Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów

Jesli ktoś używa nazwy kickboxing to jego ubezpieczenbie nie bedzie wazne pomimo iz bedzie miał papiery innej organizacji światowej>


jakie ubezpieczenie?
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
od paru lat zajęcia sportowe na sali w ramach dysycplin opartych na rywalizacji sportowej muszą być ubezpieczone obowiązkowo NNW.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów

od paru lat zajęcia sportowe na sali w ramach dysycplin opartych na rywalizacji sportowej muszą być ubezpieczone obowiązkowo NNW.

aha czyli chodzi o to ze organizator musi miec papiery na organizacje zawodow wydane przez PZKB? czy kazdy klub może zorganizowac zawody? jak to wygląda?
i jak wyglądają uprawnienia (pozwolenia?) do organizowania zawodów dyscyplin mieszanych?

ps. czytam troche pobieznie, 'zawodow' zamiast zajec ;) ale o zajeciach wiem o zawodach nie..
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
i tu jest problem.

Nie wiem. Kiedyś już tu pisałem, iż uważam że wszystko co opiera się na rywalizacji powinno być nadzorowane przez ministerstwo. Tak samo szkolenia, sędziowanie. NIe zależnie czy coś jest sportem kwalifikowanym czy nie.

Obecnie system prawa sporotwego nie okresla co jest sportem a co nie.

a organizacja imprez według mnie ograniczona jest tylko ustawą o imprezach masowych. Vo ustawa o sporcie kwalifikowanym oraz o kulturze fizycznej nie konkretyzuje tego problemu.

Przykładem jest łódź i wypadek, gdzie prokurator nie widział uchybienia w organizacji imprezy. Tak naprawde każdego organizatora można jedynie obciążyć moralnie a prawo jest do dupy.

Zastanawiam się czy jeśli ktoś bymiał dobrych prawników i chciał zorganizować turniej na białą broń bez ochraniaczy to czy przypadkiem nie wygrał by z ministerstwem. kodeks cywilny start w takich zawodach traktuje jako kontratyp czyli ktoś wyraża zgodę na start i zgadza sie na możliwość utraty życia i zdrowia.

JEsszcze rok temu uwazałem inaczej, ale teraz po prostu nie mam zdania.

Mysle iż co do ubzpieczenia to ubezpieczalnia może robić wszystko by nie zapłacić. PApiery ministerialne są ppewne a inne jak bóg da.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów

i tu jest problem.
Nie wiem. Kiedyś już tu pisałem, iż uważam że wszystko co opiera się na rywalizacji powinno być nadzorowane przez ministerstwo. Tak samo szkolenia, sędziowanie. NIe zależnie czy coś jest sportem kwalifikowanym czy nie.


ale to jest fizycznie niemożliwe.Zwlaszcza ze nie wydaje mi sie tez zeby mialo sens, bo jak moze ministerstwo nadzorowac cos o czym nie ma pojecia? szkolenia czy sędziowanie moze nadzorowac zwiazek , federacja ale nie ministerstwo...To jest urzad, a urzad zajmuje sie tylko papierami, z poziomem merytorycznym nic wspolnego nie ma.
To co w tej Lodzi, to był przypadek, startujac w zawodach podejmujesz to ryzyko i powinno byc to jasno powiedziane , nie mozna kogoś za to obwiniac inaczej niż co najwyzej moralnie. Zwlaszcza ze tam chyba akurat nie było uchybień, ale np. z tego co wiem o niedawnych zawodach TKD na Słowacji, to Polska ekipa miała kaski, natomiast inni zawodnicy nie (!). Efekt był taki ze jeden z polaków dostał 'z główki' i tak skonczył walkę..Lekarz podobno mial tylko lód w spraju, i nie był w stanie udzielić fachowej pomocy chłopakowi który skręcił kostkę..Zenada, i takie rzeczy powinien ktoś kontrolowac. Ale to sie dzieje w Taekwondo, myslę że w kicku już się takie rzeczy nie zdarzają.
A tym turniejem na białą broń :wink: , powiem ci się ze dla mnie to nie jest takie oczywiste...troche tak jak ustawki kibiców, chca się bić, umawiają się i leją na własną odpowiedzialność ja w tym nie widze niczego złego.
Moim zdaniem są rzeczy które powinno się nadzorowac rygorystycznie (jak bepieczeństwo na zawodach) ale sa rzeczy w które prawo ingerowac nie pownno, jak własnie to ze dwie lub więcej osób ustawiają się na walkę według wybranych przez siebie reguł, z pełną świadomością tego czym to się może skończyć.

A ubezpieczalnie jakie sa kazdy widzi...i nie oszukujmy się wiadmo jak ciężko wydębic jakiekolwiek pieniądze i ile się trzeba namęczyć nad tym (nie każdy ma nerwy) co powoduje ze to ubezpieczenie to raczej czysta formalność nie gwarantująca niczego.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
sally nikt nie mowi że w łodzi ktos zabil specjalnie. Ale nie była to zadna uznawana dyscyplina. Nie bede rozwijal tematu lodzi mam troche inne zdanie ale nie chodzi o to że wszystko ma byc kontrolowane przez ministerstwo a tylko te ktore chca organizowac zawody sportowe. Rodzic ma prawo wiedziec czy jego dziecko bedzie bezpieczne czy nie. łódź nie jest problemem sama w sobie ale pokazała że można organizować przypadkowe imprezy. Nie tykom sie poziomu organizacyjnego ale samego, faktu iż są organizowane zawody bez żadnej kontroli. Danowski w ocenie prokuratora który ma obowiązek ocenić na podstwie prawe nie złamał go. Trzeba ten wyrok uszanować, ale od tego momentu mam wątpliwości czy wogóle są jakieś ograniczenia co do organizacji imprez w sportach walki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
to własnie było Taekwondo a tam panuje burdel okrutny...jak najbardziej zgadzam się z tym ze ktoś odpowiedzialny powinien to kontrolowac
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
od 1 IV (niedziela) rusza nowa grupa poczatkująca
zajęcia będą odbywac sie w soboty i niedziele o godz. 16.30 - 18.00
miesięczny koszt: 50 zł

wszystkich zainteresowanych zapraszamy

ps. osoby których umiejętności techniczne pozwalają na ćwiczenie w parach (czyli średnio zaawansowani i zaawansowani) zapraszamy do grupy starszej
wtorek 20.00 - 21.30, sobota, niedziela 18.00 - 19.30
miesięczny koszt 60 zl
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
jeszcze w związku z pytaniami dodam ze nie trzeba płacić po pierwszym treningu, mozna przyjsc dwa, trzy razy zobaczyc jak się trenuje i potem się zdecydowac
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
na tej nowej poczatkującej jest mało osób.
jak sa jacyś chętni to przychodzic, bo warto
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
Troche dziwne terminy. Nie dosc, ze 2 dni pod rzad to jeszcze w weekendy. :(
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing , K1 - Kraków Nowa Huta i Akrobatyka Kurdwanów
Nowy nabór do początkującej.
terminy bez zmian: sobota , niedziela 16.30 - 18.00

zapraszamy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024