Skocz do zawartości


Zdjęcie

wiezienne akcje nozami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

wiezienne akcje nozami


fajnie pokazane jest urzywanie przez wiezniow prowizorycznych ostrzy, co ciekawe zadnemu nieudalo sie "wylaczyc" kolesia od razu
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
Szkoda ,ze ostrość słaba filmu ale pouczające :wink:
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
Parę razy miałem okazję widzieć na tym forum posty sugerujące, że walka nożem toczy się do pierwszego trafienia, troche to nie pasuje do tego co na tym filmie widać... Jakiś komentarz?
Podrawiam,

MN
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
Taka nauka, że praktycznie każdy atak wyprowadzony bardzo parawdopodobnie będzie skutkować zranieniem. Taka nauka, że jak ktoś bedzie chciał cie poranic/zabić, to nawet nie zorientujesz się co się dzieje, a juz kilka razy dostaniesz. Zranienia klatki piersiowej czy tętnic na ramionach albo szyi to sprawy wybitnie niebezpieczne. Nie chodzi o to, czy padniesz od razu po pierwszym strzale (bo pewnie nie), czy wykrwawisz się za 5 minut, czy z powodu uszkodzenia narządów wewnętrznych po tygodniu. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
to co zwrocilo moja uwage, ze w zasadzie za kazdym razem ciosy byly wyprowadzanie wlasnie w twarz i szyje....
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
ostry ten filmik,lipa sie tam znalezc jak cholera :?
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
a oni tam na prawde na noze? Bo ja widzialem ze tamci sie podnosza...
Chociaz raz nie mialem wiekszych watpliwosci - co do kolesia ktory siedzial sobie przy lawce. To nie byly strzaly na twarz.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
Ta kwestia może najistotniejsza nie jest, ale trzeba pamiętać, że oni w pierdlu używają prowizorycznych noży, a nie markowych fighterów. Z reguły nie są to zabawki zbyt duże, a juz na pewno kiepsko tną. No bo jak z łyżki czy płaskownika od drzwi zrobić bez narzędzi szlifierskich ostry nóż...?
To raczej takie sztyletu - tępe, tylko ze szpiczastym czubkiem i lichym chwytem. A często ukrywane np. w odbycie, stąd raczej małe muszą być :wink:
Rodzaj noża dla jego "mocy obalającej" najważniejszy nie jest, ale jakieś znaczenie ma....

A kolesie atakują niezbyt technicznie, "na chama", bazują na wysokim poziomie agresji i ilości ciosów.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

Parę razy miałem okazję widzieć na tym forum posty sugerujące, że walka nożem toczy się do pierwszego trafienia, troche to nie pasuje do tego co na tym filmie widać... Jakiś komentarz?
Podrawiam,

MN


Widziałem kawałki tego filmiku w NG albo na Dicovery... dlatego nie jest do pierwszego trafienia że oni nie walczą na noże tylko utwardzane szczoteczki do zębów, rozklepane gwoździe i kawałki metalowych łóżek... wszystko jest małe, tępe i skrajnie improwizowane... często nawet nie metalowe...
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
cześć - jestem tu nowa - chciałam tylko powiedzieć - że jestem z Niemiec i od około 10 lat trenuję - w Polsce mało chyba znane tzw. Philipino Martial Arts - czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]/ Arnis / Kali / Pencak Silat (samych rodzajów The Filipino Art of Stick Fighting jest około 7000 - na Filipinach - tam każda wysepka, każda wieś ma swoją odmianę!) - A jest to walka na miecze (filipińskie a nie takie od rycerzy! :D ) i na kije - przeważnie z bambusowymi albo z rattanu kijami ale i nie tylko! bo można walczyć oczywiście z wszystkim co się znajdzie pod ręką - długopis, zapalniczka, patyk jakiś, no i też walka na noże - self defense, rozbrajanie itd..... Oprócz tego trenuję kick-boxing a raczej street-fighting, savate (French Footfighting!) i też walkę w parterze czyli ground-fight ( tzw. grappling - elementy z zapasów, Brasilian Jiu-Jitsu, Submission Greppling, Submission Wrestling itd. - przydają się na maXa!) --> z różnymi elementami klinów, podwarzań, dźwigni itd - jak w jiu-jitsu (często się przydaje, jak po zaskoczeniu, człowiek ląduje na ziemi....)

proszę mam filmik, z tego co mniej więcej trenuje - dużo właśnie walk na noże, rozbrajanie itd: Pencak Silat (tu odmiana Silat Suffian - jak mówiłam istnieje 7000! odmian: Arnis Defense Silat, Bahala Na (Giron Arnis Eskrima), Balintawak, Balitok Eskrima (Warriors Eskrima), Black Eagle Eskrima, Cabales Serrada Eskrima, Cinco Teros, DeCampo JDC-IO (DeCampo 1-2-3 Orihinal), DeCuerdas Eskrima, Doce Pares Eskrima, FCS Kali (Filipino Combat Systems), Ilustrisimo Kalis, IKAEF - Kali Sikaran, Inayan Serrada Eskrima, Kali Silat - Sina Tirsia Wali, Kombatan, Lameco Eskrima, Lapunti Arnis de Abanico, Lightning Scientific Arnis, Modern Arnis, Pekiti Tirsia Kali, Rapid Arnis, Silat Kuntaw, Tapado, WEDO itd itd itd..... ;P).
Gun & Knife Infight (czyli Broń & Nóż Walka wewnętrzna)

+ SPEED KILL (zauważcie wszystkie cięcia i ukłucia idą w ważne dla życia organy lub w szyję, pod pachę, wewnętrzna strona łokcia, kolana, pachwina --> tam gdzie tętnice przebiegają! - jak już - to już! :D )


Tu jeszcze parę innych odmian:
Pekiti Tirsia Kali [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kali Sikaran [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
FCS Kali (Filipino Combat Systems) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tutaj mam jeszcze dla zainteresowanych - za***isty board (gdzie jestem też aktywna! :-) ), niestety po niemiecku - zajmujący się wszystkimi stylami walk: od właśnie arnis/kali/eskrima, japońskie style walki (Koryu, Bujutsu, Kobudo, Te, Kempo, Aikido, Sumo, Judo, Ju-Jutsu, Ken-Jutsu, Kendo, Iaido, Iai-Jutsu, Bo-Jutsu, Ninjutsu...), Capoeira, Akrobatik i inne sztuki walki "dla sztuki" (walki z cieniem itd), i tradycyjne chińskie sztuki walki (Gongfu, Kung Fu, Wushu, Quanfa, Taijiquan, Qigong, Qigong-Neigong Tuishou, Baguazhang, Xingyiquan itd), Greppling, Hybryd i inne "nowoczesne" sztuki samoobrony (Krav Maga, Esdo i inne Close-Combat's), poprzez Jeet Kune Do (Jeet Kune Do, Jun Fan Gung Fu, Bruce Lee itd), Karate (Shotokan, Kyokushinkai, Goju-Ryu itd), Kickbox/Savate/K-1/Box, MMA Mixed Martial Arts (Free Fight, MMA, Mix Fight, Vale Tudo itd), tajlandzkie sztuki "wojny" ( Muay Boran, Krabi Krabong, i oczywiśćie Nationalsport Muay Thai), Taekwondo/Hapkido aż do Wing Chun/Yong Chun + ich derywaty.....[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - w wielu tych podpunktach znaleźć można kupę filmów demonstracyjnych i treningowych np.: te filipinskie Martial Art's [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy Capoeira Vids [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy z grapplingu - walki na ziemi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy z Vale Tudo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]..... - poszukajcie, dla każdego coś się znajdzie :D

PS
A tu mam cóś dla uśmiechu! - tak też idzie : ROFL :D )))) UFC Africa....Bang!Bang!Bang! - that was cool. :D rocky katanga!!!
aaaaaaaaaa! szok :D muszę zaproponować to na treningu..... oh man... :D welcome in XXI wieku! nie wiem..... zaraz to się chyba popłaczę ze śmiechu ;°°D :D ))) a najlepszy to ten koniec.... tssssssssss....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

w Polsce mało chyba znane tzw. Philipino Martial Arts - czyli Escrima/ Arnis / Kali / Pencak Silat


A zdajesz sobie sprawę, że jest tutaj osobne podforum dla praktyków tychże sztuk?

btw. Pencak Silat to chyba akurat Indonezja...?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
Ksiezniczko (choc jakos mi sie wydaje, ze to tylko maska:), zadnej rewelacji nam tu biedakom nie oglosilas - tu - co drugi robi to co opisalas (a ja nawet ucze), ale dzieki i za to. Rekapitulacji nigdy nie ejst za wiele. Jak na "Niemke" nie zle piszesz po polsku:) i skladni nie masz niemieckiej... Dziwne...:)
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

w Polsce mało chyba znane tzw. Philipino Martial Arts - czyli Escrima/ Arnis / Kali / Pencak Silat


A zdajesz sobie sprawę, że jest tutaj osobne podforum dla praktyków tychże sztuk?

btw. Pencak Silat to chyba akurat Indonezja...?

sorka - nie zauważyłam, i mi też chodziło o knife-fight - dlatego tutaj akurat napisałam - chyba pozwolisz :D ? A Pencak Silat to jak już to Filipiny..... chyba że Polska i Ukraina to też to samo....

@2up - do Pana Instruktora nade mną.... tam stoi że mieszkam w Niemczech - a nie że jestem od razu Niemka... to chyba różnca....
a po drugie przepraszam że uraziłam - nie miałam pojęcia że jest to popularne w Polsce sorry - nie chciałam też nikogo pouczyć, zaszpanować czy się pochwalić - Pan instruktor wybaczy też mój - "piękny" polski - to naprawdę komplement i nie zdawałam sobie z tego sprawy, że któś to aż tak wogóle zauważy...;)
pozdro
księżniczka :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
"niemke" ujalem w cudzyslow:) Nie dziele ludzi wg narodowosci i zaden narod nie jest mi blizszy, czy dalszy. czasami mozna podziel;oic ludzi na glupich i madrych, wrazliwych i nie, inteligentnych i nieszczegolnie:) Prosza sie sami o to. ja znam ludzi polskojezycznych mieszkajacych w Niemczech - i wiem, czy sie chce, czy nie chce - to po wielu latach "nasiaka" sie cudzym jezykiem. A u ciebie nie widze.
Mow do mnie "trenerze". Lubie to od kiedy przeczytalem "Disneyland" Stanislawa Dygata, a bylo to lata swietlne.
Pozdrawiam Ksiezniczko
K_P
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
aaaa.... w cudzysłowiu! OK! Nie zwróciłam uwagi :-) ... a nalotów nie mam, bo się już "wyrobiłam" - od 2-3 miesięcy jestem też na innych polskich forach - bądź blogach i może dla tego.... ale początki były trudne - 10 słowników, translatory, google tool-bar z poprawą ortografii itd, itd.... Panie trener :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

sorka - nie zauważyłam, i mi też chodziło o knife-fight - dlatego tutaj akurat napisałam - chyba pozwolisz ?


Zabronić Ci niczego nie mogę, ale troszkę pisania na temat jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)

A Pencak Silat to jak już to Filipiny..... chyba że Polska i Ukraina to też to samo....


Nie bądź taka pewna swego. Ja zawsze słyszałem o tym jako o "indonezyjskiej sztuce walki", nie kojarzyło mi się nigdy z Kali, czy Escrimą. I też mam częśc racji:

Pencak Silat or Silat ("fighting by using techniques of self-defense") is a Southeast Asian martial art with roots in the culture of the Malay World. This art is widely known in Indonesia, Malaysia, Brunei, Singapore and the Philippines but can also be found in varying degrees among the Malay-affiliated communities in Thailand and Cambodia.


Pozdrawiam
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
nie wiadomo - ja też nie tierdziłam, że Silat czy Pencak Silat należy do Escrima-famili a jest to malajska SZ.W. (nie mylić z państwem Malezja!) rozpowszechniona właśnie w pierwszej lini na Filipinach na Malezji - jest rozpowszechniony Seni Silat ....
obojętnie - już ci wcześniej to powiedziałam - nie mam zamiaru się tu z nikim wykłócać - ani nie wydaje mi się - że muszę się tobie z wszystkiego spowiadać...capichi :D ?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

obojętnie - już ci wcześniej to powiedziałam - nie mam zamiaru się tu z nikim wykłócać - ani nie wydaje mi się - że muszę się tobie z wszystkiego spowiadać...capichi ?


Wybacz mą ciekawość i rządzę wiedzy. Idę się wychłostać.
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami
ty chyba mylisz ciekawość i rządzę wiedzy - ze zwykłym chamstwem..... że jeste już Niemrą i takie texty - wiesz co - nie mów już nic - bo otwierając usta rozwiewasz wszelkie wątpliwości :(
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wiezienne akcje nozami

ty chyba mylisz ciekawość i rządzę wiedzy - ze zwykłym chamstwem...


E tam, wcale nie mylę. To, że ze mnie cham i prostek, to nie znaczy, że ciekawy nie mogę być 8)

że jeste już Niemrą i takie texty


Powiedziałem "Niemką", to raz. Że jeszcze kilka lat potrzebujesz, to dwa.

wiesz co - nie mów już nic - bo otwierając usta rozwiewasz wszelkie wątpliwości


Jawohl! :lol:

Widzisz, gdybyś czasem spoglądała poza koniec własnego nosa (albo chociaż udawała z uprzejmości), to ta rozmowa przebiegałaby zupełnie inaczej, przesympatyczna koleżanko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024