Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Szukam dojo Jiu Jitsu w Krakowie ktore dziala podczas wakacje. Druga polowa lipca. I jeszcze jedno rozsadny instruktor :lol:
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
yama ryu Kraków
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Prawieronin mozesz powiedziec cos wiecej, gdzie treningi i kto prowadzi?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie

Prawieronin mozesz powiedziec cos wiecej, gdzie treningi i kto prowadzi?


Wejdz na strone:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wypowiadam sie 8)

Poszukasz po stronie i sam bedziesz wszystko wiedzial laikiem nie jestes 8) ;)

Jak jednak poznalem troche Twoje podejscie do SW to rozejrzyj sie jeszcze za jakas alternatywa.

Krakow w jj to akurat miasto talentow 8) :)

Centus Aniol juz sie niestety przeprowadzil do Tomaszowa Maz. ale moze sie wypowie :lol:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
:) :) :) :) :) :)

tez sie nie wypowiem
przeciez wg slow kaisho ja sie nie znam bo ja "sie zajmuje uliczna chuliganka a nie szlachetna sztuka samoobrony"
natomiast Pawle przeczytaj sobie jeszcze raz mojego priva sprzed kilku dni :wink:

kurcze, chlopaki maja przerwe w wakacje bo inaczej bym cie do Washi zaprosil, moze przy innej okazji...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Dzieki Martius ,stronke przegladalem przed Twoim postem wczoraj w nocy. Tak jak Ty nie wypowiadam sie :lol: choc mam blisko gdy jestem w Polsce pomieszkuje niedaleko wymienionego dojo ale chyba podziekuje za trening. Aniol gdybys mogl mi cos polecic w Krakowie w czasie wakacji bylbym wdzieczny chcialbym poprawic i pogadac na temat technik (rzuty,podciecia) z kims kto w tym siedzi, po przejsciu z Oyama Karate do Enshin mamduze braki w grapplingu.Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie

chcialbym poprawic i pogadac na temat technik (rzuty,podciecia) z kims kto w tym siedzi, po przejsciu z Oyama Karate do Enshin mamduze braki w grapplingu.Pozdrawiam


Ciezko bedzie Ci znalezc w Krakowie sekcje JJ z rzutami na wyzszym poziomie - raczej nie ma tam instruktorow wywodzacych sie z judo)

Washi dojo w wakacje nie dziala - zreszt bardziej nastawione jest na samoobrone niz na rzuty.
Inne sa nastawione na tradycyjne lub pseudo tradycyjne.

Nie wiem czy oni [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadza w lato wakacje.

Nie jestem zwolennikiem goshin-ryu i metod ich organizacji ale potrafie docenic wlozony wklad pracy i umiejetnosci instruktorow - a TOMASZ AUGUŚCIAK swoja wiedze ma a przynajmniej to co robi jest wyroznia sie na tle wielu oszolomow z Kraka.

I nie mowie tego tylko dlatego ze jestem z krawaciarni - bo u nas tez mamy wielu takich oszolomow jak w Krakowie .... ale jednak mniej 8)

Chcesz poznac w Kraku grapling i rzuty chyba najbardziej moge polecic Grappling Krakow u Marcina Dudka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ludzie rowniez z doswiadczeniem w judo - nastawieni glownie na sport - dobrzy w tym co robia. Do Enshin chyba najbardziej sie Ci to przyda.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Dzieki Martius!!! W lipcu bede na urlopie w Polsce i chcialbym skorzystac z treningu judo,jiu-jitsu lub aikido. W Enshin w przeciwienstwie do Oyama czy Kyokushin duza wage przywiazuje sie do walki w krotkim dystansie korzystajac wlasnie z rzutow i podciec. mam spore braki i gdy walcze z zawodnikami z Enshin to rzucaja mna jak szmaciana lalka :lol: Musze to zmienic :oops: wiadomo ze nie po paru treningach w Polsce :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie

Dzieki Martius!!! W lipcu bede na urlopie w Polsce i chcialbym skorzystac z treningu judo,jiu-jitsu lub aikido. W Enshin w przeciwienstwie do Oyama czy Kyokushin duza wage przywiazuje sie do walki w krotkim dystansie korzystajac wlasnie z rzutow i podciec. mam spore braki i gdy walcze z zawodnikami z Enshin to rzucaja mna jak szmaciana lalka :lol: Musze to zmienic :oops: wiadomo ze nie po paru treningach w Polsce :lol:


Wiem cos o tym - zaczynalem od Kyokushinu - najdrobniejzy i najmlodszy w grupie (178 wzrostu w granicach 60 kg) - walczac z innymi zgodnie z zasadami kyokushinu nie mialem wiekszych szans w walce na wyniszczenie - zaczalem stosobwac rzeczy ktore podlapywalem od brata ktory byl zawodnikiem judo jak rowniez cwiczyl jj juz ponad 5 lat.

Zaczalem najpierw tak walczyc zeby otrzymywac jak najmniejszy lomot a potem jak zaczelo udawac mi sie szachowac tych jak dla mnie bysiorow po 80 kg - 90 kg :) i z 5 lat starszych to stwierdzilem ze jesli musze nie stosowac zasad kyokushinu tylko jakies polaczenie zeby oisagnac przewage warto zmienic styl i przeszedlem na Viet-Vo-Dao ktore oferowalo wieksza wszechstronnosc miedzy innymi, rzuty, samoobrone i troche parteru.
Ale caly czas szlifowalem rzuty i parter poza VVD.
A teraz choc zaczynalem od twardego stylu to uderzam piescia juz raczej na worek lub w sparringu ala bokserskim a w walce mieszanej czy samoobronie to raczej uzywam plaskaczy.

Teraz wszystko dazy do jednego kwestia tylko czy ktos zaczyna od uderzanych a konczy na chwytanych czy na odwrot - koncowy efekt u kazdego jest podoby :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie

Washi dojo w wakacje nie dziala - zreszt bardziej nastawione jest na samoobrone niz na rzuty.
Inne sa nastawione na tradycyjne lub pseudo tradycyjne.

Nie wiem czy oni [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadza w lato wakacje.

Nie jestem zwolennikiem goshin-ryu i metod ich organizacji ale potrafie docenic wlozony wklad pracy i umiejetnosci instruktorow - a TOMASZ AUGUŚCIAK swoja wiedze ma a przynajmniej to co robi jest wyroznia sie na tle wielu oszolomow z Kraka.


Jeśli mam być szczery to ten instruktor zrobił na mnie bardzo negatywne wrażenie - znam go co prawda tylko gościnnie z jednego seminarium(bo również z goshin-ryu mi nie po drodze). Zachował się bardzo nieuprzejmie - odmawiając wyjaśnienia techniki(ktoś ma prawo nie wiedzieć lub mieć wątpliwości) i twierdząc, że jak się komuś nie podoba to robić tego nie musi i nie ma co kwestionować jego metod, bo nie jest to przymusowe seminarium i ćwiczyć na jego zajęciach nie trzeba.

A jeżeli chodzi o wiedzę - mogę oceniać tylko przez pryzmat seminarium, więc jak wiadomo przez godzinę nie da się przedstawić całości - jednak po zajęciach z walki nożem m.in. z Krissem i grupą KFF delikatnie mówiąc "bardzo sceptycznie" podchodzę do proponowanych przez niego rozwiązań. Chociaż zastępując nóż kijem już jestem w stanie część technik przyjąć.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
napisalem

-"a przynajmniej to co robi jest wyroznia sie na tle wielu oszolomow z Kraka."

- nie stawiam go za przyklad jj (choc z tej organizacji jest jednym z lepszych) ale nie widziales chyba niektorych oszolomow z tego miasta :) :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Sekcja Ju-jitsu TKKF „dom sportu” wieczysta ul. Pilotów 62 w Krakowie – trener Jacek Marchewka
Osobiscie polecam jednak nie wiem czy Jacek jeszcze mieszka w Krakowie, musiał byś paweł zapytac Sensora.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
o tak
Jacek jest instruktorem na poziomie
chociaz odnosze wrazenie ze w tej chwili jakby mniej "rzucajacym" a bardziej "dzwigniowym"
w zeszlym roku podany wyzej adres sekcji byl aktualny, i zazwyczaj w wakacje cos sie u niego dzieje

jeszcze Jacek Cierniak klub Keiko - ale nie mam pojecia gdzie teraz maja treningi i co robia w lecie - dobry wymagajacy instruktor, dobry zarowno technicznie jak i sprawdza sie jako nauczyciel - i lubi rzucac
moze Czarna bedzie wiedziala bo ona chyba trenowala/trenuje u Cierniaka

Zenek Liszkiewicz z Hakko ryu (a wlasciwie Okuyama ryu) bardzo dobry technicznie, aczkolwiek w kontaktach osobistych czasami trudny (ale nie wiem czy takie bardziej tradycyjne cie interesuje)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Zenka znam osobiscie, trenowalem z nim na jednym stazu i robilismy wspolny oboz letni (moi uczniowie,szkola "Smok" z Warszawy i szkola Zenka) ale nie o to mi chodzi. Szukam instruktora robiacego cos bardziej pod sport, chodzi mi o wykonczenia akcji (kopniecie lub chwyt przeciwnika) przez kontrujacy rzut lub podciecie :lol: Nie wiem czy jasno sie wyrazilem :oops:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
no to w Krakowie na chwile obecna chyba tylko w/w Jacek Cierniak
ale nie mam z nim kontaktu od kilku lat juz, tylko z plotek z drugiej reki wiem ze cos, gdzies,
moze sie odezwie ktos kto u niego trenuje
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Z tego co wiem to jacek teraz bardziej (prywatnie) w Shorinji Kenpo sie rozwija.
Jak byś chcial Pul same rzuty to mam znajomego bardzo dobrego trenera zapasów na os Na Skarpie .
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie

nie widziales chyba niektorych oszolomow z tego miasta :) :)


Paru widzialem :) a o paru moglem tylko posluchac, bo dziwnym trafem nie cwiczyli jak inni ;)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Tak jak już pisał Martius -grappling.pl

Myślę, że do sportu i walki to w tak krótkim czasie przyda Ci się jedynie trening u Dudu. Wszyscy mogą tylko potwierdzić,że to świetny instruktor i bardzo dobra/wymagająca sekcja.
Moim zdaniem tam naprawdę najwięcej się nauczysz.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -jeśli będziesz mógł to skup się na treningach vale tudo


ps. co do Goshin Ryu
Faktycznie dużo spraw jest śmiesznych (zwłaszcza związkowych jak rozłamy itp), dużo technik nie realnych. Mimo wszystko to ciekawy styl.
Z jednej strony bardzo tradycyjne podejście do JuJitsu (postawy, poruszanie,techniki aikijitsu,judo),a z drugiej typowo uliczna samoobrona (min. combat 56 opiera się na Goshin Ryu).
Osób ćwiczących w Polsce jest bardzo dużo, trenerów też, więc nie ma co generalizować.
Są techniki które wykonywane są wyłącznie do egzaminu, a ich odmiany sportowe/uliczne są tłumaczone,jednak nie wymagane. Ponadto w samym kanonie nie ma sparringów,a to czy ktoś je wprowadza lub nie należy do inwencji trenerów.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
Czy będą jakieś komentarze do strony technicznej prezentowanego widowiska ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Jiu Jitsu w lipcu w Krakowie
A jakie komentarze - pokazy to ma byc show i ma sie podobac ogolowi a nie tylko tym co widza troche wiecej 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024