Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kick i boks jednocześnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Kick i boks jednocześnie?
Mam pytanko: co sadzicie to tym, zeby trenowac jednoczesnie kicka i boks? Juz tlumacze o co mi chodzi: ostatnio mnie zaczepil trener bokserski, i zapytal czy nie chcialbym u niego trenowac bo mam dobre warunki i jestem dobry rocznik. Ale nie chce tez rezygnowac z kicka(tu wyrobie dobrze nogi, a na boksie rece, bo u nas w klubie techniki bokserskie sa ubogie(ostatnio sparowalem boksersko z kumplem, to mi takie czary zrobil ze troche oberwalem :P )) Rozpisalem sie, ale meritum sprawy: czy chodzac np. w jednym tygodniu na kicka, a w drugim na boks uda mi sie to połączyć w jakąs całość? Bo nie jestem pewny czy pogodzilbym w jednym tygodniu jedno i drugie. Z góry thx za odpowiedzi.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
Pomysl napewno swietny by trenowac to i to ale takie przeplatanie tydzien to tydzien tamto raczej jest zlym pomyslem lepiej chyba raczej bys skupil sie na jednym ze sportow traktujac go jako priotytet(iten trenowac wiecej w tygodniu) a drugi traktowac jako uzupelnienie. Nie wiem jak masz rozlozone treningi i ile dni w tyg mozesz/chcesz trenowac ale dobre by bylo 3x kick 2x boks(w tygodniu ale to jest bardzo obciazajace juz).
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
ok, dzieki, sadze ze jakos wyrobie, tym bardziej ze boks mam zaraz kolo bloku. Tak ze z pogodzeniem tego jakos sobie powinienem poradzic. Dzieki ze pomogles mi przynajmniej jakos sie okreslic :D
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?

Mam pytanko: co sadzicie to tym, zeby trenowac jednoczesnie kicka i boks? Juz tlumacze o co mi chodzi: ostatnio mnie zaczepil trener bokserski, i zapytal czy nie chcialbym u niego trenowac bo mam dobre warunki i jestem dobry rocznik. Ale nie chce tez rezygnowac z kicka(tu wyrobie dobrze nogi, a na boksie rece, bo u nas w klubie techniki bokserskie sa ubogie(ostatnio sparowalem boksersko z kumplem, to mi takie czary zrobil ze troche oberwalem :P )) Rozpisalem sie, ale meritum sprawy: czy chodzac np. w jednym tygodniu na kicka, a w drugim na boks uda mi sie to połączyć w jakąs całość? Bo nie jestem pewny czy pogodzilbym w jednym tygodniu jedno i drugie. Z góry thx za odpowiedzi.


Albo rób jedną rzecz dobrze, albo nie rób wcale.
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
Współpraca z dobrym trenerem boksu bardzo sie przydaje w kicku ale jeśli zostaniesz "przestawiony" zupełnie boksersko to wtedy zdecydowanie gorzej, kick to nie karate czy taekwondo z "doklejonymi" technikami ręcznymi z boksu tylko samodzielna dyscyplina i nie wszystko z boksu mozna przenieść do kicka.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?

Bo nie jestem pewny czy pogodzilbym w jednym tygodniu jedno i drugie. Z góry thx za odpowiedzi.


........... nie ciągnij dwóch srok za ogon, bo w niczym nie będziesz naprawdę dobry.
Kick boxing i boks różnią się zdecydowanie. To zupełnie inne ułożenie ciała, zupełnie inna garda. Są podobne, ale tylko dla laika. Zawodowcy z kicka często mają problem z przestawieniem się na boks, a co dopiero chłopak który zaczyna.
Garda kick bokserska - jest szeroka i "dziurawa", dla boksera to małe piwo. Z kolei gardą bokserską - wąską i "szczelną" nie obronisz się przed wysokimi kopnięciami okrężnymi.
Najważniejsze są tu detale, ułożenie ciała, również uniki. Bokserzy stosując uniki, często schodzą nisko na nogach. W kick boxingu to nie przejdzie, bo Twoja głowa będzie wtedy łatwym celem. Różnice pozornie małe, się wbrew pozorom olbrzymie. Zdecyduj się lepiej na jeden sport i w nim zmierzaj do perfekcji. Pozdro.
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
spoko, tez wlasnie mysle czytajac wasze wypowiedzi, ze jesli chce cos osiagnac to musze sie okreslic albo w jednym albo w drugim :) pozdro :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
Nie wiem czemu uwazcie ze powinien wybrac tylko jedna dyscypline przeciez wiadomo ze musi sie w czyms ukierunkowac ale doswiadczenia bokserskie zdecydowanie dadza Mu duża przewage. Nikt nei mowil ze ma sie zupelnie przestawiac np. na boks ale patrzec na niego jako kickbokser nie mogacy uzywac nog i w ten sposob sie szkolic. :wink:
  • 0

budo_markus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
Wiadomo, że trzeba się na coś zdecydować.

Ja bym na twoim miejscu wziął się za ten boks skoro trener mówi, że masz talent to go nie marnuj.
KB możesz traktować jako uzupełnienie tj. chodzenie tylko jak masz czas i ochotę.
Wielu mistrzów czegoś tam robi na boku coś innego.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?

Nie wiem czemu uwazcie ze powinien wybrac tylko jedna dyscypline....


........... dlatego że nawyki wyniesione z jednej dyscypliny, będą przeszkadzały w odniesieniu sukcesu w innej. Dla boksera garda kicboxera jest zła - a dla kickboxera, to bokser się źle zasłania.
Chodzi o to że przy treningu wyczynowym boksu czy kickboxingu, zachowania i nawyki stają się AUTOMATYCZNE, bezwiedne. Tam nie ma czasu na analizowania ułożenia swojego ciała, czy też gardy. Tam wszystko robisz z automatu. A jeżeli masz nawyki wyuczone, "bezwiedne" to siłą rzeczy nie będziesz w stanie przestawić się z treningu na trening na inny rodzaj automatyzmu. Z tej prostej przyczyny nie powinno się łączyć dyscyplin, chyba że celem jest walka przekrojowa np. w mma, albo też czysta rekreacja zamiast wyczynu. Jeśli ktoś chce trenować tylko i wyłącznie zabawowo, to bez problemu może łączyć boks, kickboxing, yogę, balet, medytację i co tam jeszcze ma ochotę. Pozdrowienia.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick i boks jednocześnie?
Ja odpoczatku zaznaczam ze jedno trzeba traktowac jako priorytet i tylko pod wzgledem jednego sie bardziej kierunkowac tzn ze na treningu uklada garde ta ktora preferuje i trenuje pod katem ktory go bardziej interesuje. i tak jesli wybierze bardziej boks to na kicku bedzie walczyl bardziej jako bokser i na odwrot tez . Poprostu trzeba to traktowac nie jako dodatkowe doswiadczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024