Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin vice-mistrzem K-1!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Z tego co czytam o Ichigeiki to wynika raczej że jest to zwykła formuła konfrontacji, wyróżnia się min:

- Ichigeki Kick Rules
- Ichigeki Karate Rules
- Ichigeki MMA Rules

(w sumie jak w shidokanie chyba)

Ale może i zrobią z tego osobną organizacje tyle że narazie skałda sie ona z repr. Kyokushin i pewnie by wchłoneła (w sporej części) kyoka w miare szybko, a lepiej mieć jedną mocną organizację niż dwie słabe.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

Ale może i zrobią z tego osobną organizacje tyle że narazie skałda sie ona z repr. Kyokushin i pewnie by wchłoneła (w sporej części) kyoka w miare szybko, a lepiej mieć jedną mocną organizację niż dwie słabe.

[/b]

Swieta racja !
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
[quote name="budo_.]chodź sam już nie wiem czy było KO czy jak: w wynikach walk jest [quote]Semmy Schilt
Holland / Seido Kaikan VS Glaube Feitosa
Brazil / Kyokushin Kaikan
WINNER : Semmy Schilt (1R 0'48" KO)
[/quote]
a w bilansie walk Feitosy
[quote]03 Sep. FieLDS K-1 WORLD GP 2005 in OSAKA L SEMMY SCHILT Decision [/quote]
to w końcu jak było?
[/quote]

Oni stoczyli w tym roku 2 walki
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Seido Kaikan to jest ta sama organizacja w ktorej walczyl Hug?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Co za roznica jaki styl?
I tak trenuja w taki sam sposob przed turniejami.
Wszystko to bogatszy mniej lub bardziej kick/thai boxing.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
A ja już rzygam tymi topicami z gatunku "wygrał kyokushin", "wygrało BJJ", "wygrało muay thai"... rozumiem dumę z reprezentanta stylu, bardzo mi się podobało, jak walczył Feitosa, bardzo mi się nie podobał spoiler, ale to nie zmienia wszystko faktu, że dla niektórych najwyraźniej jest to powód do chełpienia się i gloryfikowania własnego stylu, mimo że trening w większości polskich dojo Kyokushin z tym co ćwiczy Feitosa nie ma nic wspólnego.

Potem gówniarze się licytują że "twoje treningi są do dupy ja ćwiczę Kyokushin który jest skuteczny bo koleś od nas zdobył wicemistrzostwo K-1". Jakby to miało jakikolwiek związek...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Feitosa od dawna trenuje Ichigeyki czyli odamiane KK u mistrza Matsui
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

A co Faitosy, to kiedyś w K1 obrywał bardzo. Teraz się zdecydowanie poprawił.
Jest zdecydowanie lepszy boksersko itp. Zatem robienie z jego sukcesów reklamy dla stylu, od którego założeń musiał w rzeczywistości odejść, żeby te sukcesy osiągnąć, jest chyba grubym nieporozumieniem... :lol:

dokładnie zaraz po swoich najlepszych latach w kk przeszedł do K1 i dostawał baty jak leci i z kim leci...troche dla mnie takie gadanie ludzi z kk jest bez sensu że cos tym wynikiem udowodnił bo nie udowodnił nic...ja rozumiem sytuacje jest np. rok 1996 lub 1997 sensei N.Tsukamoto zdobywa złoty medal na MŚ IKO Nishidy, podpisuje kontrakt z K1 i leje dupy po kolei zawodnikom kicka czy thaiboxingu- rozumiem taka sytuacja coś wyjasnia- zawodnik który trenował czyste kyokushin a więc w sumie głównie knockdown daje sobie rade w konfrontacji z zawodnikami którzy trenowali w inny sposób (i gdyby taka sytuacja miała miejsce walnął bym się w pierś i odszczekał cokowleik powiedziałem złego na temat knockdownu) tymczasem gdy mamy do czynienia z zawodnikiem który po iluś tam latach (5 czy 8 nie ma znaczenia) walki w formule K1 zaczyna odnosić sukcesy to jedynie zauważyłbym taki wniosek iz trenując kyokushin po kilkuy latach zmienionego treningu można wykluczyć złe nawyki z knockdown i nauczyć się walczyć z uderzeniami na twarz...kyokushin to żeby nie przesadzać setki tysięcy adeptów na świcie, setki a może tysiace zawodników i jak w ciągu 9 lat trzech z nich odnosi sukces to nie wiem czy to ąz tak dużo aby piać ze szczęścia jak poranny kur :) skoro kyokushin tak bardzo chce udowodnić że nadaje się do K1 to dlaczego Wrocławski Klub Kyokushin karate będąc współorganizatorem pierwszego turnieju na zasadach K1 we Wrocławiu nie wsytawił swojego reprezentanta? (ani żadna organizacja kyoka w kraju?)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Niebawem Drewniak będzie wystawiał bo mu będa kazać odgórnie spokojnie !
Tam juz dawno nie mysli sie o karat jako BUDO.TYlko cierpliwości już Pawlikowska biegała po ringu przez dwie rudny w Japonii miesiąc temu.
  • 0

budo_wolfman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Karateka powiedz mi jedno: w czym przeszkadzają Ci walki w ringu?? Jeśli uznajesz karate za zamknięta knockdownową dyscyplinę sportową to chyba jesteś troszkę ograniczony, zupełnie nie wiem natomiast w czym przeszkadza Ci ichigeki dojo?? W tym że ma nazwę inną?? Bo Ty jak widzę lubisz kłócić się o nazwy i znaczki na kimonach, tylko że te znaczki nie walczą. Ja bardzo bym chciał żeby jakikolwiek klub w Polsce miał dojo podobne do tego w Tokio bo warunki do ćwiczenia sztuk walki są tam idealne.
A wracając do tematu to Feitosa naprawdę zaczyna pokazywać jak wielki potencjał w nim jest, na początku jego kariery w k-1 dostawał baty, ale rzucono go od razu na głęboką wodę przeciwko najlepszym i niewielu poradziłoby sobie w takiej sytuacji. Cieszę się z tego że zdobył on wicemistrza, bo w tym roku zasłużył na to jak mało kto.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

A wracając do tematu to Feitosa naprawdę zaczyna pokazywać jak wielki potencjał w nim jest, na początku jego kariery w k-1 dostawał baty, ale rzucono go od razu na głęboką wodę przeciwko najlepszym i niewielu poradziłoby sobie w takiej sytuacji.

tym samym niejako potwierdzasz że kk nie nadaje się do K1 i słabo sprawdza się w tej formule- skoro tak utytułowany zawodnik z początku sobie nie radził...nie widzę powodu dla którego mistrz kk miałby na początek ,na przetarcie dostawać słabeuszy?
  • 0

budo_wolfman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

tym samym niejako potwierdzasz że kk nie nadaje się do K1 i słabo sprawdza się w tej formule- skoro tak utytułowany zawodnik z początku sobie nie radził...nie widzę powodu dla którego mistrz kk miałby na początek ,na przetarcie dostawać słabeuszy?

Po pierwsze, Feitosa nie był nigdy mistrzem świata KK, po drugie mistrz świata kickboxingu też na początku pewnie dostałby łupnia od czołówki z K-1, co wykazała np. zeszłoroczna walka LeBannera o pas mistrzowski tej sztuki walki, czy walka Karajeva z Sefo. Feitosa walczył z najlepszymi i wstydu nie przyniósł, a to wicemistrzostwo potwierdza że jest obecnie jednym z najlepszych w K-1. A to, że KK się nie nadaje do K-1 to już zbyt wybujała teza. Człowiek który walczy rewlacyjnie w knockdownie może nie być w stanie przestawić się na walki w rękawicach(Kurosawa), albo zrobi to z wielką łatwością(Hug, Peter Smit), to zależy od indywidualnych cech. Ja na przykład chciałbym bardzo zobaczyć w K-1 Ewertona Texeirę, Peplowa, i Piczkunowa (który notabene wygrał już 4 walki na zasadach K-1. Metody treningowe kk zmieniają się na lepsze i mam nadzieję że te zmiany dojdą w końcu do Polski.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Drogi karateko walki w ringu ograniczaja prowadzenie walki :)
A jezeli polscy karatecy mają już walczyć w ringu to czemu nie walczą w ringu w POlsce ?
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
[quote name="karateka1"]Drogi karateko walki w ringu ograniczaja prowadzenie walki :)

A nie sadzisz Kolego , ze ring ogranicza pole walki ale nie orgranicza jej prowadzenia ?
W ringu zawodnik musi umiec walczyc przy linach i w narozniku i nie ma przerw jak zostanie wypchniety albo ucieka z maty.
Pytanie tylko czy walki w ringu to jeszcze karate czy juz nie .
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Witam! Daawno mnie tu nie było :D

Jak dla mnie Karate pozostaje karate bez względu na to, czy walka toczy się w ringu czy na macie czy jeszcze gdzie indziej. Walka w ringu jest nawet bardziej realna, ponieważ przeciwnik nie ma możliwości "zwiania" za matę żeby walke przerwać. Jak nie umie się bronić w linach no to niestety dostanie bęcki.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!
Jednego nie rozumiem dlaczego shihan Drewniak daje swoich ludzi do walk w ringu jako KK a w Polsce ich nie organizuje ?
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

Witam! Daawno mnie tu nie było :D

Walka w ringu jest nawet bardziej realna, ponieważ przeciwnik nie ma możliwości "zwiania" za matę żeby walke przerwać. Jak nie umie się bronić w linach no to niestety dostanie bęcki.

Pozdrawiam.

a sorka jak masz walke na ulicy to chodzą za Tobą sekundanci i rozciągają liny? żebyś miał bardzije realną walkę? nie ma nic realnego w sztucznym ograniczaniu pola walki...równie dobrze w walce realnej możesz "uciec" jak i być przyparty do muru, wszystko zależy od sytuacji...
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!


tym samym niejako potwierdzasz że kk nie nadaje się do K1 i słabo sprawdza się w tej formule- skoro tak utytułowany zawodnik z początku sobie nie radził...nie widzę powodu dla którego mistrz kk miałby na początek ,na przetarcie dostawać słabeuszy?

Po pierwsze, Feitosa nie był nigdy mistrzem świata KK, po drugie mistrz świata kickboxingu też na początku pewnie dostałby łupnia od czołówki z K-1, co wykazała np. zeszłoroczna walka LeBannera o pas mistrzowski tej sztuki walki, czy walka Karajeva z Sefo.

po pierwsze nigdzie nie napisałem że Feitosa to MŚ więc nie nadinterpretuj moich słów...pozatym zobacz sobie kto wygrywał K1 to się okaże czy zawodnicy kickboxingu mieli szanse czy nie ( Ci co trenowali low kick wypadali nieźle)...pozatym co nazywasz sztuka walki: bo ani kickboxing ani K1 nią nie jest :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

Jednego nie rozumiem dlaczego shihan Drewniak daje swoich ludzi do walk w ringu jako KK a w Polsce ich nie organizuje ?


Wiesz co , nie chce nikogo chwalic ani nikomu lizac tylka ale faktem jest ze seitedo zrobilo ring chyba po raz pierwszy w Polsce. Moze to dobry poczatek i walk w ringu bedzie coraz wiecej.
Fajne to jest.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vice-mistrzem K-1!

Jednego nie rozumiem dlaczego shihan Drewniak daje swoich ludzi do walk w ringu jako KK a w Polsce ich nie organizuje ?


Wiesz co , nie chce nikogo chwalic ani nikomu lizac tylka ale faktem jest ze seitedo zrobilo ring chyba po raz pierwszy w Polsce. Moze to dobry poczatek i walk w ringu bedzie coraz wiecej.
Fajne to jest.
Pozdrawiam.

Tu się mylisz mistrzu ,gdyz inni też robia w karate walki w ringu ale to jużnie karate i nie ma co się oszukiwać
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024