Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
Aleks może jednak narazie nosić za Fedorem kimono:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Fedor pokazał swoją klasę!
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
szlag by trafil... temu sredniakowi thompsonowi dali gianta silve a Pawlowi Alexa... cos go nie lubia kruca fiks.
Miejmy nadzieje ze bedzie dobrze, ja bede trzymaj kciuki...
tylko stres bedzie na sylwka, zeby nie wypic za wiele zeby w dobrym stanie moc po nieprzespanej nocy nalezycie ogladac gale :)
B.
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
To kiedy ta gala? Rano 31 grudnia w sobotę czy w niedzielę rano po Sylwestrze?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
niedziela rano, 1 stycznia, kolo 7 rano, zakladajac ze ktos ja bedzie transmitowal.
B.
  • 0

budo_sas
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
gala bedzie w sobote 31. XII ok 9 czasu polskiego
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
A jak myslice kiedy bedzie dostepna na necie walka?

Bo nie wlacze tele ani neta dopoki nie sciagne i nie obejrze tej walki.
Wiec chce wiedziec jak dlugo bede siedzial jak pustelnk w domu.
Wylacze tez komorke bo ostatnio mi moja dziewczyna spojlera smsem walnela.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko

A jak myslice kiedy bedzie dostepna na necie walka?

Bo nie wlacze tele ani neta dopoki nie sciagne i nie obejrze tej walki.
Wiec chce wiedziec jak dlugo bede siedzial jak pustelnk w domu.
Wylacze tez komorke bo ostatnio mi moja dziewczyna spojlera smsem walnela.


Trzeba będzie się naprawde gdzieś zakamuflować bo jak walczy Nastula spoiler moze na nas spaść z busowego radia, z wiadomości w tv czy nawet z czyjejś rozmowy w szkole/pracy....

Myśle że walka będzie do ściągnięcia już na drugi dzień

Ale nadal licze że obejrzymy całą gale na żywo w naszej tv
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
tak wszyscy narzekaja ze ciezka walka itd. ale pomyslcie - gdyby Nastek dostal takiego Thompsona albo Gianta Silve to by nawet nie bylo po co ogladac, ba, zaden spoiler by nas nie zaskoczyl. A tak - przynajmniej nutka niepewnosci ;)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko

To kiedy ta gala? Rano 31 grudnia w sobotę czy w niedzielę rano po Sylwestrze?

Wiadomo o ktorej w Japonii sie zaczyna gala? Bo napewno 31 grudnia.
Japonia jest na +9h a my na +1 czyli u nas bedzie 8 h wczesniej niz w Japonii, wiec napewno bedzie 31 grudnia.
Jezeli w Japonii zacznie sie w wieczor sylwestrowy okolo 17 godziny to u nas bedzie to okolo 9 rano 31 grudnia 2005.
Wiec walki obejrzymy (jezeli u nas pokaza) to przed impreza a nie po :wink:
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko

Wiec walki obejrzymy (jezeli u nas pokaza) to przed impreza a nie po

O cholera.Coś mi się rachunki pomyliły.Faktycznie u nas jest wcześniej.Czyli sobota rano a nie niedziela...
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
No to mam dylemat: iść na trening w sobotę rano czy zostac przed TV. Jednak pójde na trening, bo straconego czasu już się nie odzyska, a nastawię tuner na nagrywanie i nic nie stracę. Być może wrzucę walkę Nastka na budo, ale pewnie ktoś mnie uprzedzi.
Przypuszczam, że to Polsat ponownie pokaże Pride, to jest jedyna telewizja, która ma kanał sportowy i jest w stanie pokazać transmisję rano, choć pojawiły się głosy, że ma jakieś problemy z pasmem na którym Japończycy chcą nadawać.
TVN ma stałą ramówkę i byłby w stanie pokazać tylko retransmisję nocą, a o to nam i Japończykom nie chodzi. No chyba, że TVN Turbo ale wątpię.
Jeśli Nastula nie wygra, to będziemy się pocieszac alkoholem, a jeśli wygra to się upijemy z radości.
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
Zycze Pawlowi powodzenia mam nadzieje,ze sprawi nam niespodzianke:).Mam tez nadzieje,ze tym razem japonce nie namieszaja i przedstawia Pawla tak jak powinni. 8)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
za to namieszają nasi. no bo kto inny? znwou bedzie wchodził w szlafroku z akcentami judo, znowu galę będzie komentował długo przed i długo po jakiś niedorobiony autorytet wychowany na Latk***** itd itp
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
Wywiad napawa mnie optymizmiem co do walki Pawła, dlatego tak ku pokrzepieniu serc ;-)


Wywiady: Nie ma miejsca na słabość
Paweł Nastula jest bardzo groźny - uważa Daijiro Matsui, weteran walk Pride. W karierze stoczył 24 walki MMA. W Pride nie można uderzać w tył głowy, łokciem w twarz, bić głową, kopać w krocze. Dlaczego? - To techniki zbyt groźne, lub niegodne wojownika - dodaje Matsui w rozmowie z Życiem Warszawy.
Łap newsy

Z Daijiro Matusi, weteranem mieszanych sztuk walki, rozmawia Oskar Berezowski.

Federacja Pride, dla której ma walczyć 31 grudnia Paweł Nastula, wysłała Pana specjalnie do Polski. Po co?
Chcą mieć pewność, że Paweł będzie dobrze przygotowany do walki. Ja mam udzielić mu wskazówek jak zachowywać się w ringu. Paweł zadebiutował w Japonii w czerwcu, wówczas przegrał z Brazylijczykiem Rodrigo Nogueirą. Władze Pride były jednak zaskoczone determinacją z jaką walczył Polak. Zadebiutował z zawodnikiem, który uznawany jest za jednego z najgroźniejszych w federacji. Tymczasem przegrał głównie dlatego, że zabrakło mu doświadczenia.

Nastula to mistrz olimpijski w judo. W Pride musiał walczyć na pięści, został znokautowany, gdy rywal okładał go leżącego na plecach. Dla wielu Polaków to był wstrząsający widok.
Rozumiem, że gdy oglądacie swojego Golota (Andrzej Gołota – przyp. red.) jak jego twarz zalewa się krwią, gdy otrzymuje uderzenia stojąc, to jest w porządku?

Wiele osób uważa, że leżącego się nie bije.
Bije! W zapasach, judo, walczy się na ziemi. W judo można zakładać dźwignie i duszenia. Więc w czym problem?

W kopaniu leżącego na przykład.
To faktycznie problem, ale raczej techniczny. Trzeba obejść obronę nogami rywala, można uderzyć z góry piętą w twarz, albo spróbować ciosu stopą w twarz z boku, to tzw. „soccer kick”. Nie martw się Paweł już to umie, choć początkowo podobno się wzbraniał przed takimi technikami. Szczerze mówiąc sam mi pokazał kilka ciekawych wariantów, w których można znokautować nogą leżącego.

Pride często powołuje się na samurajski kodeks busido. Czy nie ma tu dużej rozbieżności?
Jest, ale nie tak duża. W ringu trzeba postępować honorowo, przestrzegać zasad, szanować rywala. W Japonii od wieków były organizowane turnieje, w których dochodziło do konfrontacji różnych sztuk walki. I taka jest idea Pride. Chodzi o to, że w ringu judoka, może walczyć z bokserem i każdy z nich może stosować techniki, które zna. Jeśli więc mistrz sambo potrafi dobrze boksować na ziemi, to dlaczego w konfrontacji z karateką zabronić mu jego najskuteczniejszych technik? W ten sposób ograniczenia topnieją, ale nadal nie można uderzać w tył głowy, łokciem w twarz, bić głową, kopać w krocze. To techniki zbyt groźne, lub niegodne wojownika.

Pan większość walk w Pride przegrał, a nadal z usług Matusi korzysta największa gwiazda federacji Kazushi Sakuraba. Teraz wysłano Pana do Polski.
Organizacja docenia moje umiejętności techniczne. Ponadto dla Japończyka ważna jest wola walki, coś co my nazywamy „duchem bojowym”. Widocznie ja to mam. Judo trenuję od ósmego roku życia, we wszechstylowych (MMA – red.) starciach biorę udział od 10 lat. W Pride biorę udział od 1998 roku i nadal mogę walczyć. Gdy wychodzę na ring myślę tylko o tym, by wygrać. Starcia MMA są trudne, bo nie ma w nich miejsca na słabość. Tu sędzia nie liczy zawodnika. Jak upadniesz, ale się nie poddajesz, to rywal może na ziemi założyć ci dźwignię na rękę nogę, duszenie, atakować pięściami i nogami głowę. Człowiek cały czas jest zagrożony. Jest to jednak najbardziej zbliżone do realnej walki.

Czy ten rodzaj sportu może być popularny na całym świecie?
Proszę mi uwierzyć, że już jest. Jedynie walki o mistrzostwo świata w boksie wagi ciężkiej przyciągają więcej pieniędzy niż Pride. W Sylwestra, gdy na ringu pojawi się Paweł Nastula, w hali zasiądzie około 70 tysięcy ludzi, którzy zapłacą po kilkaset dolarów za bilety. Federacja liczy na kilkanaście milionów dolarów zysku. Najlepsi zawodnicy dostaną kilka milionów. Impreza będzie transmitowana do krajów na całym świecie. W samej Japonii zobaczy ją około 30 procent telewidzów. Dalej uważa Pan, że to margines? Ja czuję się zaszczycony tym, że mogę pomagać Nastuli. To bardzo dobry zawodnik. Jako judoka osiągnął wszystko. Teraz czas na zawodowstwo i moim zdaniem jest on w stanie zostać mistrzem Pride.

Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
Jestem za Polakiem w noworocznym prajd.
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
Ciekawe czy bedzie mozna obstawiac walki pride na Expecie czy innych zakladach bukmacherskichi ciekawe jakie beda kursy:>
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
alexander zabije nastulę, przykro mi to pisac, ale musicie się trochę z tym oswoić.
chciałby, by wygrał polak, ale tak nie będzie.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
e no, Partyzant, a gdzie patriotyzm? Polak nawali Ruska i tyle :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko
między "chcielibyśmy żeby nawalił ruska", a "nawali ruska" jest zasadnicza różnica. Kibicuję oczywiście Pawłowi, ale czarno to widzę. Mam nadzieję że się mylę, to będzie to miłe zaskoczenie.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs Aleksander Emelianenko

e no, Partyzant, a gdzie patriotyzm?


wiem, ze naszym narodowym hobby jest walka z przeważającymi siłami wroga oraz honorowa śmierć w walce, ale nastula poprostu wg mnie nie ma szans.

bedę mu kibicować, ale do chuja! jestem realistą!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024