Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojówki - praktycznie niezniszczalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne

qkiel, co to znaczy miejskie bojówki? Dresy addidasa?

bojowki to maja byc spodnie do "walki" ?
jezeli dresy mialy by kroj "bojowkowy" to moga byc i adidasa
ladne odblaskowe kolorki, 3 paski, kurde Kapral to naprawde mogloby sie niezle sprzedawac ! :D
jak chcesz sie czuc w pelni taktyczny to zakladasz 5.11, jak idziesz na wojne to zakladasz sort mundurowy, jak idziesz lazic po lesie, bawic sie w american ninja to zakladasz to w czym ci wygodnie :]
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
5.11 sa rewelacyjne, mam dwie pary (thx szaszlyk) bardzo fajnie leza , nie sa tak "luzackie" jak m65. O wytrzymalosci nie warto sie martwic sa bardzo mocne. No i jak dla mnie najwieksze zalety to - wzmocnienia na tylntch kieszenich do wpinania noza na klipsie oraz - bardzo wygodne i pakowne tylne kieszenie.
Wada to kieszenie boczne, nie wiele sie tam miesci, a jak cos juz zapakujemy to dosyc niewygodnie sie w nich np jedzi samochodem
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Jak 5.11 mamy na tapecie, to się zapytam:
Róznice pomiędzy bawełnianymi a nylonowymi jakieś są? Jak są uszyte te spodnie (ile mają kieszeni itd)?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
wlasnie mam je na dupie, ale nie bardzo wiem jak odpowiedziec na twoje pytanie, bo gowno wiem o bojowkach i nie mam do czego porownac :]
  • 0

budo_/\/euro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne

Jak 5.11 mamy na tapecie, to się zapytam:
Róznice pomiędzy bawełnianymi a nylonowymi jakieś są? Jak są uszyte te spodnie (ile mają kieszeni itd)?


Różnica polega na tym, że jedne są z nylonu drugie z bawełny :) Niczym wiecej sie nie różnia :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
macałem obydwie wersje, z tego co pamiętam jedne z nich były kompletnie do dupy. ale już nie pamiętam które:( ale to tylko moje wrażenie.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
5.11 są OK ale są też zdecydowanie za drogie (w PL), tak naprawdę materiał to drelich szybko sie wyciera zwlaszcza ciemne kolory i spiera na szwach. Na tylnych kieszeniach na których genialnie nosi się nóż szybko odbija sie jego zarys :-( wzdłuż kotego ściera sie kieszeń. rzep na komórkowej kieszeni za szybko się zużywa :(
Gdyby w tej cenie co są byłby lepszy materiał to OK. Żeby był równy odcień w danym kolorze a nie koszula co innego a spodnie co innego. Po b. długim użytkowaniu mogę powiedzeć że są przereklamowane!

Na szczęscie świat nie kończy się na 5.11 :twisted: chociaż cały czas jest tam największy wybór i asortyment
1 alternatywa:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] niestety tylko field pants nadają się na EDC i tylko w jednym kolorze :( ale spodenki genialne! są już na TAD Gear :wink:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
te ostatnie wygladaja bardzo fajnie, tylko niestety cena :/
u nas mogliby zaczac robic cos takiego, powiedzmy do 200zl :]
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
te woolriche są fajne i mają zajebistą cenę! 50 USD za takie gacie to jest spoko cena. I w dodatk usą czarne. Crye są fajne ale tylko khaki i multicam... :roll:

No i ta cena zabójcza... Dacie 4 stówy za portki? Bo ja nie. chyba, żeby laskę robiły :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
a moze one sa tak pomyslane, ze same podrywaja laske ktora ma robic...
eeee znaczy sie te woolriche tez sa spoko, jedynie megataktyczne foty mnie ostraszaja
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
A mnie nie.

Mam ostatnio fazę taktyczną... :)
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Przyłączam się do opinii Szeryfa : mam dwie pary 5.11 od +- pół roku. Czarne przetarły się na wewnętrznej stronie nogawek przy szwie, powyżej kostki. Na kieszeniach są odznaczone kontury przedmiotów (portfel, nóż komórka) w postaci odbarwień. W piaskowych noszony w tylnej kieszeni folder przetarł materiał w dwa miesiące.
Ergo : PRZEREKLAMOWANE.
Chociaż muszę przyznać, że są naprawdę bardzo wygodne. Jednak fakt, że na noszonych od 3 lat kontraktowych bojówkach (2 p. letnie i 1 p. zimowa) nie ma takich śladów zużycia, mówi sam za siebie.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Witia - u mnie dokładnie to samo, nogawki, kieszenie przebarwienia, mam carcoal, navy blue i krótke w khaki. Dodatkowo moge dodać że nie są zbyt dokładnie szyte pod względem wymiarów.
Mimo wszystko ciekawią mnie te z nowej oferty w nowych materiałach... tylko cena :(

ov_Darkness - Woolrich i 5.11 są prawie w tej samej cenie... za morzem ;-)
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Materiał poglądowy nt 5.11
To są przetarcia i odbarwienia na kieszeni na telefon/magazynek/latarkę.
Dołączona grafika
Przetarcie na nogawce, a właściwie dziura.
Podobną dziurę mam w tylnej kieszeni piaskowych po folderze.
Dołączona grafika
znów kieszeń
Dołączona grafika
U dołu tej kieszeni to już praktycznie też dziura.
Dołączona grafika
  • 0

budo_/\/euro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
uuu to bardzo nieciekawie, rzeczywiście cholernie przereklamowane ;) Dobrze że nie pospieszyłem się z zakupem :P

a czy jakieś spodnie z tych wymienionych 3 są dostępne w polsce? :P

Pozdro
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Witia dokładnie o to mi chodziło, chociaż w porę zorientowałem się nie przetarłem dziur. Jak już jedziemy po 5.11 to dodam że BBS w kamizelce nie nadaje sie do noszenia broni palnej. Nie dość że odstaje, jest niepewny to jeszcze wewnętrzne rzepy przecierają dziury na zewnątrz kamizelki w miejscu ramion! Tak jak na fotkach wyżej tyle że od środka. Na obronę moge jedynie dodać że zdarzyło sie to koledze któremu 5.11 wymieniło kamizelkę na własny koszt (wiec troche im zalezy ;-) ) szybciutko i bez problemu.

ov_Darkness czy 100 baksów za spodenki do za dużo? A czy 100 baksów za nóż czy latarkę to nie za dużo? Oczywiście mozna kupić lekką ręką zupełnie zwyczajne ale markowe ciuszki za dużo więcej ;-) le nie o tym. W przypadku Cry dziwi jedynie podejście firmy (ale czy do końca :wink: ) bo skoro mają one być w typie M65 czy innych BDU to powinny być tańsze, wiec cena to czysty marketing... niestety :( a nie wartość szmatek...

Co do woolrich nie słyszałem jeszcze opini jakiegos usera. Wyglądają jak 5.11 kosztują podobnie jeśli jakość jest wyższa to zdecydowanie warto ;-)
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
nie wiem czy ma to znaczenie ale, gdzie kupowaliscie swoje 5.11? Kumpel kupił w militray w Sopocie i sa zupelnie inaczej zrobione niz te przywiezione z usa (ciezko to opisac ale materiał tych kupionych w sopocie jest jakis taki cienki w porownaniu do tych z usa no ite kupione u nas nie maja dodatkowych obszyc na kieszeniach do noszenia noza)
Witia nie wiem ja ty nosisz te spodnie ale ja swoje mam tez okolo 1/2roku prane trzy razy, noszone codziennie oczywiscie plus portfel+noz+latarka i nie mam zadnych przetarc ani odbarwien

Witia napisał /// W piaskowych noszony w tylnej kieszeni folder przetarł materiał w dwa miesiące

zalezy jaki folder ,jezeli nosisz np jakiegos emersona albo stridera z okladzinami z G10 to rozwalisz kazde spodnie i to duzo szybciej (oczywiscie czesto wyjmujac i wkaldajac noz, ja tak zalatwilem strderem sng spodnie janesow, po dwoch tygodniach nie bylo do czego przypiac klipsa
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
john_y jeśli masz khaki to na nich zużycie i zmęczenie czasem widać najmniej.
Ja swoje dwie pary kupowalem w usa jedną w PL (chyba wszystkie w PL są z Sharga ;-) ) są identyczne. Jedna uwaga obecnie jest sporo różnych krojów i odmian 5.11 oprócz std. serii tactical. Polecam strone 5.11 sporo tego ;-) No chyba ze kolega ma wersje z innego materialu chyba z nylonu (?)
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Obie pary mam z bawełny. Może następne kupię nylony i zobaczę, czy jest różnica.
Co do foldera - CRKT Casper, żadnych ostrych krawędzi.
Edit : w kwestii broni - jeśli broń nie jest w kaburze na pasie lub na szelkach to IMO jest w niewłaściwym miejscu. Kamizelka czy np. Maxpedition (Jumbo, Falcon II) to pomyłka.
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bojówki - praktycznie niezniszczalne
Cytat :
Kumpel kupił w militray w Sopocie i sa zupelnie inaczej zrobione niz te przywiezione z usa (ciezko to opisac ale materiał tych kupionych w sopocie jest jakis taki cienki w porownaniu do tych z usa no ite kupione u nas nie maja dodatkowych obszyc na kieszeniach do noszenia noza)

A u mnie odwrotnie!

Mam zielone kupione w shargu i one są ze znacznie grubszego materiału ( choć MC Amphibian kieszeń do noża na dole przetarł po dwóch latach) niż czarne i khaki ściągnięte z USA .Wszystkie są na pewno z bawełny. Materiał tych hameryckich jest tak jakby bardziej wiotki. Wszystkie trzy pary są co prawda Made in Vietnam.
Nie wiem skąd te różnice, może są różne specyfikacje bawełnianych materiałów.[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024