Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zadbać o Gi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Z tego co mi wiadomo zawodnicy Ricksona nie startują w klasycznych GI do judo takich jak Ichiban czy Supreme ( mowa oczywiście o produktach mizuno) ale w zmodyfikowanych nieco dla potrzeb BJJ modelach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na sherdogu jest krótka dyskusja odnośnie tych GI - szukamy tematu "Rickson Gracie Mizuno single weave gi"
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?

btw: nice offtop.


Ja wiem czy offtop ?

Generalnie jak kupisz Judoge za 100zł. to co bys nie robił (pod warunkiem, że trenujesz sensownie) to i tak ją szlag trafi w porywach do roku.

O ile ktoś Ci jej wcześniej nie rozszarpie. :-) (Kiedyś jak szapnałem gościa w walce w Judo-na treningu- to udarłem mu rękaw i pół pleców. :roll: )

Kupując Judoge o konkretnych parametrach masz jak by problem pielęgnacji z głowy.

Bo...
Generalnie choćbyś się zesrał to i tak nie wydłużysz żywota marnej jakości Judogi.

Taki sprzęt jest przewidziany do rekraacji a nie sportu. . .Gdzie brane jest pod uwage, że adeptów, Judoga o gramaturze 900 może doprowadzić do zawału serca podczas robienia fikołków. :P

Tanie jest drogie ...zawsze tak będzie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?

Z tego co mi wiadomo zawodnicy Ricksona nie startują w klasycznych GI do judo takich jak Ichiban czy Supreme ( mowa oczywiście o produktach mizuno) ale w zmodyfikowanych nieco dla potrzeb BJJ modelach:


Jasne....są z domieszką specjalnie wyselekcjonowanej brazylijskiej bawełny.
Bo tylko brazylijska nuta wpleciona w Gi( zgodnie z tradycją i trendami wypracowanymi na potrzeby BJJ już za czasów niewolnictwa) dostarczy adeptowi niebywałych-niezapomnianych doznań podczas walki w parterze - która de facto w innym niż brazylijskie GI, jest niczym innym niż odartą z głębszych wartości-gorszą walką w parterze.


No chyba, że modyfikacja do ptrzeb BJJ polega na doszyciu 35ciu naszywek.
W takim razie przepraszam :roll:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Panowie, gadacie jak potłuczeni, jeden tylko miał pojęcie, co jest grane. Bogumił jak zwykle teoretyzuje, a dobrej szmaty do bjj osobiście nie widział. Bo jakby widział, toby nie gadał głupot. Różnice między gi do judo i bjj sa oczywiste z naszywkami czy bez. Judogi najwyższej klasy nieco te różnice zacierają, ale przepisy nigdy nie pozwolą im być tak dobrze dopasowanymi, jak te do jiu-jitsu.

Rickson od dawna paraduje w gi Mizuno. Są to jednak robione na zamówienie gi do bjj o innym kroju, niż te do judo. Różnice jak przy innych gi: bardziej dopasowane, węższe rekawy, krótszy dół i tak dalej. Przez jakiś czas można było je kupić na Kodokan Gear, w trzech wariantach plecionki, ze znaczkiem akademii Ricksona (żółty trójkącik na niebieskim tle, który widać również u jego syna). Teraz już ich nie ma, ale są na stronie Mizuno podanej powyżej.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?

Bogumił jak zwykle teoretyzuje, a dobrej szmaty do bjj osobiście nie widział..


Shabu no przyznaje się, że nie widziałem.

Różnice jak przy innych gi: bardziej dopasowane, węższe rekawy, krótszy dół i tak dalej...


Bardziej dopasowane znaczy ciężej złapać uchwyt, nie da się np związać barku judogą gdyż jest "metrycznie" za mało.

Węższe rękawy uniemożliają należyte złapanie uchwytu w stójce, o wiele łatwiejsze zerwanie uchwytu itp.

Krótszy dół to samo mozliwości wiązania szmatą przeciwnika są ograniczone.

Czyli podsumowując Rickson nic nowego nie wymyślił(zwyczajnie jakby oszukując na szmacie żeby zyskać przewage w walce) bo takie Judogi trenerzy Judo czu JU-Jitsu już dawno kombinowali dawając krawcą do odpowiedniego przeszycia....a dodatkowo po dziś dzień Judocy (min z Czarnych :P ) krochmalą kołnierze i miejsca w których łapie się uchwyt.

Efekt jest taki, że jak zawodnik "pokrochmalony" uchwyt złapie to użytkownik zerwie uchwyt razem z opuszkami palców. A w parterze jak się przytuli szmatą do twarzy, to obedrze cały ryj oponentowi przy każdym kontakcie. -(to a propo pielęgnowania Judogi)

Zakładam, że BJJGI różni się od JudoGI tym że nikt na zawodach nie sprawdza parametrów sprzętu w jakich zawodnice startują przez co można zwyczjanie jakby kantować, zwiększając swoje szanse specjanie spreparowaną szmata.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Wlasnie sie mylisz bo gi jest sprawdzane, sprawdzana jest wlasnie szerokosc i dlugosc rekawow i grubosc kolnierza, wedlug przepisow bjj nie moze byc za wasko i za krotko, jest to regulowane przepisami. A gi do bjj tak jak napisano znacznie sie rozni krojem od gi do judo. Roznica nie tkwi tylko w naszywkach :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
lol mizuno pod bjj, oficjalnie, nie powiem, zdziwiło mnie to, zwracam honor bosy :)
Co do tanich judog to ja mam jakieś "tochi gi" za 70 zł, kupiłem ją 2 lata temu i już przeżyła 4 zawody i ..odpukać.. nic z nią się nie dzieje jedynie spodnie poszły na kolanach. Jak na takie tanie cuś to ma nawet wzmocnienia i trzyma się całkiem spoko. Jednak profilaktycznie odkładam kasę na nową :)
  • 0

budo_h0lender
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Prywatne ;)
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
takie pytanko Panowie bo zamawiam Gi od kolesia ktory jest gdzies tam za gramanica :) i myslicie ze gi naja rozmiar a3 bedzie na mnie dobre jak waze 98kg i mam 190cm ? i jest jakas szansa zeby utrzymac naturalny kolor gi ?
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Bogumil, kurcze, idziesz do sklepu i kupujesz spodnie. Jedne i drugie mają ten sam rozmiar (powiedzmy 34/32). Jedne przylegając bardziej, drugie mnie, jedne mają szersze nogawki, za to w drugich mniej materiału jest na dupie. I tyle, tak samo z gi i judogi. Mam judogę Daxa i mam Gi Korala. Obydwie sztuki na ten sam rozmiar i judoga to worek w porównaniu z gi. Przy czym lżejsze i wygodniejsze jest gi. Wpierniczasz się w prawie każdy topic żeby nabijać posty, skup się i napisz w jednym o co Ci chodzi.

takie pytanko Panowie bo zamawiam Gi od kolesia ktory jest gdzies tam za gramanica :) i myslicie ze gi naja rozmiar a3 bedzie na mnie dobre jak waze 98kg i mam 190cm ? i jest jakas szansa zeby utrzymac naturalny kolor gi ?


Rozmiar to nie wiem, mam A2 na 175/75. A co do koloru to nie ma co się łudzić. Niebieskie mi wyblakło trochę, czarne piorę w jakimś płynie do czarnych rzeczy w temp. 40 stopni i też powoli szare się robi. Zresztą białe też będzie szare prędzej czy później. Może jakby białe wybielaczem jechać to na dłużej kolor się utrzyma, za to tkanina straci elastyczność i wytrzymałość.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
a jaki model dax'a masz?
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
mam gi Keiko raca czarne juz prawie rok...troszke zaczyna szarzec ale skurczylo sie minimalnie bo piore je w 30 stopniach....moje gi wazy 2,3 kg a judoga kumpla na ten sam rozmiar ponad 3 kg...wole gi :D
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Bogumił gdybyś łaskawie kliknął na linki podane wcześniej to zauważyłbyś ( mam nadzieję ) ,że nie ma tam naszywek, już kilka osób usiłowało Ci wyjaśnić na czym polegają różnice między GI BJJ a GI JUDO ... i daruj sobie te uszczypliwe uwagi

Swoją drogą rozumiem Twój sentyment do judockiej Mizuno bo sam trenowałem judo i wiem jak dobry to jest sprzęt, obecnie jednak z przyczyn ekonomicznych judo robie w DAX'ie i też nie narzekam.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
Bogumil jak zwykle w watku bjj zna sie na judo ale w sprawach odnosnie samego bjj popisuje ignorancją. Co do modelu Mizuno to jest to gi robione pod bjj, model stworzony w konsultacji z Ricksonem, a tak naprawdę patenty na jego produkcje zostały "pozyczone" z fabryki w Chinach gdzie Howard produkował swoje kimona a Mizuno po sukcesie tej marki pokapowało sie ze to niezły biznes.
Z tanich szmat to tylko wspomniany Howard jest gwarancja trwałości ale trzeba go porzadnie doprać by dopasował się jak należy. Reszta modeli single nie moze sie równać trwałością do ciężkiej judogi ale też kupuje sie je w innym celu. Żeby właściwie dbać należy prać w 30 stopniach i nie suszyć na kaloryferze.
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
widzisz sos, słucha się młodszych :)

wystarczyło kiknąć na tą fotkę Krona aby zrozumieć, że to nie jest zwykłe Mizuno, no ale wg Bogumila to był worek tylko, że dopasowany :D :D:D
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
gwoli ścisłości - w swojej poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli link do strony producenta a nie foto z gracie mag
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?

a jaki model dax'a masz?


Dax Moskito niebieski.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
ja mam Atamę Heavy i wg mojego porównania Dax Tori Gold i Dax Moskito nie różnią się od niej krojem w zauważalny sposób. Ale Atama ma krój tradycyjny, zupełnie inny niz np Koral, który jest znacznie bardziej "ciasno" skrojony.
praktycznie co inna firma to inny krój gi.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
jak dla mnie inaczej wygladasz w Atamie a widzialem chyba wszytskie Twoje kimona
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
i bez skojarzeń prosze...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zadbać o Gi?
dwa poprzednie worki pod tytułem Maturo niech okryje mgła niepamięci 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024