Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludzik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Muszę przyznać, że mój kolega z klubu charlie ma sporo racji, zawody niedomagały

-niewykorzystane maty
-przerwa na dekorację nagle w środku zawodów
-przedstawienie reguł: szkoda że pan który je prezentował nie zobaczył sie na jakimś nagraniu
-za mało sędziów: można było poprosić każdy klub do wydelegowania jednego sędziego i nie było by problemu
-sędziowie śpiący. W walce Maćka Książka musiałem krzyczeć, żeby sędzia przerwał walkę bo ten nie widział że przeciwnik odpłynął już 2-3 sek. temu
-po co te ławeczki i inne cuda jak i tak zawodnicy obleźli matę jak szarańcza. Chaos
-brak informacji kiedy jakie kategorie startują

PROŚBA:
Proszę osobę, która nagrała walkę półfinałową w kategorii -64kg białych seniorów Papaj-Piniowski (przepraszam jeśli przekręciłem nazwisko) o wrzucenie jej na jakis serwer lub o podesłanie mi na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z góry dziękuje
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Dwie uwagi do mnie, jako sędziego, które przewinęły się w tekście powyżej:

a) Sytuacja 1, walka w kategorii białe pasy, zawodnik na dole zakłada dobrze zaciągniętą balachę (arm lock), zawodnik na górze unikając skończenia, prostuje się i ucieka z drugim za matę, rezultat: dyskwalifikacja uciekającego. Na podstawie:

2)-DISQUALIFICATION

E-) When an athlete has been submitted to a lock and to avoid tapping out he runs out of the ring, he will be immediately disqualified. In such cases when it is considered a technical foul, not a disciplinary foul, the offender may return to the competition to fight the absolute division or in case of a bracket of three.”

Rezultat końcowy: kolega-kibic, chyba z luta livre (?) uprawia głośną propagandę, zasadniczo wyzywając sędziego, czyli mnie. Niestety nie miałem dla niego czerwonej kartki, a się prosiło.Jeśli miał zastrzeżenia do mojej pracy powinien zgłosić je do organizatora, zgodnie z:

„In cases where a referee shows himself incapable to continue refereeing because of obvious mistakes, the inspector of the event has the authority to replace him.”

B) sytuacja 2, też chyba białe pasy, obaj zawodnicy pasywni, przez całą walkę nic się nie dzieje, zawodnik na górze łapie obiema dłońmi za pas zawodnika na dole,(dobrze to widziałem kolego, stałem metr od Ciebie) otrzymuje ostrzeżenie, ponawia chwyt, tutaj popełniam błąd, zawodnik otrzymuje ostrzeżenie, a powinien:

“- On the second offence the offender’s opponent will be given an advantage.”

Walka kończy się tak samo pasywnie, wygrywa zawodnik na dole, na podstawie:

‘The referee looks first for the points after for the advantages and last thing to do is lock for the penalties. This is the order that you can use for interpreting the scoreboard, if after this cases the fight continus a drow the referee will judge how is the winner.’

Zawodnik na górze przegrywa na podstawie ostrzeżeń, które otrzymał. Powinien przegrać przez przewagę zawodnika z dołu (mój błąd).

Aha, popełniam błędy, jak każdy i z pewnością je popełniem. Przepisy czytałem i to nie jeden raz, a także je zrozumiałem. Odnośnie błędów, to powinny być korygowane przez sędziów bocznych, ale chyba na razie nikt na zawodach w Polsce nie zdołał zorganizować takiej ilości sędziów.

„3. In the instance that the three referees are divided on a call, the decision will fall in the center of the three calls. EX: The center referee awards 3 points for guard pass, one of the side referees awards an advantage while the other side referee awards no points. The call we be advantage, because that is the decision between the two extremes.”

Odnośnie pozostałych uwag to uwagi do organizatora. Ja nim nie byłem. Odnośnie wyboru sędziów, kierownicy ekip zgłaszający zawodników mogą zgłaszać też od razu sędziów. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Czy kierownicy zgłosili swoich zawodników?

Konstruktywnie: można opublikować pełne przepisy po polsku oraz filmiki ilustrujące wszystkie przypadki (przepisy po polsku można w sieci znaleźć). Oczywiście pod warunkiem, że ktoś kompetentny te filmy zweryfikuje przed opublikowaniem. Przepisy cbjj są dość skomplikowane w porównianiu do na przykład przepisów adcc.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

B) sytuacja 2, też chyba białe pasy, obaj zawodnicy pasywni, przez całą walkę nic się nie dzieje, zawodnik na górze łapie obiema dłońmi za pas zawodnika na dole,(dobrze to widziałem kolego, stałem metr od Ciebie) otrzymuje ostrzeżenie, ponawia chwyt, tutaj popełniam błąd, zawodnik otrzymuje ostrzeżenie, a powinien:

“- On the second offence the offender’s opponent will be given an advantage.”

Walka kończy się tak samo pasywnie, wygrywa zawodnik na dole, na podstawie:

‘The referee looks first for the points after for the advantages and last thing to do is lock for the penalties. This is the order that you can use for interpreting the scoreboard, if after this cases the fight continus a drow the referee will judge how is the winner.’

Zawodnik na górze przegrywa na podstawie ostrzeżeń, które otrzymał. Powinien przegrać przez przewagę zawodnika z dołu (mój błąd).


I wszystko zgadzałoby się gdyby nie fakt, że za drugim razem trzymałem pas jedna ręką drugą bety......i to że zawodnik na dole był równie pasywny, a może bardziej.....za co też miały być "adventages" ( mówił o tym sędzia wyjaśniający zasady )........ale w tym przypadku nie było ( ? )

Ale spoko, mogłem zrobić więcej niż zrobiłem i byłoby OK......nie zazdroszczę Ci sytuacji, nie była jednoznaczna...zdecydowałeś jak zdecydowałeś....nie zgadzam się ale nie płaczę ;)


Co do sędziów bocznych :) .......startowałem naprawdę w wielu zawodach judo.....i sytuacja ta wcale nie oznaczała że werdykty były OK....często były naciągane w zależności z jakiego klubu sędziowie mieli przewagę liczebną.....samo życie.......

Także bez urazy.....nie zgadzam się z werdyktem, ale jesteśmy mistrzami aikido więc w ramach solidarności i zahowania harmonii kończę z tymi pretensjami...:).....

Do zobaczenia na macie.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Co do przykładu z judo - zgadzam się, ale nie sędziowałem stronniczo - nie miałem pojecia, kto był z jakiego klubu, chyba że czasami rozpoznałem naszywki na kimonie (LGT, Bersekers albo GB). W każdym razie nie sędziuję stronniczo, natomiast popełniam błędy.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Absolutnie nie sugerowałem stronniczości......
  • 0

budo_ludzik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Zawody miały sponsorów, można kupić było masę gadżetów, włącznie z rushguardami z zawodów i kubki z helio.

Szkoda troche, że chociaż dla zwyciezców kategorii nie było koszulek z zawodów. Troche tego nei rozumiem, to znowu nie są jakieś olbrzymie koszta.
  • 0

budo_shout
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Wyniki !!!!!
  • 0

budo_tomaa33
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
NO własnie fajnie by było juz zobaczyc wyniki :wink:
  • 0

budo_trond
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Wyniki!!!!!! :evil:
  • 0

budo_nemezino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Chyba program do publikacji wyników się zepsuł :-)

Panowie prośba o opublikowanie wyników oraz jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia to też prosiłbym o zamieszczenie.

z góry dzięki
  • 0

budo_el_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Ma moża ktoś walki z 70kg białe pasy lub fotki z tych walk cokolwiek zdjecia z podium itp. Prosiłbym o przesłanie na email lub podrzucenie linka na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Z góry dziękuje i pozdrawiam:)
  • 0

budo_nemezino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Do Organizatorów Zawodów Memoriału lub osoby odpowiedzialnej za zamieszczenie tego tematu na forum.

Panowie po raz kolejny prośba o zamieszczenie wyników zawodów. Na otwarciu zawodów prosiliście o słowa krytyki oraz pochwał odnośnie organizacji co miało na celu w przyszłości przy organizowaniu kolejnych zawodów uniknąć błędów. Takie słowa pojawiły się. Niektórzy wskazali błędy przy organizacji inni znów pochwały, nie jesteście w stanie dogodzić każdemu są to pierwsze Wasze zawody tak więc wielu błędów nie da się uniknąć.
Nie wiem co jest powodem nie umieszczenia wyników zawodów mam nadzieje że nie słowa krytyki na które być może jesteście obrażeni tak wnioskuje być może się mylę. Czyta ten wątek wielu zawodników nie koniecznie tylko tych którym się te zawody nie podobały tak więc uważam że chociaż dla nich powinniście te wyniki opublikować w przeciwnym wypadku złośliwi będą mogli to wytknąć jako kolejny błąd.
Mam nadzieję że wyniki pojawią się.

pozdrawiam
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Mi dekoracja w środku zawodów pasowała, nie musiałem kwitnąć do końca, warto by przemysleć ten precedens na innych imprezach...
  • 0

budo_xsamurajx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
umiescilem ten watek na forum ale niestety nie ja odpowiadam za organizacje zawodow i tak samo za umieszczenie wynikow tak samo jak inni walczylem tego dnia i dlatego musze czekac az Przemo mi przesle wyniki i wtedy je umieszcze na forum takze prosze o cierpliwosc!
  • 0

budo_gucio1988
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Co do organizacji, jako osoba ktora widziala pare zawodow sportow walki np Zapasy, to byla ona fatalna. Moja pierwsza walke przerwano po 2 minutach, bo okazalo sie ze walcze nie z tym zawodnikiem :/ Proponuje organizatorom wybrac sie na zawody zapasnicze, by zobaczyli jak powinny byc takie zawody zorganizowane. Jezeli rzeczywiscie checie robic cos fajnego to proponuje juz niedlugo wybrac sie do komornik na MPS. Zamieszczam komunikat pod spodem.




W dniach 17-18.04.2009r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach rozegrane zostaną LXII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym.

Ok. 100 najlepszych polskich zapaśników, z Krystianem Brzozowskim i Bartłomiejem Bartnickim na czele, w siedmiu kategoriach wagowych walczyć będzie o miano najlepszego zawodnika w kraju.Zawodnicy Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" w Poznaniu po raz czwarty bronić będą tytułu Drużynowego Mistrza Polski Seniorów.

Organizatorzy:

- Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie

- Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie

- Urząd Marszałkowski w Poznaniu

- Wielkopolski Związek Zapaśniczy w Poznaniu

- Urząd Gminy Komorniki

- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach

- Wojskowy Klub Sportowy „Grunwald” w Poznaniu

- Uczniowski Klub Sportowy „Grunwald” w Plewiskach



17 kwietnia 2009 roku (piątek): miejsce Hala Sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Polna 27 , 62–052 Komorniki

do godz. 16.00 - przyjazd ekip

godz.16.00-17.00 - zgłoszenia i weryfikacja

godz. 17.00-18.00 - odprawa techniczna i kontrola medyczna

godz. 18.00-19.00 - waga zawodników



18 kwietnia 2009 roku (sobota): miejsce Hala Sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Polna 27 , 62–052 Komorniki

godz. 9.00-14.00 - walki eliminacyjne

godz. 15.30-16.00 - uroczyste otwarcie zawodów

godz. 16.00-18.00 - walki repasażowe

godz. 18.00-19.30 - walki finałowe

Licze ze bedzie juz tylko lepiej. Pozdrawiam
  • 0

budo_księżyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rabka Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Kiedy wyniki???? minęły już 3 dni od zawodów to szczyt.. !!!! Helio aż grzmi z góry!!! :cry: Wstydźcie się :!: :!: :evil:
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

Co do organizacji, jako osoba ktora widziala pare zawodow sportow walki np Zapasy, to byla ona fatalna. Moja pierwsza walke przerwano po 2 minutach, bo okazalo sie ze walcze nie z tym zawodnikiem :/ Proponuje organizatorom wybrac sie na zawody zapasnicze, by zobaczyli jak powinny byc takie zawody zorganizowane. Jezeli rzeczywiscie checie robic cos fajnego to proponuje juz niedlugo wybrac sie do komornik na MPS. Zamieszczam komunikat pod spodem.
(...)


Nikogo nie bronię, ale te zawody to nie były Mistrzostwa Polski to raz, a dwa zapasy są dofinansowywane z budżetu państwa, brazylijskie jj - nie, to robi wielką różnicę i porównywanie tych zawodów do siebie nie ma najmniejszego sensu.
  • 0

budo_gucio1988
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Nie sadze by potrzeba bylo wielkich pieniedzy na wydrykowanie harmonogramu walk- jakie kategorie, kiedy i na jakiej macie. Jedna kartka a mysle ze wszystkim by wiele ulatwila.
Chodzi mi bardziej o formule zawodow, wydaje mi sie ze walki powinny byc organizowane rundami a nie kategoriami. Na koniec zawodow powinny byc finaly kategori, a nie jak bylo tutaj ze walczyl final jakies kategorii i nikt nawet za bardzo o tym nie wiedzial.
Weryfikacji zawodnikow na wadze to w ogole nie skomentuje.
peace
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

Nie sadze by potrzeba bylo wielkich pieniedzy na wydrykowanie harmonogramu walk- jakie kategorie, kiedy i na jakiej macie. Jedna kartka a mysle ze wszystkim by wiele ulatwila.
Chodzi mi bardziej o formule zawodow, wydaje mi sie ze walki powinny byc organizowane rundami a nie kategoriami. Na koniec zawodow powinny byc finaly kategori, a nie jak bylo tutaj ze walczyl final jakies kategorii i nikt nawet za bardzo o tym nie wiedzial.
Weryfikacji zawodnikow na wadze to w ogole nie skomentuje.

peace

No super, na mp w zgierzu czekałem na finał 4 godziny, zamiast tego lepiej zrobić normalnie i poprostu powiedzieć przez mikrofon, że na macie X odbędzie się finał kategorii Y a nie zamulać pół dnia na trybunach i sie zastanawiać ile jeszcze czekać, czy jak zjadłem to za chwile mnie nie wyczytają do walki etc., a tak to sie wychodzi do walk jedna po drugiej i później chill out a nie "k... kiedy w końcu te finały"
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Ale z drugiej strony masz czas na odpoczynek przed finalem. Powiedzmy jeden finalista przeszedl wszystkie walki blyskawicznie konczac wszystkich w pierwszej minucie bo mial latwych przeciwnikow, ty za to trafiles na twardzieli i wymeczyles kazda walke w pelnym dystansie i macie odrazu walczyc final, jakie masz szanse? A tak obaj odpoczniecie te kilka godzin i szanse sie wyrownaja.
Dodatkowo gdyby godzina finalow byla z gory okreslona nie musialbys sie bac ze zjesz i zaraz cie zawolaja do walki.
Harmonogram zawodow, lista startujacych i rozpiski powinny byc standardem i powinny byc publikowane przed zawodami. Wystarczy zobaczyc jak to jest na ME, nie wymaga to wiele pracy, wszystko pojawia sie autoamtycznie, rejestracja formularzem na stronie i automatyczna lista startujacych, pozniej drabinki. Zrobienie takiej stronki to banal, a mozna by tego skryptu uzywac do wszystkich zawodow, wiec byloby to jednorazowe zlecenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024