Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Witam,

wiem że temat był już wiele razy wałkowany (treningi siłowe), ale chciałbym zwrócić uwagę na coś innego - otóż ogólnie wiadomo że trening obwodowy (ACT) trenuje się pod katem wytrzymałości (12-15 powt). A co gdyby wykonywać go bardziej siłowo - tzn. 3- 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu? Czy są jakieś przeciwskazania pod kątem medycznym co do tego? Stosując taką metodą można by uzyskać większy wzrost siły, nie tracą przy tym kondycji....Osobiście właśnie to sprawdzam i jest to piekielnie ciężki trening.....
Czy ktoś próbował już czegoś takiego?
  • 0

Fabryka Siły

  • Ekspert
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl

Podobne tematy: Trening obwodowy

budo_sajrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Soho

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
joł,
musisz na to uważać, takie hybrydy są dosć niebezpieczne, mozesz nabawić sie kontuzji albo poprostu przetrenowac. wazne jest pilnowanie czasu odpoczynku miedzy seriami i miedzy obwodami, moim zdaniem trening obwodowy powinien byc wykonywany bardziej z ciezarem wlasnego ciala lub wolnymi ciezarami niz na maszynach.
Jest on rzeczywiscie skuteczny ale wyrabia nieco inny rodzaj siły niz taki normalny siłowy trneing z ciężarami.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Hm, masz rację, jednak po pierwsze: siła jaką można w ten sposób uzyskać jest nieporównywalnie bardziej wartościowa od tradycyjnej (bardziej użytkowa), a co do kontuzji - to trening zaczynam od małych ciężarów (i powt 12-15) przechodząc do coraz większych (powt 3-6).
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Jak chcesz możesz spróbować FBW metodą 15-10-5. Siła po tym idzie aż miło, masa też a i redukować się na tym też da radę :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?

Jak chcesz możesz spróbować FBW metodą 15-10-5. Siła po tym idzie aż miło, masa też a i redukować się na tym też da radę :)


metoda 15 10 5 powtorzen kazdego cwiczenia?

co da stosowanie takiej czestotliwosci? (duzo i malo powtorzen w jednym secie)
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Trochę mi trudno to w przybliżyć by było dobrze. Poszukaj na innych forach sportowych - ja tam to znalazłem i bardzo sobie chwali mnóstwo ludzi ten sposób.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Panowie, powoli!

FBW metodą 15, 10, 5 - to typowy trening moasowo-siłowy.
Natomiast trening o który toczy się dyskusja to trening siłowo - wytrzymałościowy (siłowo-kondycyjny), przydatny do sportów walki, a masa tutaj jest dopiero na ostatnim miejscu....
Największym plusem tr. obwodowego jest (oprócz nabytej wytrzymałości) mała szkodliwość na koordynację ruchową!
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Amper, wydaje mi się, że jest to dość fajne podejście do treningu, ale tylko w przypadku cyklu przygotowania siły specjalnej. Ogólnie można się zajechać i traci się wtedy więcej niż zyskuje. Aczkolwiek sam podobny trening na sobie czasami doświadczam. Myślę, że nie każdego stać na mądre do tego podejście, zwłaszcza jak widzę gości trenujących w siłowniach(-: Najważniejsze jest wsłuchać się w swoje ciało i jeżeli taki trening nie przeforsowuje Cię zbytnio to ok. Mam tu na myśli, że następnego dnia jesteś w stanie popracować normalnie na tarczach lub 1,5 godziny się pokulać. Osobiście jednak doradzałbym trening na suprseriach. Tez daje w tyłek a jest bezpieczniejszy. Pozdrawiam.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
No coż, masz sporo racji, bo trening który zaproponowałem jest raczej na okres wakacyjny, kiedy nie ma treningów SW :) . A możesz napisać coś więcej o tych superseriach? (czy może chodzi ci o gigantserie?)


Pozdro
  • 0

budo_michal85
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
ACT nie jest do trenowania sily.Poza tym ACT daje rezultaty tylko na poczatku.Chcesz trenowac sile przezuc sie na split(trening dzielony) pomysl z tymi powtorzeniami 3-8 mija sie z celem.Cel ACT jest taki aby pracowac z podniesionym tetnem poprawic wytrzymaosc .Odradzam takiego treningu.
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy - tylko pod kątem siły ?
Amper, co do superserii, to jest to sposób wykonywania 2 ćwiczeń bez, lub z niewielką przerwą (2-5 sek.) na antagonistyczne partie mięśniowe, np. ćwiczysz biceps i od razu chwytasz się za ćwiczenie na trójgłowe ramienia. Dopiero po tym następuje przerwa. Ale jeżeli piszesz, ze ustawiłeś sobie takie ćwiczenia tylko na okres wakacji, to myślę, że jest to ciekawy sposób uatrakcyjnienia treningów. Musisz sam po sobie sprawdzić. Porównaj z moją propozycją i napisz jakie są rezultaty(-:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024