Skocz do zawartości


Zdjęcie

macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.
Cholera jasna nie wiedziałem ,że z mniejszymi jest dużo trudniej 8O Oni cały czas się ruszają a ja nawet jak mniej się ruszam to po pierwszej czterominutowej walce klękam. Powiedzcie mi co w takim przypadku robić.
Za szybko się męczę. Wystarczy samo bieganie czy to nie tędy droga do sukcesu? W karate praktycznie w ogóle siły nie używaliśmy.
A to ,że sadło zrzucić muszę to wiem :) Powoli schodzi :lol:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.
po pierwsze to jestes dosc ciezki wiec zrozumiale ze nie masz tak dobrej wydolnosci, jak mniejsi, i trudniej ci przychodzi zdobywanie lepszej wydolnosci, ogolnie zeby dobra kondyche zrobic pod walki rob interwaly roznego rodzaju, pajacyki, biegi, burpees, duzo tez pracuj na zgietej przeponie, i bedzie lepiej

Slava
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.
ak to jest "na zgiętej przeponie"? tzn podczas bycia skulonym czy jak...
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.
tak, czyli nie wykonujesz wysliku fizycznego wyprostowany tylko pochylony do przodu, podobnie jak w klinczu zapasniczym, to jednak odbiera troche tchu i organizm sie przyzwyczaja

Slava
  • 0

budo_rafał_b
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.

a jak ćwiczyć kark z obciążeniem? wiem jakie ćwiczenia należy wykonywać ale jak dodać do nich ciężar? Szczególnie kiedy ćwiczę kark w ruchu na boki (nie tylko przód i tył). Jest na stronie rosa takie cuś co zwie się neck harness i w Polsce można to kupić w sklepach everlasta ale.... cena jak zawsze ryje beret


Praktycznie takie same ćwiczenia możesz wykonywać przy pomocy ręcznika i obciążenia. Domowy sposób, ale zasada ta sama :wink:

Pozdro
  • 0

budo_juniorwells
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.

Za szybko się męczę.


Nie spinaj się, przy takiej masie prawie nie musisz używać siły podczas sparingów. Spróbuj walczyć na luzie, z minimalnym obciązeniem. Wtedy będziesz mógł walczyć przez 20-30 min sparingu bez większego problemu i gwarantuje Ci że więcej z takiego treningu wyniesiesz.
  • 0

budo_nomann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: macie jakieś porady dla początkującego zawodnika.
Ważne jest według mnie:
- słuchanie trenera
- przykładanie się do wszystkich ćwiczeń, nawet do tych które wydają się nie mieć sensu
- dobre oddychanie
- nie staraj się dążyć tylko i wyłącznie do jednej techniki tylko bierz to co daje Ci przeciwnik
- praca bioder/ud/brzucha: nie siłowanie się rekami na pałę, tylko dobre złapanie techniki kończącej i np wypchniecie bioder
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024