Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_taurus15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wyszków

Napisano Ponad rok temu

Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Mianowicie, niećwiczę na klatkę piersiową ,a wypycham na ławeczce 65kg tyle ile ważę, czy to jest dobry wynik??Czy powinienem wypychać więcj jak na mój wiek (16 lat) i wzrost (175cm) oraz wagę(65kg)?? Niewyróżniam sie budową ciała od innych luwieśników.

Chodzi mi o to czy człowiek w miare wysportowany powinien wypchnąć swoją wagę, czy jest z nim coś nietak jeśli niewypycha tyle ile waży??
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Jak nie wypycha to nie ma dla niego juz ratunku, powinien od razu polozyc sie do trumny i umrzec.

Dżiiiiizas...
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne

Jak nie wypycha to nie ma dla niego juz ratunku, powinien od razu polozyc sie do trumny i umrzec.

Dżiiiiizas...

A ja myśle, ze powinnien zrobic to ("od razu polozyc sie do trumny i umrzec.") człowiek, który uzywa słów "Dżizas", "cool" itp itp itp...ale to tylko moje zdanie.

W każdym razie, taurus15, nie masz czym sie przejmować :wink: , to dobrze, ze jesteś silny...przykładowo jak ja miałem 16 lat-byłem najsilniejszy w zyciu (pozdro Drusss)...przy wzroscie 182. podnosiłem 104 kg. wazyłem coś koło 90 kg.

Nigdy później nie osiagnałem takie masy, ani takich wyników...teraz waze 83.7 kg. i cholera sie nie mieszcze w limicie LHW :evil:

Pozdrawiam i 3maj się
  • 0

budo_taurus15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wyszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Ale Dunkan ten wynik osiągnoleś bez ćwiczeń??
  • 0

budo_taurus15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wyszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
I oto chodzi że ja uwazam że jestem zbyt mało silny.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne

Ale Dunkan ten wynik osiągnoleś bez ćwiczeń??

hehehe..taaa...mleko tylko piłem :wink:

Nie, nie jestes za mało silny...większosc osoób, nie podnosi swojego ciezaru "za chiny"...masz dużą siłe, i to nie tylko jak na swój wiek.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Jak mam dobry dzien to 70kg/70kg ;)
I tez uwazam ze jest to spox wynik dla przecietnego faceta. Bo wiadomo jak ktos cwiczy ciezary to troche nie zabardzo ;)

Ale przeciez w normalnym zyciu, czy tym bardziej w sporcie nie jest potrzebna duza sila statyczna. Tutaj slynny przyklad B. Lee. napewno nie wyciskal nie wiadomo ile na sztandze ale sprawnosci fizycznej wielu mu zazdrosci.
  • 0

budo_taurus15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wyszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Pocieszyleś mnie z tym Bruce'm Lee. Moim zdaniem właśnie człowiek niećwiczący trzymajacy sie w normie powinien wypychać swoją wagę i wtedy jest prawidlowo rozwinięty.

I jeszcze jedno pytanko, jak sądzicie ile powinien ważyć człowiek aby był wmiare szybki, ale zato żeby mniał siłę udeżenia, bo chudy człek może być szybki ,a taki o większej masie ma wiekszą siłę udeżenia, za to jest wolniejszy. Chcial bym sie dowiedzieć jakie są wasze kryteria na ten temat, gdzie jest ta granica między szybkością, a siłą udeżenia.Czy to jest 70; 80; 90;100 kg. Wiem że szybkosć trzeba wyćwiczyć, a masy nie mieć w brzuchu tylko w "łapach".
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Po pierwsze to jeszcze zalezy od wzrostu, bo 100kg dla 2m typa to nie jest duzo ale dla osoby 170cm to juz jest kawal masy.
Po drugie sa ludzie co waza i ponad 100 a sa szybcy - np: popatrz na niektorych zawodnikow mma. A sa suchary ktore sa wolne ze jak sie patrz na nich jak cos robia to od samego patrzenia mozna sie polamac. Szybkosc wynika z dobrego przekroju miesnia a nie z masy lub jej braku. Tyle ze miesnia o dobrym przekroju praktycznie nie da sie zbudowac w takiej ilosci zeby wygladac jak pudzian. I dlatego mowi sie ze szczupli sa na ogol szybsi. Bo Ci wielcy musieli by bardzo ale to bardzo duzo trenowac aby osiagnac taka sprawnosc miesni przy jednoczenie tak duzej ich masie.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Tego sie tak nie da..."ile trzeba wazyc, zeby mieć szybkosc" :D

To wszystko jest bardzo indywidualne, wrodzone...
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
dokładnie tak jak napisał the_d podam na swoim przykładzie:
na 100m miałem 14,4s :lol: (w ciągu roku +12kg) i wszystkie duże i silne typki z mojej klasy nie zeszły poniżej 14s, natomiast suchar niższy odemnie z 5cm-na oko (ja mam ok.183) i lżejszy z 15kg-terz szacunkowo, pobiegł 12,2/4s chyba.
Taka sama sytułacja na 1km, (o 8.00 a zimno było że masakra) najlepszy czas 3.08 należy do typka co bierze może 40kg na klate, a bardziej masywni mieli czas pomiędzy 3.40 do 4.00 (ja 3.30 :) )
więc tak nie można porównywać że określona masa to określona szybkość
pzdr
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
waze 82 kg i wypchne dwa razy tyle ..... jestem silny???
  • 0

budo_street fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wierzbica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Witam. Ja waże ok 75 kg. Na siłke nie chodze ale dużo trenuje również w domu - pompki, podciąganie oprócz MT i jak poszedłem z kumplami na siłkę to wycisnąłem 95 kg i czułem że moge jeszcze więcej - czy to pompeczki??? ja mysle że tak - pozdro.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
jak ja mialem 16 lat wazylem 64 kg 176 cm wzrostu i wypychalem 70 kg. czasami tylko pompeczki w domu robilem :wink: jak juz wypychasz swoj ciezar to jest dobrze
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
rok temu wazzylem 64 kg 180cm na wfie na ocene wycisnalem 74 kg dostalem 6

ten kolo co mial 3. minuty na 1km to daltego was tak wzial (was ciezszych i masywniejszych)
ze jego serducho i pluca nie musza dotleniac dodatkowego 15 kg miecha proste????

Jeszcze jedno taurus nie przemuj sie bo my dorastajacy (17 lat) caly czas naturalnie bez cwiczen nabieramy czystej masy miesniowej.... ten proces jest dlugotrwaly trwa do 21 rokku zycia mezszczyzny....
tak wiec nie przejmuj sie starsi wyciskaja wiecej :F
  • 0

budo_lg1500
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
witam
mam 15 lat. marzec. waze 55 kg. jem bardzo malo ( bo mi sie niechce :lol: ) cwicze ostro np. 100 pompek na hama , przestaje wtedy kiedy juz niemoge sie podniesc i czuje ostry bol. pozniej 0 zakwasow. wyciskam 65 kg przy masie 55 kg . to chyba wyczyn w tym wieku i przy tej masie. niechodze na silowanie cwicze w domu
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne

wyciskam 65 kg przy masie 55 kg . to chyba wyczyn w tym wieku i przy tej masie. niechodze na silowanie cwicze w domu


jestem z ciebie taki dumny
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne

jestem z ciebie taki dumny

Ja i może nie tylko ja też jesteśmy z Ciebie dumni, jako stary użytkownik (dawno temu zarejstrowany) pokazałeś co to ironia, ale chyba nie zauważyłeś iż jest to nowy użytkownik i nie zna zasad tu panujących i czego nie należy pisać by ktoś sobie po nim nie pojeździł. Więc poluzuj z takimi komentarzami.
pzdr 8)
ps.bez urazy :-)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne
Tak mnie dzis tknelo i sobie pomierzylem i wyszlo mi ze przy robieniu pompek obciazenie rak wynosci ok 2/3 masy ciala. W mojm przypadku przy wadze 70kg obciazenie jednej reki wynosi ok 20-25kg(zalezy czy wyprostowane rece czy pelen opad tlowia) czyli lacznie ok 40-50kg.
I teraz daje sobie na plecki fotel + 2 hantelki i mam +15kg co daje ponad 30kg(w opadzie) na lape. Czyli skombinowac obciazenie z 20kg(w mojm przypadku, a jak widze tutaj sporo osob jest ok 70kg) i mamy sztange w domu i to bez potrzeby asekuracji :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypchniecie ciężaru na "klatę" o masie własne

Tak mnie dzis tknelo i sobie pomierzylem i wyszlo mi ze przy robieniu pompek obciazenie rak wynosci ok 2/3 masy ciala.


hmm... kiedyś z kolegą liczyliśmy, jak jeszce coś z fizyki było w glowach i wyszło mniej 40% masy ciała - co by mi sie zgadzało z moimi osiągnieciami
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024