Skocz do zawartości


Zdjęcie

OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
No ok a reszta pytań?(Kenjiro i mags)
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Postaram się odpowiedzieć lub poprasić kogoś kompetentnego do odpowiedzi na pytania.
Ja organizuję zawody co nie koniecznie musi oznaczać jestem sędzią. Więc wolałbym się nie wypowiadać jako autorytet a tym bardziej wyrocznia w sprawach, na które nie mam nie mam pełnej wiedzy.

jacek
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

1. czy gdy zawodnik trzymany w gardzie rozepnie ją i podczas próby przejścia zostanie złapany w półgardę, dostanie przewagę? czy dostanie kolejną, gdy półgardę przejdzie do bocznej?
2. dźwignie na nadgarstek oraz dźwignia prosta na stopę - o ile mnie skleroza nie myli, nie sprecyzowano, czy i w których dywizjach są dozwolone
3 czy za przejście gardy do pozycji kolana na brzuchu są punkty? czy są również wtedy, gdy po przejściu gardy do kolana na brzuchu zawodnik na górze jest zwrócony twarzą w stronę nóg zawodnika na dole?
4 przy stanie punktów 0:0 (0:0) decyduje wskazanie czy dogrywka? jeśli dogrywka, to w oznaczonym czasie czy o złoty punkt?


Z własnych doswiadczeń i po konsultacji z czarnym pasem:

1. dostanie przewagę jesli w owej półgardzie ustabilizuje przeciwnika (sędzia widzi,że zawodnik z dołu nie jest w stanie działać ) , jesli dalej pójdzie do bocznej i ją ustabilizuje przez 3 sek to ma 3 pkt za przerwanie gardy , jesli nie da rady 3 sek - dostaje kolejną przewagę
2. w białych pasach unikałbym nadgarstków i jakichkolwiek dzwigni na noge/stope - od niebieskiego dzwignia prosta na stope i nadgarstki również
3. przejscie gardy do kolana na brzuchu to 5 pkt - przerwanie + pozycja kolano na brzuch ; w drugiej sytuacji identycznie - oczywiscie warunkiem zawsze jest ustabilizowanie rywala przez 3 sek
4. jesli to maja byc przepisy cbjj to w przypadku remisu decyduje ZAWSZE sedzia na macie, nie ma zadnych dogrywek ani złotych punktów

pozdro
przemo
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
A co do punktów przewagi liczonych jako duże punkty to z pewnoscią nieporozumienie i jestem przekonany,że organizator z tego zrezygnuje.Można stawiać choćby kreseczki na kartce i po problemie.Także spoko.
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Traktuję odpowiedź Przemka jako wiążącą.

W związku z tym, że już na Lidze pojawił się problem wygranej walki przez dźwignię na nadgarstek w białych pasach, jestem tego samego zdania co Przemek.

Oczywiście w jakiś praktyczny sposób rozwiążę kwestię małych punktów. Na pewno nie poprzestanę na kreskach na kartce, bo nie są one widoczne dla walczących zawodników i ich trenerów. A pamiętanie przez trenera kiedy kto i ile punktów dostał może być mylące, więc postaram się o jakieś wyraźne duże cyfry zamieszczane na tablicy punktowej.

Pozdrawiam

Jacek Wróbel
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
To jeszcze tylko pozostaje kwestia trenera przy macie, czy może tam być? Jeśli tak to co może a czego nie?
Przy okazji: czy będzie można gdzieś przy macie kręcić walki czy zoomem z widowni tylko?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
A co z obecnością trenera/sekundanta przy macie?
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Kenjiro mysle,że ani ja ani Ty nigdy ręcznika do rzucania na zawody BJJ nie zabieralismy :wink:
Ponownie - na zawodach organizowanych przez CBJJ nigdy nie widziałem trenerów przy macie.JEŻELI chcemy się na nich wzorować róbmy tak samo.
Generalnie pozostawiłbym takie kwestie organizatorowi.Podejrzewam,że te przepisy są po prostu przetłumaczone i każdy z nas gdyby chciał to może - w naszych warunkach - wyjąć z nich jeden punkt i mieć do czegos zastrzeżenia.Zachowajmy zdrowy rozsądek.
Wg mnie zawody się spokojnie odbędą i bez trenerów przy macie.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
No tak ale fajnie by było nagrać swoje walki :wink:
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Operator to zupełnie inna sprawa,pod warunkiem,że trzyma język za zębami... :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

Wg mnie zawody się spokojnie odbędą i bez trenerów przy macie.


Odbyć, to i może się odbędą, ale sekundant/trener przy zawodniku to akurat dobry obyczaj. Nie wszystko w CBJJ jest idealne, więc nie wszystko trzeba kopiować.

Zobaczymy tylko czy to będzie obowiązywało wszystkich, czy tylko niektórych i pod pretekstem operatora/lekarza/organizatora czy Czerwonego Kapturka "wybrańcy" ;) nie będą mieli osób towarzyszących.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Czy będzie Open w każdej dywizji ??
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Dołączam sie do pytania czy jest możliwość ze w białych pasach wystartuje w swojej kategori wagowej -70 i w kategori open
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
niw widze nigdzie kategorii OPEN...
niedobry to zwyczaj, iz coraz rzadziej rozgrywa sie ta kategorie...

pozdrawiam
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Witam

1. pytanie o trenera i nagrywającego przy macie
nie mówię zdecydowanego nie, ale jak znam sytuację z poprzednich lat, to wiem, że zawsze znajdzie się parę osób, które usiądą tuż za barierkami i będą udawali głuchych na wezwania do przeniesienia swoich 4-liter za barierki.

Mogę podejść do tematu tak jak starałem się podejść w poprzednich latach tj. przy macie jedynie trener (na krzesełku) lub 1 osoba filmująca (też stojąca w jednym miejscu). ALE WARUNEK TAKI I NIE PODWAŻALNY, jak ktoś więcej się znajdzie za barierkami i nie zmieni swojego miejsca pobytu po wezwaniu sędzie maty ZDYSKWALIFIKUJE OBOJE WALCZĄCYCH. Niech wtedy publiczność sama dochodzi do tego kto przelazł za barierki i podziękuje mu za tą dyskwalifikacje.

Choć wiem, że zawodnik powinien walczyć sam to jednak wiem też, że tak czy owak będą podpowiedzi, to już lepiej by były od osób kompetentnych i sprawiedliwie tj. dla każdego zawodnika "kompetentny" podpowiadacz.

2. Co do OPEN. Nie rozgrywam bo będę chciał rozegrać repasaże a mam do dyspozycji jedynie 4 maty. Natomiast jeśli ktoś chce powalczyć jeszcze więcej zawsze może zgłosić się do wyższej dywizji.

W każdej dywizji przewiduję nagrody rzeczowe za każde miejsce więc będzie o co powalczyć.

Pozdrawiam
Jacek Wróbel
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

niw widze nigdzie kategorii OPEN...
niedobry to zwyczaj, iz coraz rzadziej rozgrywa sie ta kategorie...

Wolne miejsce dla osobnych MP Open, jak ma np Europejska Unia Judo. jeszcze jedna impreza w kalendarzu, przy tym odmienna niż inne. a zawodnicy mają luksus, bo nie muszą kombinować z wagą, tylko porządnie przykoksować, ani żyłować się na swoją kategorię i na open jednego dnia.
i żeby tak wreszcie w Warszawie
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Witam ponownie
Zależy mi na tym by zawody były przygotowane sprawnie i by walki nie kończyły się o godzinie 20tej. Bo zawodnicy mają do domu często ponad 300 kilosów. Dlatego podaję namiar na schronisko i radzę by wjechać dzień wcześniej i przekimać.
Sam wiem jak to się jedzie po całym dniu na zawodach, bo sam bym ostatnio zasnął za kółkiem.

Mam szacunek dla ich trudu i czasu więc nie chcę im go zabierać.
Wolę przygotować możliwość repasażu dla większości walczących niż kategorię OPEN dla 10-15 zawodników.

Cały czas uczę się sprawnego przygotowywania takej imprezy i myślę, że przyjdzie kiedyś czas gdy nie będzie tylko 4 mat a więcej i gdy będzie można rozegrać wszystkie kategorie z repasażami i kategorią OPEN.

Ale bardzo dużo też zależy od Was. Sumienności zgłoszeń, terminowości, od zdyscyplinowania na zawodach itd.

W tym roku nie planuję zapisów w dniu zawodów, co pozwoli mi rozlosować listy, ustalić czas ile może trwać każda kategoria, sensownie poukładać je na matach i spróbować ustalić która kategoria o której może zaczynać swoje walki. To założenie ma sprawić, że czas będzie wykorzystany efektywniej niż zwykle.

Druga zmiana (zobaczymy jak wypali) nie chcę tracić czasu i robić zamieszania z ważeniem i sprawdzaniem dokumentów wszystkich zawodników przed zawodami. Każdy waży się przed rozpoczęciem swojej kategorii więc jak np. o 9:30 będą zaczynały 4 kategorie to wystarczy, że one się szybko zważą i już będą mogli walczyć a następne kategorie w tym czasie będą miały czas na swoją wagę.

pozdrawiam
  • 0

budo_r0bson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linke Gold Team Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
ile trwa czasu walka???:P I dlaczego waga dopiero przed rozpoczeciem katygorii?? bez sens . waga powinna byc rana zeby kazdy mogl zjesc sniadania a nie ktos sie naje i bedzie wazyl z 1,5 kg więcej ....
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Z tego co pamiętam, to według zasad cbjj, to waga jest przed pierwszą walką danego zawodnika. Więc i tak tu poszli trochę na rękę.
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Ja również się nie doczytałam do pytania ile będą trwać walki, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024