Skocz do zawartości


Zdjęcie

AL mma 7- liga mma 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_mirek-okninski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Rządzi RKT Radom i Okniński Team Copa jest z niżej popatrz na wyniki
Nie wspomnę o Omielańczuku i Nowickim Którzy trenowali w moim klubie i zdobyli pierwsze miejsca.
  • 0

budo_mirek-okninski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Najlepszy klub MMA w Warszawie Okniński Team 3 złote medale 2 srebrne .
Copacabana Warszawa bez złotego medalu. I kto tu rządzi??????????????
  • 0

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Mirek - nie wkurwiaj sie:) Twój klub ruszył po dłuższej stagnacji -gratulacje dla chłopaków.
Bardzo ciesze się z postępów chłopaków z Dragona, oby tak dalej, może niedługo wpadnę na trnieng;)

byłem na parę chwil na zawodach, zaskoczyła mnie liczba zawodników. Przyglądałem sie równiez trochę ogólnie, jak dla mnie bardzo dobra organizacja i porządne sędziowanie (boję się że wym zdaniem wywołam zaraz jakiegoś wilka z lasu)...
oby więcej takich zawodów!!

mam nadzieję że niebawem MMA będzie traktowane jako normaln adyscyplina, to bardzo ułatwiło by działalnośc organizacyjna klubów i promotorów..
  • 0

budo_melchiorek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
rządzi Capacabana!!!!!!
nie !!!!!!! rządzi MMA Okniński !!!
OGOLIĆ JAJKA I DO PRZEDSZKOLA !!! :wink:
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Witam.
A ja po raz pierwszy w życiu pokusze się o krytyke.
Organizacja w sumie ok, ale dwie maty to chyba za mało, gdyby było tyle ludzi co na Shooto to byśmy tam siedzieli pewnie do 22-ej.
Dyplomy to tragedia, naklejanie karteczek z "7" na "6" z poprzedniej edycji to już przegięcie.
Sędziowanie też pozostawiało wiele do życzenia i pisze od razu dlaczego. Wszyscy sędziowie tylko z jednego klubu-organizatora. Ci, którzy punktowali nie wyglądali na takich co by wiedzieli za co mają dawać punkty a za co nie. I na koniec dodam, że byłem świadkiem jak sędzia z maty opier... sędziów punktowych za to że ich zawodnik nie wygrał- ŻENADA.
Przepisy w ALMMA są super, ale ze wszystkich trzech imprez amatorskiego MMA na jakich ostatnio byłem to ALMMA wypada najgorzej.
Pozdrawiam.
Rodżu.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7

I kto tu rządzi??????????????

Ty. :wink:
nie podejmuję nawet polemiki...
  • 0

budo_melchiorek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Po pierwsze sędziowie nie byli z jednego klubu, nie wiem skąd masz takie info, ale jest ono nie prawdziwe.
Sędziowie byli po kursach sędziowskich Shooto i bardzo dobrze wiedzieli co mają robić.
Nie widzę problemu żeby każdy klub kiedy przyjeżdża na zawody wyznaczył jedną osobę do sędziowania.

Stałeś widocznie z nadstawionym uchem ale nie wszystko usłyszałeś.
Opier***bo miał inny pogląd na przebieg walki, to było pod wpływem emocji, później przeprosił sędziów że się wtrąca. Nie wiem z czego robisz sensacje. jak nie znasz sprawy to się nie wypowiadaj.
  • 0

budo_almman
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Chciałbym odpowiedzieć na post Rodża bo wynikły pewne niejasności które trzeba wyjaśnić

No to może po koleji :

Organizacja w sumie ok, ale dwie maty to chyba za mało



Nie rozegrano jak dotąd w Polsce zawodów MMA na 3 matach

gdyby było tyle ludzi co na Shooto to byśmy tam siedzieli pewnie do 22-ej


Co by było gdyby ? Zawodników było 106. Pierwsze walki zaczęły się o 10:40 a ostatnia finałowa walka skończyła się o 16:45 i to są fakty - nie gdybania. Nie było żadnego przestoju z winy organizatorów.

Dyplomy to tragedia, naklejanie karteczek z "7" na "6" z poprzedniej edycji to już przegięcie.


Przepraszam za to przegięcie, nigdy więcej się to nie powtórzy. Mam nadzieje że medale, statuetki i koszulki były OK.


Sędziowanie też pozostawiało wiele do życzenia i pisze od razu dlaczego. Wszyscy sędziowie tylko z jednego klubu-organizatora. Ci, którzy punktowali nie wyglądali na takich co by wiedzieli za co mają dawać punkty a za co nie.


Z całym szacunkiem Rodżu ale na organizowanych przez ciebie zawodach, gdzie walczyli również moi chłopcy sędziowie byli z TWOJEGO KLUBU, "Zbyszko Cup" organizowane przez MMA Warszawa -sędziowie MMA Warszawa , "Mistrzostwa Polski" organizowane przez MMA Olsztyn , sędziowie - MMA OLSZTYN.

Co do sędziów ALMMA 7 i ich kompetencji to jesteś w błędzie.

Krzysztof Kaliński - Budokan Piastów - instruktor jiu-jitsu , sędzia SHOOTO, sędzia ADCC
Marcin Zaborowski - Budokan Piastów - instruktor jiu-jitsu , sędzia SHOOTO, sędzia ADCC
Kamil Kuliński - sędzia SHOOTO - klub Dragon Sochaczew
Artur Kowalczyk - instruktor Boxu Łowicz , sędzia SHOOTO
Piotr Cypel - trener Dragon Sochaczew - instruktor jiu-jitsu - sędzia SHOOTO, sędzia ADCC

I na koniec dodam, że byłem świadkiem jak sędzia z maty opier... sędziów punktowych za to że ich zawodnik nie wygrał- ŻENADA


Po pierwsze. Piotr Cypel - bo to o nim mowa ,w tej walce nie występował w roli sędziego,tylko sekundował jako trener obok maty. Sędzią maty był Krzysiek Kalińskiz klubu Budokan Piastów, a przy stoliku sędziowali : Artur Kowalczyk- Łowicz i Kamil Kuliński Dragon Sochaczew.
Po drugie. NIE OPIER.... SĘDZIÓW tylko nie zgadzał się z werdyktem sędziów w sprawie dogrywki.
Po trzecie.
Sytuacja wyglądała następująco : Na macie walczyli : Filip Szusteclki - Dragon Sochaczew z Gajewskim Jakubem z klubu RKT RADOM. Zawodnik Dragona pod koniec rundy miał na koncie jedno obalenie . Zawodnik RKT Radom miał jedno przetoczenie i jedno ostrzeżenie za uderzenie w parterze w twarz przeciwnika. Pod koniec 4-minutowej rundy sędziowie podejmuja decyzję o dogrywce. I w tym momencie nerwy trenera Dragona puszczają , bo uważa że sędziowie popełnili błąd (nie zapominajmy że jest to WALKA FINAŁOWA) Sędziowie stwierdzają iż nie jest to SHOOTO w którym liczy się punkty tylko ALMMA w której na werdykt końcowy wpływa ogólny obraz walki a zawodnik RKT RADOM po przetoczeniu był aktywniejszy bijąc na korpus przeciwnika (ground£). Po tej wypowiedzi sędziów, trener Dragona przeprasza i odchodzi od stolika sędziowskiego. Po dogrywce sędziowie orzekają zwycięstwo zawodnika RKT Radom.

Ciekawe czy na jakichkolwiek innych zawodach w Polsce , przy podobnej kontrowersyjnej sytuacji sędziowie wykazali by się takim obiektywizmem i nie faworyzowaliby zawodnika z klubu organizatora.

Osobiście przywiązuje ogromną wagę do obiektywnego i sprawiedliwego sędziowania. Uważam iż jest to podstawowa kwestia dobrych zawodów. Osobiście gdybym spotkał się na jakichś zawodach z tendencyjnym sędziowaniem , moja noga by tam więcej nie postała. Bardzo bym chciał móc na kolejnych zawodach organizowanych przez nasz klub korzystać z kompetentnych i doświadczonych sędziów z innych klubów, np z twojego .

Sławomir Cypel - Dragon Fight Club Sochaczew - organizator ALMMA .
  • 0

budo_mirek-okninski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Zawody były udane 2 maty wystarczą to nie jiujitsu.Jeżeli chodzi o dyplomy były z poprawką czego nie powinno być,ale były nie tak jak ostatnio na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiujitsu organizowanych przez Gracie Barra gdzie w ogóle zabrakło dyplomów.
Sędziowanie musi być bezstronne uczciwość sędziów jest podstawą rozwoju sportu i zadowolenia zawodników. Duży postęp w sędziowaniu na tych zawodach.
Gratulacje dla Braci Cyplów którzy nie tylko są organizatorami ALMMY ale też Shooto.
Gratulacje dla zawodników ze wszystkich klubów za dobre walki.
Podziękowania dla sędziów których pracy nikt nie docenia a wszyscy mają pretensje.
Pozdrowienia dla kibiców MMA.
Mirosław Okniński
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Będą jakieś filmy z walk?
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
ponieważ nie bardzo mam czas się rozpisywać dodam tylko krótko:

1) po raz pierwszy zauważyłem na zawodach, żeby była na bieżąco uzupełniana tablica z kilkoma walkami do przodu na każdej z mat - to na pewno przyspieszyło organizację i pozwoliło zawodnikom bardziej się wyluzować zamiast nasłuchiwać cały czas czy nie są wyczytywani do walki za 5min

2) może to osobiste odczucie nie poparte konkretną statystyką, ale znam Sławka Cypla już jakiś czas i naprawdę jest to człowiek oddany dyscyplinie i wierzący w konieczność bezstronnego sędziowania - nie doszukiwałbym się postępowania w złej wierze z jego strony.

btw na Zbyszko Cup oprócz sędziów z MMA WWA sędziowali też m.in Radek Turek i Robert Faryj z Alliance, którym jeszcze raz dziękuję z tego tytułu. Wszyscy wiemy, że z chętnymi do sędziowania jest zawsze problem - robota ciężka, chwały to nie przynosi, pieniędzy tym bardziej, za to można zebrać parę "jobów" na forach (czasem bardzo słusznie ;) ).

pozdrawiam

P.
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7

1) po raz pierwszy zauważyłem na zawodach, żeby była na bieżąco uzupełniana tablica z kilkoma walkami do przodu na każdej z mat - to na pewno przyspieszyło organizację i pozwoliło zawodnikom bardziej się wyluzować zamiast nasłuchiwać cały czas czy nie są wyczytywani do walki za 5min


Podpisuje sie pod tym ,jako bardzo dobre rozwiazanie i ulatwienie zawodnikom chocby takiej sprawy jak rozgrzewka na czas.Duzy plus.

Z mojej strony gratulacje dla sedziow i organizatorow za dobra organizacje zawodow! I naprawde wielkie oklaski dla zawodnikow i trenerow wszystkich teamow za bardzo dobry poziom zawodow :D

do nastepnego!

Pozdrowki! Juras

p.s Nadal uwazam ze w finale -93kg nie powinno byc dogrywki :) :) :) :) :)
  • 0

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Brawo Dragon - oby tak dalej!!
Gratulacje dla Ciebie Sławku i chłopaków którzy pomogli w organizacji..

no i przedewszystkim panowie - poziom to juz konkret..widziałem tylko kilka walk niestety, ale to naprawdę bez porównania w stosunku do poprzednich każdych innych zawodów!!! Jest na co popatrzyć!!
wielki szacun dla trenerów i zawodników - dzięki takim imprezom może uda sie zalegalizowac ta dyscyplinę..
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7

Brawo Dragon - oby tak dalej!!
Gratulacje dla Ciebie Sławku i chłopaków którzy pomogli w organizacji..

no i przedewszystkim panowie - poziom to juz konkret..widziałem tylko kilka walk niestety, ale to naprawdę bez porównania w stosunku do poprzednich każdych innych zawodów!!! Jest na co popatrzyć!!
wielki szacun dla trenerów i zawodników - dzięki takim imprezom może uda sie zalegalizowac ta dyscyplinę..


8O ops to MMA jest nielegalne?!
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Witam,
Poniewaz zostalem wymieniony z imienia i nazwiska w jednym z postow powyzej, chcialbym dorzucic swoje 3 grosze :)
Otoz sedziemu bardzo zalezy, zeby nie byc posadzonym o stronniczosc, poniewaz swoja prace firmuje wlasnym nazwiskiem. Dwie, trzy imprezy sportowe gdzie taki sedzia zrobil jakis "przewal" (np. na korzysc organizatora) i juz nikt wiecej takiego czlowieka nie zaprosi. Organizator rowniez, bo juz nikt do niego na zawody nie przyjedzie, skoro ma takich sedziow.
Jak wyzej juz ktos wspomnial, sedziowie nie maja z tego zlamanego grosza, wiec wystawianie na szwank reputacji ZA DARMO, jest idiotyzmem samym w sobie.
Wszyscy znani mi sedziowe sportow walki, robia to co robia z czystej pasji do sportu, staraja sie byc obiektywni najbardziej jak sie tylko da. Nie ma ludzi nieomylnych i kazdemu moze przytrafic sie pomylka. Sek w tym, by byly nieczesto. Wszystkie decyzje, czesto kontrowersyjne z punktu widzenia osob postronnych, sa naprawde podejmowane po dlugim namysle, po kilkukrotnym przeliczeniu punktow i przedyskutowaniu wszystkich "za i przeciw" przez wszystkich oceniajacych walke sedziow.

Z tego miejsca chcialbym podziekowac organizatorom, za zorganizowanie zawodow, zawodnikow i trenerom za udzial w nich i pokazanie piekna sportow walki, oraz sedziom - z ktorymi mialem przyjemnosc pracowac i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz sie z nimi spotkam.

Pozdrawiam!

Krzysztof Kaliński
  • 0

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
blondas - sprawdz w spisie dyscyplin w polsce czy znajdziesz cos takiego jak MMA..dopiero potem serwuj żartobliwe uwagi..
  • 0

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Edyta: zalegalizowac to nieodpowiednie słowo.. ale zainteresownai wiedza o co mi chodzi(ło)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
jeszce się taki nie urodził co to każdemu dogodzi Sławku spokojnie było super albo jeszcze lepiej
pozdrawiam
  • 0

budo_cipek88rac
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7
Ciecieręga Wojciech - Łamator RACIBÓRZ a nie Cięcierga;) pzdr.
  • 0

budo_bjjboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kocham Łuków

Napisano Ponad rok temu

Re: AL mma 7- liga mma 7

takie badania mozna sobie o dupsko potłuc bez względu na to, jakie zostały wykonane, póki sporty typu mma, bjj itd będą działać w pustce prawnej. to świstek bez znaczenia w razie, gdyby cos się naprawdę stało.
dlatego jeśli już robić, to dla siebie, a nie dla organizatora, czyli kompleks badań dzieki którym człowiek przynajmniej jest pewny, że ma wszystko na swoim miejscu.
jeśli ktoś nie chce takiej opcji, to wystarczy mu świstek wystawiony przez lekarza, który nie oglądął delikawenta na oczy. od strony prawnej jest on warty tyle samo co kartka z zeszytu z oświadczeniem "Ja w pełni zdrowy jestem na ciele i umyśle i startuje na własną odpowiedzialność."
jesli coś pierdyknie na turnieju, to w oświadczeniu o ewentualne odszkodowanie pisze się że wypadek w czasie gry w piłkę, koszykówkę itd co muszą poświadczyć koledzy. tyle ze strony delikwenta. a sam jestem ciekaw, jaka będzie odpowiedzialność organizatora turnieju w dyscyplinie, której oficjalnie nie ma, w której startują ludzie z zaświadczeniami lekarskimi wystawionymi na zawody innych dyscyplin albo na dycyplinę formalnie nieistniejącą (mma). będą jaja, jakich nie życzę nikomu. pamiętacie, jaka była sfera, gdy na turnieju taekwondo przekręcił się chłopak? organizator miał całkiem przejebane, i to mimo, że taekwondo ma oficjalne Polskie Związki i legalną pozycję wśród dyscyplin sportowych.

już bjj jest w lepszej sytuacji, bo na upartego można podciągnąc je pod ju-jitsu, a sf pod zapasy.

ta sama fikcja z ubezpieczeniem. proszę mi powiedzieć, która firma dająca polisę na wypadki na zawodach ma w wykazie dyscyplin objętych ubezpieczeniem mma? a bez tego się złamanego grosza nie zobaczy, gdy ktoś w prostocie ducha powie lekarzowi na oględzinach prawdę, skąd ma uraz.

i tym sposobem okazuje się, że najbardziej upierdliwe dla zawodnika papiery są nic nie warte. wydrukowane zaświadczenie lekarskie ze zrobioną ładną pieczątką może podpisać kolega, a weekendowe ubezpieczenie kupuje się np w biurze podróży na dworcu PKP. i z tymi dokumentami idzie się do organizatora, który ma głeboko w dupie wczytywanie się w warunki polisy czy sprawdzanie autentyczności pieczątki lekarza na zaświadczeniu.


Amen.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024