Skocz do zawartości


Zdjęcie

Style zewnętrzne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kazelot
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Style zewnętrzne?
Witam.
Jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o Kung Fu i jego odmiany. Przeczytałem prawie cały dział na tym forum i jestem tak skołowany, że potrzebuję Waszej rady. Nie chciałbym żeby ktoś od razu odsyłał mnie do opcji "szukaj" bo tego już używałem poza tym postów jest tak dużo, że trudno ogarnąć temat... tym bardziej, że większość z Was stosuje skróty, które nie każdy początkujący zna :-) Chodzi mi o styl charakteryzujący się siłowymi, intensywnymi metodami treningowymi i ofensywnymi te­chnikami walki. Z tego co udało mi się doczytać to jest to styl zewnętrzny tylko jaki konkretnie styl wybrać, oczywiście takie które można trenować w Polsce. Tutaj bym oczekiwał na jakieś propozycje z Waszej strony. Wystarczą mi zwykłe hasła a dalej już sobie poszukam ale jeśli ktoś będzie miał ochotę rozwinąć temat będę wdzięczny :)

... acha znalazłem gdzieś takie przykłady styli zewnętrznych:

Pan Tzi Chuan /Styl Ciągłego Ataku/
Mi Zhong Chuan /Sztuka Labiryntu/
Tang Lang Pai /Styl Modlącej się Modliszki/
Hou Chuan /Styl Małpy/
Zui Chuan /Styl Pijanego/
Shi He Chuan /Styl Białego Żurawia/
Mei Hua Chuan /Styl Kwitnącej Śliwy/

Może ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat lub się z którymś zetknął... a moze jakiś link... :)
Będę wdzięczny za nie mieszanie z błotem :oops:
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?
Style tygrysa są z zasady siłowe...
Hung Gar, Hu Lung Pai itp. Poszukaj w necie ;) .
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?
Jak możesz, to napisz skąd jesteś, bo w naszym kraju, to zdecydowanie ogranicza możliwości wyboru ćwiczonego stylu. Chyba, że tak tylko pytasz dla zgłębienia wiedzy...Uważaj tylko, bo z tym podziałem na style wewnętrzne i zewnętrzne to nie tak łatwo. Jedni mówią, że ich styl jest taki, a inni o tym samym powiedzą, że wprost przeciwnie, a tak naprawde to chyba wogóle nie powinno się dokonywać takiego podziału. Parę wątków o tym było, pewnie czytałeś, a jak nie to poszukaj ich przez: PODSTAWOWE INFORMACJE O KUNG-FU
  • 0

budo_kazelot
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?
Skiper - sorki nie zdążyłem ustawić w profilu... ale mówisz i masz 8)
Zanim zadałem pytanie to patrzyłem w tym dziale co podałeś ale tam jest to przedstawione tak bardzo ogólnikowo :-) Co do samych podziałów to był to raczej taki przykład zaczerpnięty skądś tam... nie pamiętam teraz skąd. Generalnie chodziło mi o te aspekty:

styl charakteryzujący się siłowymi, intensywnymi metodami treningowymi i ofensywnymi te­chnikami walk.

a czy to będzie styl zewnętrzny czy wewnętrzny czy środkowo-koreański :-) to nie ma dla mnie znaczenia.

Czarny_Tygrys - wielkie dzięki za podpowiedź :) poszukałem trochę w necie po hasłach, które podałeś i już mi sie trochę rozjaśniło w łepetynie :lol:

... a może jakieś inne propozycje nie koniecznie związane z Kung Fu ale koniecznie z elementami kształtowania również ducha?? Muszę coś ze sobą zrobić bo gnuśnieję i tracę formę, a nie chciałbym aby moja córeczka powiedziała mi za jakiś czas, że wyglądam jak Al Bundy :lol:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?

... a może jakieś inne propozycje nie koniecznie związane z Kung Fu ale koniecznie z elementami kształtowania również ducha??

:? Kształtowanie ducha? Co dokładnie przez to rozumiesz i czego oczekujesz? Tam gdzie się dużo gada o kształtowaniu ducha i innych takich rzeczach to z reguły okazuje się, że jest jakieś poważne 'ściemnianie' a nie sztuka walki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?
jak z W-wa to idz na modliszke
  • 0

budo_kazelot
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?

Kształtowanie ducha? Co dokładnie przez to rozumiesz i czego oczekujesz? Tam gdzie się dużo gada o kształtowaniu ducha i innych takich rzeczach to z reguły okazuje się, że jest jakieś poważne 'ściemnianie' a nie sztuka walki.

Nie chodzi mi o jakieś "pierdoły" w stylu uczenia filozofi dalekiego wschodu bo to mogę poznać na studiach z odpowiednim kierunkiem na własną rękę :-) przede wszystkim chodzi o jakieś metody medytacyjne bo w końcu sama walka to nie wszystko :-)

Tomasz - Jakiś konkretny klub masz na myśli ?? :-)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Style zewnętrzne?

Witam.
Tutaj bym oczekiwał na jakieś propozycje z Waszej strony. Wystarczą mi zwykłe hasła a dalej już sobie poszukam ale jeśli ktoś będzie miał ochotę rozwinąć temat będę wdzięczny :)

... acha znalazłem gdzieś takie przykłady styli zewnętrznych:

Pan Tzi Chuan /Styl Ciągłego Ataku/
Mi Zhong Chuan /Sztuka Labiryntu/
Tang Lang Pai /Styl Modlącej się Modliszki/
Hou Chuan /Styl Małpy/
Zui Chuan /Styl Pijanego/
Shi He Chuan /Styl Białego Żurawia/
Mei Hua Chuan /Styl Kwitnącej Śliwy/

Może ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat lub się z którymś zetknął... a moze jakiś link... :)
Będę wdzięczny za nie mieszanie z błotem :oops:


Ze styli które wymieniłeś w W-wie jest tylko tanlangmen czyli modliszka używamy men zamiast pai. Zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] strona w przebudowie więc jeszcze nie ma galerii i filmów. A najlepiej się przejść i samemu zobaczyć, pierwszy trening nic nie kosztuje.
Zapraszamy, ul. Św. Bonifacego 10 wt, czw. od 18.30, soboty od 10.30 są jeszcze dodatkowo środy i piątki + mata.

MW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024