Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki nożyk??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_scar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pijarów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
hammond albo desert cruiser.
  • 0

budo_jian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Choszczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
Witam!
CRKT Ryan - jest po prostu cuuudooownyyy!!! :)

Pozdro!
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??

no dobra,a co podobnego polecilibyscie w nizszych cenach tak do 60-70$
oprocz m-21
moze byc os troche mniejszego niz Benchmade Skirmish


Stary - skaczesz strasznie!!!! Jak nie po modelach to po cenach :roll: Napaliles sie na jakis nozyk, ale, tu sorki za brutalnosc wypowiedzi, sam za bardzo nie wiesz do czego ci on ma sluzyc. Piszesz maly outdoor'owy.... Siekierka tez wystarczy - mam kumpla ktory mala siekierka swietnie sobie radzil w przygotowywaniu sniadania - jedynie pomidory kroil w cwiartke, a rabalo sie siekierka lepie niz nozem 8)
Moja propozycja - w Trojmiescie chyba jest jakis sklep, gdze mozna obmacac sprzet, wiec skocz tam i to zrob. Pomacaj wsio pomiedzy 50 - 150$ (to cala twoja rozpietosc), wroc do domu, pomysl przez tydzien i idz pomacaj ponownie. Za trzecim razem powinienes cos kupic juz sensownie.
Moim skromnym zdaniem recurve jest swietne do prac np.: ciecie kartonow, struganie kijkow, czyli generalnie do czegos, gdzie musisz pociagnac ostrzem raz a dobrze i uzyskac efekt. Do przygotowywania jedzonka nadaje sie srednio, aczkolwiek niemozliwe to to nie jest :wink: Wazna jest tez grubosc klingi, szczegolnie w kuchni, bo tam noz ma kroic a nie lamac.
Wiec jezeli nie szukasz fightera i wola roboczego w jednym, to na wstepie polecam ci jakis tradycyjny drop poit, plain, najlepiej z pelnym, dwustronnym szlifem i z jakiejs nierdzewki (mniej lub bardziej szlachetnej). BM oferuje cala game nozykow, ktore powinne miescic sie w tym przedziale cenowym (red i blue class), mozesz looknac tez na Herbertz'a lub na zwyklego "Victorka", choc te ostatnie to scyzoryki.
Moim wyborem dla ciebie bylby wspomniany BM 550 lub 552 na poczatek. Jedyny problem z 552 to upierdliwosc z jego kupnem :wink:
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
a moze chce kupic wiecej niz jednen nozyk...
stad moje pytania, o rozne noyki w roznych przedzialach cenowych
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
No to dyrdaj do jakiegos sklepu i obmacuj, bo na obrazkach sie tylko przejedziesz. I mocno zastanawiaj sie gdzie i jak i do czego bedziesz uzywal danego modelu. Jak dla mnie:
Garniak - generalnie male, lekkie, folder, manual (automaty strasza wielu)
EDC - jak lubisz
Outdoor - jeden duzy, mocny fixed do harowy (moze byc nawet kukri) i sredni lub duzy (3 - 4,5'') folder manual (nie ma sie co zepsuc 100km od cywilizacji) do kuchni i pod reke.
Firmy mnie obchodza najmniej.
Osobiscie szukam noza po:
1. ksztalcie do konkretnej roboty,
2. jakosci materialow i wykonaniu,
3. cenie,
4. firmie
(gdzie pp. 2, 3, 4 sa niestety ze soba scisle powiazane).
Teraz jestem madry, ale jak zaczynalem, to poleceno mi jak tobie strone PiteraM. Po przeczytaniu glossary siedzialem kilka tygodni i dumalem, bo obmacac za bardzo nie mialem gdzie. Potem wybralem model i stuknalem do Pitera, Piter skorygowal moje pomysly tlumaczac to i owo. Po korekcji wybralem MT Amphibiana za niebotyczna dla mnie (wtedy) sume. Nie nadaje sie do wszystkiego, ale wyboru nie zaluje, a wrecz przeciwnie - uwazam, ze nie ma lepszego noza dla mnie na EDC (tu ciagle jestem wdzieczny Piterowi). Pozniej kupilem to samo tylko auto, bo sie glupio uparlem. Finalnie nieuzywane auto podarowalem ojcu na urodziny - po prostu u mnie sie nie sprawdzil. Teraz kupilem BM 552, bo potrzebowalem czegos typowo do ciecia i do kuchni polowej. I sie sprawdza.
A poniewaz jak wiekszosc tutaj jestem juz -holikiem, mam juz liste kolejnych modeli, na ktore zbieram kase. Ale to co trafia na liste, na niej zostaje. Nie zmieniam pozycji, bo sa to wybory dluuuuugo obmyslane. Czego i tobie zycze.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??

a moze chce kupic wiecej niz jednen nozyk...
stad moje pytania, o rozne noyki w roznych przedzialach cenowych


jest w trójmieście sklep przeciez: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zaraz kolo kolejki SKM Sopot Główny :)
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??

a moze chce kupic wiecej niz jednen nozyk...
stad moje pytania, o rozne noyki w roznych przedzialach cenowych


jest w trójmieście sklep przeciez: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zaraz kolo kolejki SKM Sopot Główny :)


no nie tak zaraz
  • 0

budo_santoris
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cze-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
AKershaw Boa już robią ze stali S30. Polecam
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki nożyk??
No to i ja sie dorzuce. Masz zdjęcie poglądowe:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024