Skocz do zawartości


Zdjęcie

II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
Wyniki II Liga Shooto Opole 05 kwietnia 2008

Klasa C

-65kg

1. Marek Sikora – Lutadores Opole
2. Mateusz Dybski – Boi Team Wrocław
3. Roman Głąb – Buczer Team Tychy
3. Tomasz Grabowski – Nysa

-70kg

1. Marcin Held – Bastion Tychy ( zdobywca pucharu „Najlepszy technicznie zawodnik” )
2. Jakub Sydor – Lutadores Opole
3. Michał Fizgał – AFC
3. Dariusz Majewski – RKT

-76kg

1. Jakub Boczek – Boi Team Wrocław
2. Adam Golankiewicz – Lutadores Opole
3. Krystian Kwiecień – Rio Grappling
3. Artur Łapka – Change Gym Kraków

-83kg

1. Jan Stępień – Lutadores opole ( zdobywca pucharu „Najskuteczniejszy zawodnik „ )
2. Michał Szubrycht – Silesia
3. Marcin Angiel – Lutadores Opole
3. Tomasz narkun – Berserkers Team

-91kg

1. Maciej Krwieniok – Łamator
2. Marcin Stefaniuk – Berserkers Team
3. Marek Gozdalski – Boi Team Wrocław ( Zdobywca pucharu " Najszybsze zakończenie walki" w czasie 0:05 minuty )
3. Krzysztof Szulakowski – Lutadores opole

-100kg

1. Sebastian Hercuń – RKT
2. Łukasz Babik – Lutadores Opole
3. Rafał Domalewski – Lutadores Opole
3. Adam Pacyna – Namysłów

+100kg

1. Waldemar Zabłocki
2. Piotr Szwed – Lutadores Opole
3. Paweł Wesołowski

Klasa B ( zwycięzcy podani jako pierwsi )

-65kg

Ariel Smolarski ( Wrocław ) vs Wiktor Snowacki ( Radom )

-70kg

Miłosz Chojnacki ( SW ) vs Mateusz Roman ( Wrocław )
Artur Sowiński ( Radzionków ) vs Michał Wójcik ( Kraków )

-76kg

Michał Elsner ( Radom ) vs Piotr Kurowski ( Warszawa )

Jordan Błoch ( Łódź ) vs Sebastian Pietrowicz ( Warszawa )

-85kg

Artur Kadłubek ( Bytom ) vs Mateusz Głuch ( Radom )

-91kg

Tomasz Bukowski ( Nysa ) vs Michał Gaweł ( Kraków )

Łukasz Christ ( … ) vs Mariusz Wierus ( …. )

Adam Tomaszewski ( Warszawa ) vs Adam Litwin ( Nysa )

-100kg

Paweł Jarczok ( Kraków ) vs Dawid Golak (
Golak Dawid vs Elsner Marcin ( Radom )
Elsner Marcin vs Paweł Jarczok
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu ta moja walka. Jak sędzia przerwał, to myślałem, że tylko po to, by ściągnąć kaski (jak zaobserwowałem na innych Shooto C). Nie mówiłem, że odklepałem 2 razy, to tylko wymysł sędziego- na video jest dobrze widoczne ułożenie moich rękawic. Starałem się uwolnić głowę z trzymania, bo duszenia tam nie było. Sędzia jest zazwyczaj od tego, by dobrze, skrupulatnie ocenić przebieg walki, nie ważne, ile stoi na macie, a stał może coś ponad godzinę :roll: Jeśli to jest aż tak ciężkie zadanie dla tego człowieka, który jest po godzinie sędziowania zmęczony, to po co się rwie do tej roboty? Trzeba być (jak w każdym zawodzie) odpowiedzialnym za siebie i innych. Sędzią nie będę, póki co, wolę walczyć :wink:
Mystic- :D :D :D Może na następnych zawodach :wink:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

Trzeba być (jak w każdym zawodzie) odpowiedzialnym za siebie i innych.

Jak na razie, to jest wolontariat, nie zawód. Jakby się nikt "nie rwał" to byś sobie mógł powalczyć na podwórku albo na ustawce. Warto by to czasem docenić.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
nie wiem dlaczego sędzia przerwał. ani nie widać klepania, ani gilotyna nie jest zbyt ciasno założona.
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
To było raczej trzymanie niżli duszenie bo nie odczuwałem, by to mogło spowodować submission.
Kimura- docenię starania sędziego, jeśli będą efekty, a nie nieporozumienia. Są lepsi sędziowie, niż ten pan :roll:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

To było raczej trzymanie niżli duszenie bo nie odczuwałem, by to mogło spowodować submission.
Kimura- docenię starania sędziego, jeśli będą efekty, a nie nieporozumienia. Są lepsi sędziowie, niż ten pan :roll:

Następnym razem celuj w matę, którą ja sędziuję. :wink: Praktycznie nigdy nie przerywam walk.
Faktycznie po zajściu z tobą, upomniałem sędziów, żeby przynajmniej w sytuacji z duszeniami nie przerywali akcji, chyba, ze zauważą, że ktoś stracił przytomność lub jest w pozycji uniemożliwiającej odklepanie. Jakiś czas później sędzia nie przerwał walki podczas dość dobrze dopiętej skrętówki i chłopak pewnie dziś ma spory problem. Jakby przerwał, była by pewnie afera. Teraz anegdota - na ostatniej lidze pewien chłopak, miał gigantyczne pretensje do sędziego, że przerwał walkę gdy miał wyciągniętą balachę. Twierdził, że mógł z tego wyjść. Awantura jak nie wiem, prawie mordobicie. W Opolu podszedł i przeprosił, powiedział, że łokieć go boli do dziś a lekarz powiedział, że miał wiele szczęścia bo mało brakło do bardzo poważnej kontuzji. I taki to smętny los sędziego. :wink:
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

Pan sędzia z maty A: ewidentnie przekupiony.

a w domu wszyscy zdrowi? :lol: :X myslisz ze to w ogole prawdopodobna sytauacja?? moze mu cukierki obiecali? narzekasz na sedziowanie, narzekaj na pomylki, bo te kazdemu sie moga zdarzyc, ale nie rzucaj bezpodstawnie nawet tak absurdalnych i niewiarygodnych oskarzen (co Ty z pis'u jestes?? :lol: ) sorry za ton ale nie cierpie oczerniania i oskarzania innych bezpodstawnie... a i nie jestem tym sedzia :wink:
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
Wszystko się może zdażyć, nie jechałem tak daleko na te zawody tylko po to, by przegrać i to przez błąd (lub cokolwiek innego) sędziego... :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
nie wiem w jaki sposób można tam klepanie zobaczyć... ale rozumiem wkurwienie, coś o tym wiem ehh pewnie pierwsza walka w turnieju?
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

ale nie rzucaj bezpodstawnie nawet tak absurdalnych i niewiarygodnych oskarzen (co Ty z pis'u jestes?? :lol: ) sorry za ton ale nie cierpie oczerniania i oskarzania innych bezpodstawnie... a i nie jestem tym sedzia :wink:


Ogladales filmik :!: Co Ty czlowieku pierdzolisz ze ktos kogos oskarza bezpostawnie, jest film nagrany i mozna sie odwolywac do decyzji sedziow.Gusiek zostal oszukany przez sedziego i tyle nic juz w tej chwili nie wskura.I odnosnie pozycji w jakiej Gusiek sie znajdowal to wyciagniecie gilotyny jest zajebiscie trudne.
  • 0

budo_heawy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
Oglądałem również ten filmik z tej walki i też sądzę, że sędzia popełnił błąd.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
no niestety ewidentnie zła decyzja sędziego, ale to jest człowiek i myli się jak każdy z nas. Na pewno nie zrobił tego umyślnie. Ale gorycz zrozumiała tyle przegotowań itd. i przez coś takiego game over. Ale nie ma co już roztrząsać next one pokazesz klasę :P pozdro
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

no niestety ewidentnie zła decyzja sędziego, ale to jest człowiek i myli się jak każdy z nas. Na pewno nie zrobił tego umyślnie. Ale gorycz zrozumiała tyle przegotowań itd. i przez coś takiego game over. Ale nie ma co już roztrząsać next one pokazesz klasę :P pozdro


ale jak sie mozna pomylic z takiego bliska ? :roll:
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

ale nie rzucaj bezpodstawnie nawet tak absurdalnych i niewiarygodnych oskarzen (co Ty z pis'u jestes?? :lol: ) sorry za ton ale nie cierpie oczerniania i oskarzania innych bezpodstawnie... a i nie jestem tym sedzia :wink:


Ogladales filmik :!: Co Ty czlowieku pierdzolisz ze ktos kogos oskarza bezpostawnie, jest film nagrany i mozna sie odwolywac do decyzji sedziow.Gusiek zostal oszukany przez sedziego i tyle nic juz w tej chwili nie wskura.I odnosnie pozycji w jakiej Gusiek sie znajdowal to wyciagniecie gilotyny jest zajebiscie trudne.


oglądałem tą walkę również na żywo... a i wskaz mi gdzie napisałem coś ponad to, że bezpodstawnie oskarżył sędziego o bycie przekupionym; nic więcej... a tu nie masz chyba również i Ty wątpliwości, że ten zarzut został rzucony prawdopodobnie pod wpływem emocji, bez żadnych dowodów, "z rozpędu". a to ze wyciągnięcie gilotyny z pełnej gardy jest takie niemożliwe (jak to zdajesz się sugerować) to, choćby w świetle tego, że co najmniej kilkanaście walk na tym turnieju się tak zakończyło, wydaje się być tezą ciężką do obronienia...

@Guiek,
wybacz jeśli obraziłem Cię pierwszą wypowiedzią, ale jak już pisałem nie trawię rzucania oskarżeń "tak o". Prawdopodobnie sędzia się pomylił, o tym najlepiej wie Wasza Trójka, która znajdowała się na macie, ale nawet jeśli masz rację to i tak to nic już teraz nie zmienisz (zwłaszcza nie pomoże w niczym snucie teorii o "łapówkach" lub innych z gatunku spiskowych). Jak to może wkurzać wiem doskonale, bo też zdarzyło mi się być ewidentnie skrzywdzonym przez sędziego, ale wiem że nie było to specjalne zachowanie, a jedynie błąd, a te mniejsze lub większe, zdarzają się nawet najlepszym i jedyną metodą by mieć pewność, że nie zdarzą się akurat w trakcie Twojej walki jest prowadzić i rozstrzygnąć ją tak, by nie było żadnych wątpliwości.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

no niestety ewidentnie zła decyzja sędziego, ale to jest człowiek i myli się jak każdy z nas. Na pewno nie zrobił tego umyślnie. Ale gorycz zrozumiała tyle przegotowań itd. i przez coś takiego game over. Ale nie ma co już roztrząsać next one pokazesz klasę :P pozdro


ale jak sie mozna pomylic z takiego bliska ? :roll:


pomylić się można np. co to stwierdzenia, że zawodnik znajduje się w niebezpiecznej pozycji - teoretycznie oczywiście bo klepania fakt faktem nie było
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
to byly dopiero drugie zawody w formule SHOOTO w ktorej wszyscy wiemy ze punktacje zawodnikow za poszczegolne techniki sa troszke zagmatwane...oprocz rzecz jasna kimury wszystko to nowi sedziowie ktorzy dopiero ucza sie sedziowania stad pomylki...faktycznie klepania nie bylo ale sedziemu moglo sie wydawac ze jest to pozycja niebezpieczna dla ciebie Gusiek...po tobie nie przerywali juz walk po duszeniach...
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole

to byly dopiero drugie zawody w formule SHOOTO w ktorej wszyscy wiemy ze punktacje zawodnikow za poszczegolne techniki sa troszke zagmatwane...oprocz rzecz jasna kimury wszystko to nowi sedziowie ktorzy dopiero ucza sie sedziowania stad pomylki...faktycznie klepania nie bylo ale sedziemu moglo sie wydawac ze jest to pozycja niebezpieczna dla ciebie Gusiek...po tobie nie przerywali juz walk po duszeniach...


Właśnie- wydawało mu się, prawie mi się udało wyciągnąć głowę z trzymania, a sędzia przerwał walkę, dając jednoznacznie do zrozumienia, że widział, jak odklepuję. Stał dosłownie obok nas a osoby stojące dalej widziały, że nie odklepałem. Z resztą byłem okropnie zaskoczony tą sytuacją, myślałem, że przerwał, by kask poprawić/zdjąć.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
Gusiek, na znak solidarności z tobą zaktualizowałem sobie opis w profilu. :wink:
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Liga Shooto 05 kwiecień 2008 Opole
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Boi Team Wrocław mix walk
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024