Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż Israeli Krav-Maga!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Dźwignie są super szybkie i kończą się w przeciągu 1-2 sekund od ataku. Ja osobiście poznałem 2 i moim zdaniem nie będzie ich raczej więcej bo tylko one są wystarczająco szybkie i skuteczne. A przede wszystkim skupiamy się na kopaniu i uderzeniach. No ale jeśli chodzi o inne sprawy proponuję skierować swe kroki do Krzysztofa Sawickiego albo Tomasza Krajewskiego z zapytaniem - ja nie jestem wystarczająco kompetentną osobą do odpowiadania na typowo techniczne sprawy

Pozdro
g.
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Już nie chcę się czepiać ale nie rozumiem. Brakowało ci dźwigni a teraz poznałeś 2 i jesteś zadowolony? Dziwne, bo ja trenując w Instytucie KM poznałam ich już więcej.
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Ja poznałem 2 ale wiem że są ich naprawdę duże ilości! A jeśli chodzi o czepialstwo to nie wiem czy zauważyłeś to przeszliśmy do IKMA 2 tygodnie temu więc chyba ciężko bym mógł się tego nauczyć tak szybko. A w IKMF to pipy nie dźwignie. Tak więc jak chcesz dalej dyskutować to zgłoś się do Krzysztofa Sawickiego - jeśli on nie będzie w stanie Ci pomóc to pójdziesz do Yigal Arbiva albo Stive'a Moshe - a jeśli oni CI nie pomogą to już na pewno pomoże Ci Grandmaster Haim Gideon.

pozdrawiam
g.
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Generalnie nie wierzę w to, że ktoś przechodzi ze względu na techniki. Moim zdaniem to tylko i wyłącznie układy personalne.
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Nie musisz! Twoja sprawa - mi brakowało porządnego parteu w IKMF - w IKMA to mam.
Oprócz tego jeszcze sporo innych rzeczy mnie przekonało ale nie chce mi się pisać tego bo do Ciebie i tak nie dociera - masz tylko swoje zdanie! Ale cóż - mi jest dobrze tam gdzie jestem.
A jeśli chodzi o sprawy personalne - fakt - nie znoszę Adamczyka bo nie lubię durnych marketingowców.
Krzysztof Sawicki wie przynajmniej o czym mówi i potrafi wszystko wykonać najlepiej w Polsce a nie tak jak "Parówa", który w połowie technik by się zabił jakby je miał wykonać.

Imi - I SALUTE YOU - ciesz się że nie musisz tego oglądać!

pozdro
g.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!

Dźwignie są super szybkie i kończą się w przeciągu 1-2 sekund od ataku.

Hmm nie wnikajac w szczegoly sporu miedzy roznymi szkolami KM, zauwaz ze zostal podniesiony argument ze przy dzwigni narazasz sie na atak drugiego przeciwnika .. a poza tym jesli nie bedziesz mnie mial w dosiadzie w parterze ... to druga reka jeszcze jestem ci w stanie pare nozy wlozyc na dowolna czesc ciala ... a nawet nie bedziesz wiedzial skad ten noz sie wzial w mojej rece :) . W ciagu 2 sekund jestem w stanie pokaleczyc cie ... lub zabic ... fakt ze nozem, ale jestem.
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!

W ciagu 2 sekund jestem w stanie pokaleczyc cie ... lub zabic ... fakt ze nozem, ale jestem


No akurat nożem to każdy jest w stanie, tylko niektórzy trochę lepiej. Jeśli chodzi o walkę nożem to mnie osobiście "rozmontował" na czynniki pierwsze Yigal Arbiv jak na seminarium powiedział kumplowi żeby zblokował atak nożem. Kumpel pierwszy cios zblokował ale kolejne 40 już nie..... w ciągu kilku sekund :D Dawno nie widziałem takiej szybkiej akcji - Szacunek dla Yigala

pozdro
g.
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!

(...)Yigal Arbiv jak na seminarium powiedział kumplowi żeby zblokował atak nożem. Kumpel pierwszy cios zblokował ale kolejne 40 już nie..... (...)


To mnie akurat nie dziwi :wink:
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
przyznam ze staz był niezywkle interesujący i pouczajacy-pelen respekt!!!...a opcje kto lepszy czy gorszy jak zaszwe nie maja sensu,bylo przyjsc zobaczyc itd...;)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
eh robi sie tu cos w stylu "moje karate jest lepsze od twojego..."
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Gwoli wyjaśnienia - mój post dotyczył blokowania "40 ciosów" nożem :wink:
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
nie no Raven oczywiscie, tylko jak sadzicie ile trzeba cwiczyc dniowo-godzin/tygodniowo-dni by osiagnac wysoki poziom, bo ja czasem zastanawiam sie czy wystarczy mi na to zycia;)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Bielak - alez nie jest to moim zamiarem.. ja sam poswiecam sie innej sztuce .. bardziej dla zabawy niz dla trenowania "na ulice". Twoje kung-fu jest tak dobre dla ciebie jak moje kung-fu dla mnie. Kazdy ma takiego King Konga na jakiego sobie zasluzyl :) .
Drodzy KM-erzy :)
Ja napisalem o nozu TYLKO w kontekscie dzwigni. Wybaczcie .. nie znam KM ale jakos dzwignie do mnie akurat w KM .. NIE PRZEMAWIAJA ... widze to raczej jako dosc specyficznie ukierunkowana napierdalanke (nie w sensie pejoratywnym :) ) rozumiana raczej jako dosc dluga sekwencja szybkich, niszczacych ciosow :) a nie polowanie na dzwignie ... nie mowie ze dzwignia jest zla ... jak sie uda ... spoko ... skuteczna ... ale raczej wole sekwencje ciosow i kopniec .. . TAk na logike.. co jest dla ciebie bardziej naturalne .. kop / lapa / lapa / kop .. czy czajenie sie na dzwignie .. KM CHYBA polega na najbardziej naturalnych odruchach .. CZYZ NIE :) ??
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
ależ tak
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Chyba źle zostałem zrozumiany! Dźwignia fajna rzecz ale jak przyjdzie co do czego to i tak będzie tak jak pisaliście - noga/łapa/łapa/noga/kolano/głowa/łokieć/młot itd itp :D

Pozdrawiam serdecznie
g.
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
sorry, nie moge sie powstrzymac.

AC_Grzechu, no offence, but somebody really had brainwashed you.
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Israeli Krav-Maga!
Jeśli tak uważasz to Twoja sprawa! Mój mózg jest moim zdaniem w odpowiednim stanie psychosomatycznym. Ale jeśli uważasz inaczej to proszę bardzo! Dla mnie możesz nawet lubić Leppera i Kaczyńskich :D Sorki za OT
g.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024