podsumowywując na zgrupowaniu pojawiło się w ciągu 2 dni około 60 osób (część była tylko 1 dnia) gdzie samych czarnych pasów było 17. Myślę, że jest duży sukces nie tyle organizatorów co dla Nas samych, mówiący o naszej otwartości, o pozytywnych zmianach które kształtuje mądry, regularny trening sztuk walki. Miejmy nadzieje że tego typu zjazd przerodzi się w regularną i przede wszystkim „zdrową” coroczną imprezę. W imieniu organizatorów podziękowania dla wszystkich którzy przybyli z zagranicy, różnych stron Polski jak i tych co byli na miejscu.
Norbert Andrzejewski
zdjęcia dostępne są pod adresami:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
BUDOKAI (nie Sei-Budokai) i jego "przewaga"
- Ponad rok temu
-
temperament a karate
- Ponad rok temu
-
4 Puchar Świata Shinkyokushinkai
- Ponad rok temu
-
Seido Karate - wizyta w Honbu
- Ponad rok temu
-
Oj nowe danki(czarne pasy) mamy w Seido
- Ponad rok temu
-
Kazuyoshi Ishii "Kokusai K-1 Renmei"
- Ponad rok temu
-
Makiwara
- Ponad rok temu
-
Muzyka a karate
- Ponad rok temu
-
chondromalacja kolana
- Ponad rok temu
-
treningi w wakacje -Krakow
- Ponad rok temu