Skocz do zawartości


Zdjęcie

VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
W zawodach wzięło udział 186 zawodników z 19 klubów. Punktacja drużynowa była liczona (1 - 9 pkt, 2 - 3 pkt, 3 - 1 pkt)


Wyniki:

Juniorzy:

- 66 kg
1. Held Marcin B
2. Szklarz Paweł LGT
3. Dęga Daniel SR

- 71 kg
1. Woźniak Dominik GK
2. Oliwa Sebastian M
3. Lewandowski Bartosz CC

- 76 kg
1. Wojtkowski Piotr CC
2. Touahri Salim GK
3. Boberek Jan LGT

- 81 kg
1. Krawczyk Albert GK
2. Parafińczuk Krzysztof RW
3. Wolniewicz Robert BT

Seniorki:

- 61 kg
1. Gdula Agnieszka GK
2. Majchrzan Kinga SW
3. Grzybowiska Dorota CC

+ 61 kg
1. Zawodnik Karolina BS
2. Januszewska Marta BS
3. Książek Katarzyna GK

Seniorzy (białe pasy):

- 61 kg
1. Domagała Sebastian CC
2. Sikora Marek LO
3. Łach Rafał GK

- 67 kg
1. Kozak Maciej GK
2. Zimny Alan GK
3. Popiołek Kamil B

- 73 kg
1. Herman Roman B
2. Żyła Rafał GK
3. Książek Maciej GK

- 79 kg
1. Kamiński Tomasz B
2. Grywalski Wojciech M
3. Stępnik Sławomir GBŁ

- 85 kg
1. Koch Marcin LGT
2. Paszek Tomasz B
3. Kostarz Przemysław B

- 91 kg
1. Karasiewicz Marcin GK
2. Olszewski Kamil CC
3. Wosiek Marcin CC

- 97 kg
1. Matera Tomasz SR
2. Kołodziej Sebastian CC
3. Moliński Michał LO

+ 97 kg
1. Matejko Marek GK
2. Masłowski Sławomir GK
3. Frydrych Krzysztof CC

Seniorzy (kolorowe pasy):

- 67 kg
1. Pawlęga Leszek CC
2. Polok Maciej B
3. Szamota Sławomir B

- 73 kg
1. Kloc Grzegorz BT
2. Pasierbski Marek CC
3. Cholewicki Tomasz LGT

- 79 kg
1. Łukasiewicz Krzysztof CC
2. Michałowski Tomasz BT
3. Maciejewski Mieszko CC

- 85 kg
1. Rymarz Mirosław LO
2. Kiciński Michał GK
3. Bagiński Piotr BT

- 91 kg
1. Kaczmarek Sławomir GK
2. Habas Hubert CC
3. Mucha Michał BT

- 97 kg
1. Błachowicz Jan OR
2. Kułaj Karol CC
3. Majka Tomasz BT

+ 97 kg
1. Zapadka Kornel BT
2. Woźniak Marcin CC
3. Jędrzejewski Grzegorz CC

Punktacja Drużynowa:

1. Grappling Kraków (GK) – 81 pkt (7 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe)
2. Copacabana (CC) – 60 pkt (4 złote, 6 srebrnych, 6 brązowych)
3. Berserkers Team (BT) – 37 pkt (3 złote, 2 srebrne, 4 brązowe)
4. Bastion (B) – 36 pkt (3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe)
5. Linke Gold Team (LGT) – 14 pkt (1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe)
6. Lutadores Opole (LO) – 13 pkt (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)
7. Sirius (SR) -10 pkt (1 złoty, 1 brązowy)
8. Octagon Rybnik (OR) – 9 pkt (1 złoty)
9. Myślenice (M) – 6 pkt (2 srebrne)
10. Strefa Walki (SW) – 3 pkt (1 srebrny)
10. Rio Wrocław (RW) – 3 pkt (1 srebrny)
11. Gracie Barra Łódź (GBŁ) – 1 pkt (1 brązowy)
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków

A teraz pytanie czysto techniczne: 0:0, 1:1 w przewagach. Zawodnik A przeszedl 2 razy z gardy do polgardy, zawodnik B zapial dosc dobrego trojkata (zawodnik A jednak nie odklepal). Ktory zawodnik powinien wygrac przez wskazanie, a moze powinna byc dogrywka?

Pozdrawiam :)


Dobre pytanie ale musisz już napisać do końca jak było... trójkątem nie można nazwać techniki gdy zawodnik ma obie ręce wsadzone między nogi zakładającego, a w tym przypadku jedna z nich była bardziej cofnięta, co dla kogoś z tyłu lub z boku wyglądało jak trójkąt... gdyby to był trójkąt to i by był punkt przewagi.. zresztą swoją drogą za obejście gady do pół gardy też powinien być punkt przewagi...
Z wielkim szacunkiem ale trener zawodnika, który USIŁOWAł dopiąć trójkąta widział tylko tyłki zawodników, a szczekał, że jest trójkąt mając pretensje do sędziego że nie dał punktu przewagi... kompromitacja.


P.S. Ci którzy mają (jak zwykle) pretensje do sędziów.. proszę bardzo podajecie swoje nazwiska i nie ma problemu.. na następnych zawodach będziecie mieli okazje wykazać się w tej roli.. ciekawe czy wtedy też będziecie tacy wygadani.


Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Z calym szacunkiem do ciebie i oczywiscie mozesz tak uwazac, ale nikt nie "szczekal" i nikt sie nie "skompromitowal". Polemizowac moze kazdy i sadze, ze jezeli nie kazdy to przynajmniej wiekszosc ludzi (przynajmniej tych obiektywnych, nie zwiazanych z zadnym z klubow) widzac ta walke polemizowalaby z taka decyzja.

zresztą swoją drogą za obejście gady do pół gardy też powinien być punkt przewagi...

To dlaczego nie zostal przyznany??

Walka byla bardzo wyrownana (chyba sie ze mna zgodzisz) i ja sie tylko zastanawiam czy nie warto bylo dac zawodnikom szansy na pokazanie swoich umiejetnosci w dogrywce.

P.S. Ci którzy mają (jak zwykle) pretensje do sędziów.. proszę bardzo podajecie swoje nazwiska i nie ma problemu.. na następnych zawodach będziecie mieli okazje wykazać się w tej roli.. ciekawe czy wtedy też będziecie tacy wygadani.

Po co komu tak duzo sedziow? :lol:
Ja sie na sedziowaniu dobrze nie znam, wiec nie mam zamiaru sedziowac. Ba, uwazam, ze sedziowie powinni miec conajmniej purpure. Bo to zawsze jakis wykladnik doswiadczenia w bjj.

Ogolnie proponuje skonczyc rozmowy na temat sedziowania, zastrzezenia sa zawsze uniknac sie ich nie da. Zawsze mozna troche porozmawiac na ten temat, zeby poziom sedziowania caly czas rosl i bledow bylo coraz mniej. Ale chyba nie nalezy ciagnac tego dlugo bo i tak co sie stalo to sie nie odstanie.

A wiec gratulacje dla wszystkich zawodnikow, organizatorow, klubow, trenerow za swietne zawody. Dla sedziow tez gratulacje, bo sedziowali dobrze, a wszystkiego zauwazyc sie nie da. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków

To dlaczego nie zostal przyznany??

to zależy od sędziego i chyba szkoda, że te punkty przewagi nie pojawiły się na tablicy, bo może wtedy już byś nie miał wątpliwości..

a co do ilości sędziów to jest ich mało i wczoraj wielu z nich musiało sędziować po kilka godzin
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Gratulacje dla wszystkich startujących!

No i szczególne gratulacje dla klubów z Gracie Barra Polska :!:
Don't mess with Gracie Barra Family :twisted:
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Głównym problemem dla sędziów jest zmęczenie. Sędziowanie wymaga bardzo dużej koncentracji uwagi. Im dłużej się koncentruje uwagę, tym mniejsza jest czujność i o wiele łatwiej o rozproszenie. Do tego dochodzą jeszcze sytuacje, które jest ciężko na szybko jednoznacznie zinterpretować. Sędziowało kilka osób, w sumie trzech z niebieskimi pasami pasami, jedna purpura i jeden brąz. Jeszcze był ktoś, ale nie wiem z jakim stopniem. Moim zdaniem wykonali kawał dobrej roboty, zwłaszcza że wcześniej sędziowali głównie na zawodach wewnętrznych (z wyjątkiem Dudu i Animka, którzy mają o wiele więcej doświadczenia).
To są zawody rangi ogólnopolskiej, zdarzyło się parę błędów. Pomyślcie jednak, że w takich organizacjach jak UFC czy Pride też bardzo często zdarzają się kontrowersyjne decyzje sędziów, a do najczęstszych należy chyba zbyt szybkie przerwanie walki. A po podjęciu kontrowersyjnych decyzji sędziowie z pewnością analizują tą sytuację i nabierają doświadczenia, więc następnym razem na pewno będzie lepiej. Co oczywiście nie oznacza, że głównym tematem na forum nie będą błędy w sędziowaniu:)

Gratulacje dla wszystkich startujących!
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków

to zależy od sędziego i chyba szkoda, że te punkty przewagi nie pojawiły się na tablicy, bo może wtedy już byś nie miał wątpliwości..

Faktycznie nie mialbym, tym bardziej, ze nie chodzi mi o sama przegrana naszego zawodnika. Po prostu byl to dla mnie lekki szok i zdziwienie, bo po kazdej remisowej walce ktora widzialem byla dogrywka i dopiero wtedy wskazanie. Skonczmy juz ten temat albowiem:

A po podjęciu kontrowersyjnych decyzji sędziowie z pewnością analizują tą sytuację i nabierają doświadczenia, więc następnym razem na pewno będzie lepiej.


Swiete slowa :)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Słuchajcie! moim zdaniem rozpatrywanie poszczególnych przypadków w tej chwili nie ma sensu i znaczenia. Decyzje sędziowskie są nieodwołalne a już na pewno dzień po zawodach :) i zrzucanie winy na pojedynczego sedziego, pojedyncze zawody moim zdaniem nie ma sensu. Kto byl na mistrzostwach europy wie co tam się dopiero wyrabia.
Moim zdaniem problem jest szerszy i dotyczy ogólnie systemu sędziowania na zawodach bjj. Jedyne zawody na których byłem gdzie moge powiedzieć że sędziowanie było ok to był Mundial, choć jest to tylko moja opinia.
Jeżeli chodzi o wczorajszą Lige to wielkie brawa dla Dudu za doskonałą organizację, bardzo fajną i sympatyczną imprezę. Oby takich jak najwięcej i nie ośmieliłbym się krytykować kogoś kto robi tyle dla strony sportowej bjj. Wiadomo- błędów się nie popełni na pewno siedząc w domu przed klawiaturą :)
Moim zdaniem powinniśmy razem znaleźć jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu i polepszeniu jakości sędziowania w polskim Bjj. Żeby nie było że dotyczy to tylko wczorajszych zawodów proponuje założyć oddzielny wątek i wklejanie tam pomysłów. Podkreślam! - nowych pomysłów na rozwiązanie problemu a nie biadolenie nad rozlanym mlekiem. Wiemy z doświadczenia że podobne krytyki można sobie poczytać po każdych zawodach i jest to już nudne, bo prawda jest taka że większość i zawodników i trenerów przepisów nie zna, jak i również sędziów (podkreślam większość, nie wszyscy).

Mój pomysł:
Zorganizować zebranie trenerów kluczowych klubów w Polsce organizujących zawody. Ustalenie jednolitych przepisów, oraz osób odpowiedzialnych za przeszkolenie osób dopuszczanych do sedziowania w swoich klubach. Czyli inaczej- uważam że osoby dopuszczane do sędziowania powinny spełniać pewne wymogi i na zebraniu powinniśmy te wymogi ustalić. Nie chodzi mi oczywiście o kolor pasa, dla mnia sędzia może mieć biały pas ale musi znać przepisy.
To tylko mój pomysł wymyślony tak na szybko. Mam nadzieje że pozostałe będą dużo lepsze :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mr00wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Liga BJJ zrobiła na mnie ogromne wrażenie pod kątem organizacyjnym. Niesamowicie sprawny przebieg, profesjonalna organizacja, można by nieskromnie rzec - sztandarowa impreza, oby takich i na takim poziomie więcej.

Startowało 186 zawodników a zawody skończyły się o 17 - trwały 6 godzin. Ogromny szacunek dla organizatorów, w szczególności dla Dudu, który temu ojcował i matkował na najwyższym poziomie.

Co do sędziów - to mimo błędów, uważam, że tak źle nie było, choć jest nad czym pracować.

Jeszcze raz wielkie brawa za te zawody!
  • 0

budo_mateokoszalin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/LINKE GOLD TEAM

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
W Juniorach w kat do 81kg zaszła pomyłka 1 miejsce zajoł Sebastian Protasiewicz LGT natomiast drugie Marek Jaskólski też LGT prosze Dudu o jeszcze raz sprawdzenie tych wyników :) :)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
bardzo sprawna organizacja, dudu to spec.
co do sedziowania to pomylki zawsze sie zdarzaja ale jestem pewien, ze nikt ich nie robil z krzywych pobudek.
natomiast mysle, ze same przepisy wymagaja nieco dyskusji, chodzi mi glownie o definicje sweepa.
przyklad: polgarda, zamieszanie przy probie przejscia w wyniku ktorej zawodnik z dolu rozpina nogi, zawodnikowi z gory udaje sie wstac podczas gdy ten z dolu idzie na kolana. w tym momencie zawodnik z gory lapie za kolnierz, z wlasnej woli siada i wciaga przeciwnika do swoej gardy, np w celu duszenia krzyzowego etc. moim zdaniem bledem jest przyznawania w tym wypadku punktow temu wciaganemu w garde, za sweepa.
nie jest to krytyka sedziowania, tylko zwrocenie uwagi na problem ktory trzeba troche uscislic/wyjasnic.
pzdr
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków

.... Po prostu byl to dla mnie lekki szok i zdziwienie, bo po kazdej remisowej walce ktora widzialem byla dogrywka i dopiero wtedy wskazanie...


tu również była dogrywka
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
8O mam nadzieje ze mowimy o tej samej walce heh ;)
jezeli masz racje to musialo mi sie z emocji niezle popieprzyc... mea culpa :oops:

Ps. Nadal nie wiem co to za skakajacy brazylijczyk z Copy :-)
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Z czystej ciekawości zapytam tylko bo widzę, że Koch Marcin zajął pierwsze miejsce w kategorii białych pasów a na stronie internetowej LGT widnieje:
Jarek "Kochaś" Koch
niebieski pas bjj.
Czy to może błąd jakiś.
  • 0

budo_landryna
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin => Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Marcin Koch to nie ta sama osoba co Jarek Koch :idea: 8)
Pozdrawiam[/b]
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Oj bardzo przepraszam,
nie dopatrzyłem moja wina sorki bardzo. Pozdrawiam.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Zjadło mi kategorie + 81 juniorów

- 81 kg juniorzy
1. Protasiewicz Sebastian LGT
2. Jaskólski Marek LGT
3. Sabela Mikołaj BT

+ 81 kg juniorzy
1. Krawczyk Albert GK
2. Parafińczuk Krzysztof RW
3. Wolniewicz Robert BT
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków

1. Kumpel (junior) wpadl na balache, lecz nie klepal. Sedzia przerwal walke bo uwazal ze kumpel ma reke wygieta jak bumerang. No wszystko super-extra tyle, ze jak mi mowil to nie klepal bo go nie bolalo. Ja rozumiem troske o zdrowie mlodych zawodnikow, ale chyba kazdy z nich wie, ze to nie zawody w szachy tylko bjj i zdaja sobie sprawe ze moze przytrafic sie kontuzja. Btw. nie tylko kumpel mial taka sytuacje inny junior tez nie klepal a przerwano.


Zawsze w takiej sytuacji w kategorii juniorów i początkujących walka będzie przerywana i sędzia nie będzie dyskutował z zawodnikiem czy go bolało czy nie.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
Kojarzy ktoś zawodniczkę, Monike Dikow?
  • 0

budo_wozik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: VIII Liga BJJ - 17 marca 2007, Kraków
A są może gdzies jakieś fotki z tych zawodów??;> na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] może??:>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024