Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

Ale zakup radzę przemyśleć z innych względów, w/g mnie jest mocno przekombinowany w fajerwerki
które niczemu nie służą, a komplikują sprawną obsługę. Ergonomia jest mu obca i choć wyposażony w kilka funkcji ich użycie kłopotliwe. Np. aby odczytać wynik stopera, trzeba zsumować wskazania trzech tarcz w tym ostatniej wyskalowanej w 1/20 sek. Moja ocena - duży przerost formy.


chyba troche przesadzasz,
stoper na jednej tarczy pokazuje minuty na drugej sekundy na trzeciej setne
czasu sprinterom na 100m może nie da się mierzyć,ale to bardzo przydatna funkcja
ja korzystam bardzo czasto ze stopera,nie robie moze bardzo dokładnych pomiarow
ale przydaje się np. przy gotowaniu :D
no ale Tobie to może nie potrzebne, natomiast mnie przydaje się dość czesto
  • 0

budo_lestersteppen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Używane określenia "w/g mnie" czy "moja ocena" podkreślają brak pretensji
do ocen arbitrażowych i subiektywizm. Choć to co napisałeś o stoperze pokrywa się zupełnie z moją wypowiedzią. A przecież choćby alarm podzielony na do 60min. i ponad, wymagający innych trybów ustawiania, jego kiepsko widoczne oznaczniki, wymogi resetowania itp. nie należą do ułatwień przy szybkiej obsłudze. No, ale chyba zjechaliśmy na boczny tor. Pozdrawiam.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

Wiem, że Casio jest przez wielu znienawidzone, pytanie dlaczego?

moze jest zbyt tani jak na "taktyczny" :)
albo chodzi o popularnosc, ja naprzyklad mam wstret do adidasof najkof i innych takich :?

Heh zbyt tanie.

Ostatnio dowiedziałem się o cenę zegarka na który poluję. Można ją spokojnie zbić o 180 PLN, i jeszcze będzie się opłacało sprzedać. Pośrednicy zdzierają skórę na żywca bez znieczulenia, a niektórzy dają się golić jak frajerzy.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
pozwolę sobie na wrzucenie do tych rozważań takiego oto zegarka: Traser Classic Chronograph Big Date Pro i elegancki i jak najbardziej sportowy. Dokładny opis i fotki na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Sorry ale niemam jak teraz wstawić fotki więc idę na łatwiznę podając link.
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Ja już chyba się zdecydowałem na Luminox 3103

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no chyba,że wpadnie jakiś dodatkowy grosz to może zmienie zdanie
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

nie polecam Tissota - kuzyn kupil sobie wlasnie z mysla o garniturze, mechaniczny i w ciagu doby przyspieszal o 5 minut, nie pomogly nawet wizyty w serwisie i korekcja mechanizmu


Hmm ja mam Tissota (dostałem go dawno temu) i jeśli się nie mylę to o sekundę się myli raz na parę miesięcy.... Musiałbym to jeszcze dokładniej zbadać.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Wszystkich zaniteresowanych nowym zegarkiem zapraszam na do świątecznej promocji zegarków TRASER na www.arizzon.com
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

nie polecam Tissota - kuzyn kupil sobie wlasnie z mysla o garniturze, mechaniczny i w ciagu doby przyspieszal o 5 minut, nie pomogly nawet wizyty w serwisie i korekcja mechanizmu


Hmm ja mam Tissota (dostałem go dawno temu) i jeśli się nie mylę to o sekundę się myli raz na parę miesięcy.... Musiałbym to jeszcze dokładniej zbadać.


Zeby kupic dobry zagarek mechaniczny (taki ktory nie bedzie przyspieszal lub zwalnial kilka minut na dobe) to trzeba zaplacic ladnych pare kawalkow.
Wiec nawet bym tutaj nie porownywal zegarka kwarcowego do mechanika w podobnym przedziale cenowym.
  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

Cytat:
Wiem, że Casio jest przez wielu znienawidzone, pytanie dlaczego?

moze jest zbyt tani jak na "taktyczny"


No nie wiem, dałem za swojego Casio PRT-41 1200 zeta, pięc lat temu. Swoją drogą przed nim kupowałem inne zegarki co pół roku, w tym Timex Expedition (w sumie więcej czasu był w serwisie niż u mnie na ręce, tandeta). Od kiedy mam Pro-treka zegarki przestały mnie interesować.
Mam wszystkie funkcje, ok nie korzystam z nich codziennie, ale nie męczy mnie, że czegoś mi brak :wink: Jest nawet czujnik podnoszenia ręki, patrzysz na tarcze - a ona się sama podświetla i tylko wtedy kiedy wykonasz odpwiedni ruch ręką. Lista bajerów PRT jest długa... elektr. kompas, barometr/wysokościomierz, logowanie trasy, etc
Mam pięć lat - nic się nie dzieje - woda morska, chlor w basenie nawet krótki pobyt w saunie. Na szczęscie ktoś mnie ostrzegł bo sauny podobno nie przeżyje nawet mocno wodoszczelny zegarek. Zmeniałem jedynie baterie, starczają na ok. 1,5 roku.Jedyne co się nie sprawdziło, to termometr - pokazuje temp. wewnątrz zegraka..żeby zmierzyć na zewnątrz trzeba zdjąć i długo poczekać...

Rozwiązanie raz na zawsze - ProTrek. Oczywiście trzeba sobie kupic też zegarek do garnituru.... :evil:
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Co powiecie o zegarkach Seiko serii Automatic (to te "bezobsługowe" :-) ). Jak wygląda dokładność odmierzania czasu - ile się spieszą/późnią na dobę/tydzień?
  • 0

budo_adaml
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
a jest taka seria?? hmm, ja osobiście mam seiko z automatycznym naciągiem sprężyny, używam z 5 lat, w zasadzie w ogóle nie zdejmuje go z ręki, przez co momentami w ogóle o nim zapominam, jak pływam też nie zdejmuje, zero przecieków. Był regulowany przez zegarmistrza (bo mi się osobiście zachciało pogrzebać wewnątrz i coś podkręcić :) ) i tera ma różnicę jakieś 2-3 minuty na jakieś 3-4 tygodnie, dwa razy wymieniana szyba - strasznie je rysuje bowiem zegarek nie tylko do garniaka:)) Naprawdę trudna do zajechania maszyna, choć już mi się optycznie opatrzył i się rozglądam za czymś innym...
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Od 7 lat nosze mechanicznego Tissota PR-100. Piekna rzecz, kupilem go sobie na 30-te urodziny i w zasadzie nie zamierzalem niczego nowego kupowac przed 40'tka, ale ostatnio coraz bardziej kusi mnie Certina DS Pilot automatic.
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
a ktos co moze pwiedziec na temat zegarków WENGER:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
trochę nie po polsku wyżej napisałem :(

ktoś spodkał się z zegarkami firmy WAGNER?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pkanoj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Lub

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Moja skromna osoba posiada, może nie takie wypasione ale zawsze to wenger.
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
hmm... wygladaja ciekawie... mi sie w kazdym razie bardzo podobaja ale pytanie jak z niezawodnoscia.
pozdr
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek

Moja skromna osoba posiada, może nie takie wypasione ale zawsze to wenger.


mozesz cos wiecej napisac
  • 0

budo_pkanoj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Lub

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegarek
Zegarek ma branzolete z zabezpieczeniem , koperta stalowa ,szkiełko mineralne niestety,
brak cyfr godzinowych są tylko minutowe. Wskazówki szerokie białe, sekundnik czerwony
200M water resistant. Ruchomy bezel i datownik.
Fajnie się nosi tz. czuć że jest na ręce.Przy swojej wadze i rozmiarach jest proporcionalny.
Niestety mam go od około 3 miesięcy i jeszcze nie był wystawiany na agresywne środowisko :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024