Skocz do zawartości


Zdjęcie

Federacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Federacje
Mam taka prosbe. Prosiłbym ludzi szczególnie z kicka i boxu o wymienienie mi możliwie jak najwiekszej ilosci federacj, oraz króciutki opis(np.kto jest mistrzem),jak równiez info które z nich uważane za najlepsze bo sie gubie w tym natłoku federacji :D


Pozdrawiam :D
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
W boksie zawodowym od najważniejszej:
1.WBC
2.WBA
3. IBF
4.WBO
potem jest duzo drobniejszych federacyjek, których pasy niewiele znaczą jak IBO,IBC,WBF,IBA.
Na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w linkach masz podane adresy internetowe - tak mozesz zobaczyc aktualne rankingi i mistrzów.
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
Oczywiście jest ich więcej, do tego dochodzą federacje o mniejszym zasięgu geograficznym (np. europejska EBU)
  • 0

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
A jak to jest z kickiem?Które z organizacji sie najbardziej licza?
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
Obecnie najwieksza jest WAKO szczegolnie ze połączyło sie z IAKSA. Teraz jest duża szansa zakwalifikowania sie do imprez przedolimpijskich
W zawodowym kicku wyroznia sie w USA ISKA - duze pieniądze. WKN - tez czasami potrafi zrobic dobra impreze, ale podopada. Powodem jest fakt, iz pieniadze uciekly do zawodowych imprez K1 czy SUPERFIGHTER. Zreszta jestem zwolennikiem takich prywatnych organizacji typu K1. Tam jest wszystko jasne. Nie ma dzialaczy a wszystko robione jest za kase. Nikt nie zepsuje bo straci zarobek. Jest jeszcze kilka ale nieliczaca sie na swiecie. W zawodowym kicku to wlasciwa droga.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje

Obecnie najwieksza jest WAKO szczegolnie ze połączyło sie z IAKSA.


Masz jakieś bliższe informacje na ten temat? Myślałem, że IAKSA raczej współpracuje z WKA, a do WAKO wrócił jedynie Geert Lemmens, jeden z liderów IAKSA... Zresztą ani na stronach WAKO, a ni IAKSA nic na ten temat nie znalazłem.

Gizmo
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
Oczywiscie nastąpił rozlam. Lemmens był Szefem IAKSA. Jest to facet, który ma dużo kasy (duża własna firma)i nie musi zarabiac na kicku. Jemu zalezy na rozwoju tej dyscypliny a inaczej nie staniemy sie dyscyplina olimpijska jesli nie nastapi zjednoczenie. Część przeszla do WKN z bardzo prostych przyczyn , które wcześniej wymieniałem. WKN to przede wszystkim gale.
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Federacje
A co do WKA probuje jeszcze amatorskiego kicku, jednak w owiele mniejszym zakresie niz WAKO.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024