Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nastula wraca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastula wraca
Jest nowy wywiad z Nastula na budo.pl


Budo.pl: Kiedy znów zobaczymy cię na ringu Pride?
Paweł Nastula: Gdyby to ode mnie zależało to wystąpiłbym nawet za miesiąc (śmiech).

Budo.pl: A realny plan?
Paweł Nastula: Lato tego roku.

Budo.pl: To informacja potwierdzona przez Pride?
Paweł Nastula: To nie do końca tak. Ja mam kontrakt na minimum jedna walkę w tym roku i Pride zamierza wywiązać się z wcześniejszych zobowiązań. Myślę, że nie wcześniej niż w czerwcu dostanę informację, w której gali wystartuję, bo bodaj w lipcu kończy się moje zawieszenie. Teraz spokojnie trenuję. Nie chcę martwić się tym, co będzie za 3-4 miesiące. Mam czas by poprawić wiele rzeczy w swojej technice, siłę, wytrzymałość. Na pewno nie będzie to czas stracony.

Budo.pl: Jak przygotowujesz się w tej chwili?
Paweł Nastula: MMA w moim klubie na ulicy Ogólnej w Warszawie i boks u trenera Krzysztofa Kosedowskiego na Legii. Zajęcia mam raz dziennie. Do czasu ogłoszenia terminu mojej kolejnej walki nie ma sensu intensyfikować zajęć.

Budo.pl: Zastanawiałeś się nad wyjazdem do Brazylii, by ćwiczyć z najlepszymi zawodnikami w Chute Boxe lub Brazilian Top Team?
Paweł Nastula: Oczywiście. Muszę znać tylko termin walki i wówczas poszukam miejsca do treningów z Brazylijczykami. Nie chcę teraz mówić o konkretach, bo plany mogą się jeszcze zmienić, ale chciałbym poćwiczyć jujitsu brazylijskie w ojczyźnie tej dyscypliny. Uczenie się nowych rzeczy bardzo mnie rozwija jako zawodnika. Zawsze gdy widzę czego jeszcze nie potrafię, to mobilizuje mnie to do kolejnych zajęć. Z drugiej strony ćwiczenie z najlepszymi pozwala ocenić ile samemu już się potrafi. Mam dużo pokory w sobie. Ponadto w Polsce nie ma zbyt wielu zawodników MMA, trenerów tego sportu w ogóle brak. Wiele rzeczy robimy trochę po omacku, eksperymentujemy. Poznałem wielu świetnych, pełnych pasji i pomysłów ludzi, którzy ze mną trenują, ale aby iść do przodu trzeba szukać nowych rzeczy. MMA to najszybciej rozwijający się sport walki na świecie, ciągle ktoś pokazuje nowe techniki, zawodnicy wprowadzają własne rozwiązania. To fascynujące.

Budo.pl: Sprawa dopingu jest już zamknięta? Nie będziesz się już odwoływał?
Paweł Nastula: Nie bardzo jest sens tracić pieniądze. I tak kosztowało mnie to wiele nerwów. Razem z prawnikiem zastanawialiśmy się, co robić, ale czy pozwanie do sądu producenta odżywek miałoby sens? I co by to dało. Z oskarżeń rzuconych na mnie w USA trudno się oczyścić. W próbkach pobranych ode mnie znaleziono śladowe ilości substancji, o których istnieniu wcześniej nie miałem nawet pojęcia. Ten, kto mnie zna wie, że zawsze byłem zwolennikiem czystego sportu, w trakcie swojej długiej kariery judoki byłem badany dziesiątki razy w różnych miejscach, o różnych porach dnia i nocy. Kontrole były niezapowiedziane, nie mogłem nic ukryć, ani maskować. Zawsze byłem czysty. Teraz też jestem i nigdy nie będę brał chemii.

Budo.pl: Zastanawiałeś się nad zmianą federacji?
Paweł Nastula: Pride to najbardziej prestiżowa rywalizacja. Tu są najlepsi z najlepszych. Jeśli mam coś udowodnić to w konfrontacji z ludźmi, którzy są uznawani za najwybitniejszych przedstawicieli MMA. Nie interesuje mnie bycie najlepszym wśród średniaków, gdybym miał wystąpić gdzie indziej musiałbym mieć pewność, że dostanę przeciwników z najwyższej światowej półki. Zdecydowałem się na przygodę z MMA właśnie dlatego, że dostałem propozycję od najbardziej elitarnej federacji. W Japonii liczy się wszechstronność, walka jest bardziej skomplikowana pod względem taktycznym, stanowi większe wyzwanie dla organizmu, choćby dlatego, że pierwsza runda jest długa. Chcę wrócić na ring Pride i coś udowodnić. Bądźcie ze mną!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024