Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........

Ja uważam, że na ceny biletów nie ma co narzekać. Jeśli bilety są tanie, trzeba się liczyć z tym że zawodnicy nie będą "najwyższych lotów". Dobry zawodnik KOSZTUJE !
Pamiętajcie kibice, że zawodnik też musi jeść, ubrać się, utrzymać rodzinę i mieć pieniądze na przygotowanie się do walki.

Najlepiej, jakby bilety były za darmo... taka nasza mentalność...


Gdyby to była Gala PZKB bym się z tobą w 100% zgodził ,ale jezeli chodzi o Gale PZMT to mam odmiene zdanie :wink: .
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........

Witam,
Niestety odnioslem wrazenie, ze z Simonidesa, ktorego widzialem na gali styczniowej niewiele zostalo. Po drugiej rundzie praktycznie juz nic nie walczyl (mial chwilowe zrywy, ale poza tym nic). Moze i przeciwnik byl lepszy, ale kondycyjnie Simonides zwyczajnie nie dawal rady.


Rafał od drugiej rundy walczył ze złamanym żebrem...
  • 0

budo_widmo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nomansland

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
W ostatniej walce walczył z kontuzją barka, teraz ze złamanym żebrem...nie trzeba go usprawiedliwiać. Po prostu przegrał. Tak już jest w tym sporcie. Raz do przodu, raz do tyłu. Krzywdę zawodnikowi robi tylko jego "ekipa" reklamując go jako "superfightera".
Po kilku wygranych w Tajlandii ( gdzie jak wiadomo Rafał nie walczył z najlepszymi ) robiono z niego wielką gwiazdę. A tak jak wszyscy się spodziewali, dobry zawodnik ( też nie najlepszy ) z Europy po prostu go zdeklasował...
Tak czy inaczej brawa dla zawodników, bo każdy kto wchodzi na ring zasługuje na szacunek. Ale organizatorzy...bez komentarza, szkoda słów.

Chciałabym jeszcze zadać pytanie czemu nie ma jeszcze sprawozdania z gali? Zawsze zawody są okrzykiwane jak nie wiadomo co na forum a tym razem cisza...czyżby cała gala była jednym wielkim niewypałem??? Takie chodzą pogłoski wśród tych co byli na miejscu.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Pozostaje na ostatnie pytanie mi odpowiedzieć :)

Zazwyczaj (czyli praktycznie w 100 %) relację z zawodów przygotowywałem ja. Niemniej.. tym razem trzeba liczyć na kogoś innego gdyż mnie "wypadł" wyjazd zwany miesiącem miodowym (no deko krótszy... :) ) co w znaczący sposób ograniczyło moje możliwości komentowania/podawania wcześniejszych informacji (sorry kickfan :> ) - walki z tej gali obejrzę tak chyba jak i większość w TV

Ale jak dowiem się więcej to nie czekając wrzucę na net'a
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Najlepszego OZZZ.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Witam

>tym razem trzeba liczyć na kogoś innego gdyż mnie "wypadł" wyjazd zwany miesiącem miodowym (no deko krótszy... Smile ).

Hehehe, padło i na Ciebie, witaj w gronie świeżo zaobrączkowanych. Te miesiące poślubne z reguły trwają deko krócej :) .

Pozdro Mar.
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
:) wszystkiego najlepszego na nowej drodze, masz rację, przyzwyczaiłes nas do Swoich fachowych i rzetelnych komentarzy. Chciałbym abyś skomentował zachowanie Michała Chmielewskiego i ekipy Sambo System po przegranej walce z Fredem Sikkingiem. Odniosłem wrażenie że obrazili się na sędziów!!!
A wracając do Gali, może się powtarzam, pomimo włożonej pracy organizatorów i większego rozmachu zabrakło atmosfery gali styczniowej. Ale dołożę i prowadzącemu - p. Lenartowiczowi. Ten chłop nie rozróżnia nazwy firmy od adresu internetowej strony! Chwała sponsorom, ale ich nazwy to nie www. ...... . pl, Panie Lenartowicz, mamy XXI wiek i już dziecaki pomimo zabiegów ministra Giertycha śmigają po necie aż miło.
Dlaczego pominięto prezentację zawodników, to taki istotny, podniosły moment imprez sportowych, czyżby p. Lenartowicz przewrócił dwie kartki?? :!:
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
przepraszam, poprzednią wiad, zatytułowałem do Ciebie, ale nie wszystkie zadane tam pytania właściwie skierowałem :-)
- jeszcze raz najlepszego
  • 0

budo_widmo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nomansland

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Czy ktoś mógłby podać stację, dzień i godzinę transmisji w TV?

Z góry wielkie dzięki!
  • 0

budo_zawodnik mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Do DASZEK
Michal Chmielewski sie nie obrazil, zachowal sie troche nieladnie, ale holender zlamal mu szczeke w 1 rundzie. Wiec trzeba go zrozumiec
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
ok, nie wiedziałem, oceniłem jak to wygladało z trybun, nie mam pretensji do Michała. Ale to kolejny minus dla p. Lenartowicza - powinien znając sytuację go usprawiedliwić.

I po retransmisji, niestety, obejrzeliśmy jedynie wybrane walki. :?
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
bardzo ladnie walczyl bartkowiak, natomiast walki szwajewskiego i kraula a co lepsze werdykty po nich to jakis zart , na ich miejscu zalozylbym kaptur spuscil glowe i poszedl do szatni po walce.
  • 0

budo_zawodnik mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
tylko trzeba zauwazyc, ze Bartkowiak juz wczesniej walczyl z tym bialorusinem amatorsko i wygral. Ladnie walczyl ale wiedzial, ze przeciwnik sie go boi i nie zrobi mu krzywdy
  • 0

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
w przypadku bartkowaika była to raczej zabawa. szkoda ze poziom nie był bardziej wyrównany...
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
odnoszę wrażenie że oglądałes jedynie retransmisję. Zazwyczaj przed zawodami, a tak było i na tej Gali prezentowane sa dozwolone techniki jak i pokrótce omówione zasady oceny walk. Efektowne dla widzów techniki zapaśnicze czy czysto bokserskie nie sa najwyżej punktowanymi w MT, i Smetanka za takie zagrywki otrzymał ostrzeżenie w ringu. Jednogłośne zwycięstwa mówią same za siebie, sędziowie nie mieli wątpliwości, zresztą nie podważajmy ich werdyktów, to trąci IV RP !!!. Myślę że o komentarz tych walk należałoby poprosić CYPISA. Kto był na gali, wie dlaczego.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........

...Myślę że o komentarz tych walk należałoby poprosić CYPISA...

Wywolujesz mnie do odpowiedzi, daszek.

...Jednogłośne zwycięstwa mówią same za siebie...

A skad wiadomo, ze decyzje były jednoglosne :roll: Tak mówil konferansjer. Jednak on nie miał wglądu w karty sędziowskie. A wg przepisów PZMT wyniki nie są jawne.

...natomiast walki szwajewskiego i kraula...

To nie są zawodowcy. Co do tego nie mam wątpliwości :(
Ponieważ brałem udział w gali oficjalnie jako sędzia czasowy nie mogę wypowiadać się na temat werdyktów moich kolegów. Wybaczcie :wink:

Powiem natomiast, że walka Simonidesa dostarczyła mi, i nie tylko, olbrzymich emocji. Cieszę się, że oglądałem tą walkę na żywo. Rafał przegrał. Jego przeciwnik okazał się lepszy :(
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Dziekuję za odpowiedź :) , w muay thai o ile mi wiadomo stosowany jest model sędziowania punktowy, przebieg całej walki ma odzwierciedlenie w karcie punktowej podpisanej przez sędziego, a daje to mozliwość wniesienia protestu co do werdyktu. Nic takiego miejsca nie miało. Werdykt ogłasza konferansjer i to jego słowa idą w świat. Czyżby dowolność jego interpretacji nie była naganna? Paweł i Adam stoczyli chyba swoje pierwsze "zawodowe" walki, więc na nazwanie ich zawodowcami chyba za wcześnie - racja.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........

…w muay thai o ile mi wiadomo stosowany jest model sędziowania punktowy, przebieg całej walki ma odzwierciedlenie w karcie punktowej podpisanej przez sędziego, a daje to mozliwość wniesienia protestu co do werdyktu. [...] Werdykt ogłasza konferansjer...

Walkę sędziuje trzech sędziów (o pas pięciu). Nikt poza sędziami nie ma wglądu w karty sędziowski. Wniesienie protestu także nie daje nikomu, poza sędziami, możliwości wglądu w karty. Konteransjer nie ma prawa znać jak punktowali sędziowie - czy wynik był jednogłośny czy nie.
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
Skromnym zdaniem to bardzo zla rzecz ze nie ma wgladu w karty sedziowskie np. przy protescie. w takim przypadku protest nie ma wiekszego sesu... A sytuacji problematycznych na kazdych zawodach jest conajmniej kilka. Ja tylko raz widzialem zmiane werdyktu bo poprostu walkek by nie przeszedl...
  • 0

budo_daszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Zawodowego MuayThai - mecz Polska vs Holandia..........
... to właśnie odwołanie przy systemie punkowym jest sensownym, w przeciwieństwie do modelu choragiewkowego, gdzie bez zarejestrowanej walki odwołanie jest bezsensowne. :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024